1.6 2015 model baskı balata değişimi

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba. Aracım 1.6 2015 model 105lik Baskı balata kaçırıyor. Bu hafta Adana'dan Ankara'ya gelirken rampada araç sollamaya kalktım ve 5.vitesten 4 e çektim ve araba devir saatinde 2500-3000 arasında bosluktaymış gibi gitti.. çekmiyordu. Bu durum sadece rampa cıkarken yapıyor. Düz yolda veya aşağı iniş yolda yapmıyor sadece rampa cıkarken yapıyor. Youtubede bir iki video izledim sebebinin baskı balata kaçırmasıymış.

Baskı balata değiştirmek istiyorum. Ankara'da bu işi hakkıyla iyi yapan ustaya yönlendirebilir misiniz? Teşekkürler.

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Ankarada usta bulmak çok zor. İşlem yaptırdığınız/yaptıracağınız yer konusunda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Ankarada usta bulmak çok zor. İşlem yaptırdığınız/yaptıracağınız yer konusunda bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Önceliğim servisten fiyat almak. Sonra Ankara İskitlerde işini dürüstçe mertçe yapan bir Fiat ustası var Hasan Basri usta dan bir de fiyat alacağım. Sonra karar vereceğim mutlaka tercihimi tekrar paylaşırım.

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Araç kaç km de hocam birde yük nakli icnmi kullanıyorsunuz

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Demekki o km lerde kullanıma göre debriyaj sıkıntıları başlıyor hocam teşekkürler ✋

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Özelde Erdinç Ballı sponsorumuz yardımcı olacaktır. Serviste Kavaklıdere oto sponsorumuz yarımcı olacaklardır.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Demekki o km lerde kullanıma göre debriyaj sıkıntıları başlıyor hocam teşekkürler ✋
Ben 4 ay önce aracı aldığımda 61000kmde idi. Ve debriyaj baskı balata Volan değişimi gelmiş. Burada da açmıştım konusunu. Tamamen kullanıma bağlı, bilinçsiz kullanım (benim araçtan bahsediyorum) değilse 165000-200000 iyi bile gitmiş. 10.000₺ vererek değiştirmiştim. Volan ile birlikte değişiyor. 1.6'larin kaderi bu.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Cevabını bekliyoruz hocam. Bana volan ile birlikte değişmesi gerektiğini söylemişlerdi. Yeni baskı balata volantı karşılamıyormuş. Set halinde almıştım valeo marka.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Benim araç yokuşta bayır da düzde fişek gibi idi. 105'lik benimkisi de. Belki giderdi daha, ama debriyaja basıp çekerken ses geliyordu. Açıp baktığımızda volant saplamaları sıyrılmıştı resmen. Sıfırladım mecburen. Giderken ses bile yoktu. Rölanti de geliyordu sadece o da debriyaja bas-çek yaparsan.. Ama gıcığım maalesef. O ses bile olmaması gerekiyordu.

Hasan_Karan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
IT Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
Benim araç yokuşta bayır da düzde fişek gibi idi. 105'lik benimkisi de. Belki giderdi daha, ama debriyaja basıp çekerken ses geliyordu. Açıp baktığımızda volant saplamaları sıyrılmıştı resmen. Sıfırladım mecburen. Giderken ses bile yoktu. Rölanti de geliyordu sadece o da debriyaja bas-çek yaparsan.. Ama gıcığım maalesef. O ses bile olmaması gerekiyordu.
Ses dediğin bir sürtme sesi gibi midir? Bende de 1.3 var, debriyaja bastığımda sanki dönen bir aksam var ve bu sürtüyor gibi hissediyorum.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Ses dediğin bir sürtme sesi gibi midir? Bende de 1.3 var, debriyaja bastığımda sanki dönen bir aksam var ve bu sürtüyor gibi hissediyorum.
1.3 - 1.6 değişiyor abi sanki. Evet, basarken değil, bastıktan sonra çekerken geliyor ses. Baskı balata rulmanı demişlerdi bana ama, volan çıktı anlamadığım bir şekilde .

Hasan_Karan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
IT Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
1.3 - 1.6 değişiyor abi sanki. Evet, basarken değil, bastıktan sonra çekerken geliyor ses. Baskı balata rulmanı demişlerdi bana ama, volan çıktı anlamadığım bir şekilde .
Benimde tahminim volandı da bakalım daha yaptıramadık hayırlısı :)