1.6 16v malıbu tekleme

akazanc

Yeni Üye
oncelıkle herkese merhaba ısmım ahmet kazanç. ızmır buca da doblo kullanıcısıyım:

bu konu daha once varmıydı bılmıyorum yakın zamanda 2002 mod 1.6 16v doblo malıbu aldım.aracta benzınde tekleme motorda tıtrek calısma lpg ye gectıgınde ıse motor bazen stop edıyor.tamırcım bujılerın ustunde 4 adet bobın var bunları değiştirirsek sorunun duzelıcegnı soledı fakat benım ıcıme sınmedı acaba ustalar yada daha once basına gelen arkadaslar yardımcı olursa sevınırım herkese hayırlı gunler saygılar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hoşgeldiniz.benzinli aracı olan arkadaşlar en kısa sürede cevaplarlar.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizim 1.2 patlama yapıyordu biraz zor çalışıyordu tekleme falan yapıyordu bizde 2 tane bobin var onları değiştirdik araç çok rahatladı tanesi 50 55 tl falan birde rolantisi düşük olabilir lpgnin onuda tüpçü ayarlar başka aklıma gelen birşey yok şuanda benim 1.2 titriyor devir dokuz binin altına düşüyor

sako19

Yeni Üye
merhaba 2002 malibu serisi aractan bendede var yaklaşık aynı sorunla karşılaştim bujiler ve bobinleri deyiştir hava filitresinide deyiştir

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bujileri değiştikten sonra devam ederse bobinde olabilir sıkıntı

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
bujilerde sorun yoksa bobinde sıkıntı var demektir.arızalı olan bobini değiştirin sorun düzelir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aracınızın ateşleme sisteminin bi kontrol edilmesi gerekir

akazanc

Yeni Üye
cevaplar ıcın cok tesekkur ederım oncelıkle bujılerı degıstırıp sorun devam ederse bobınlere yonelecegım durumu tekrar paylasırım hayırlı gunler

akazanc

Yeni Üye
bugun bujılerı degıstırdım bobınlerıde degıstırdım fakat sorun duzelmedı sımdıde ventıl ayarından olabılır dedıler sorunum hala devam edıyor

sako19

Yeni Üye
sorun bır haftalıgına çözülüyor ondan sonra devam ediyor. boşa atınca stop edıyor araç

sako19

Yeni Üye
yi akşamlar tofaş serfisine götürdüm gaz kelebegini tekrar ayarladılar oradan lpg çiye gitim yeniden poragram yükledik fakat düzelmedi halen stop ediyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bizim amcanın clio da da var aynı sorun.bizde çözemedik.bir iyi hiç sorun yok. bir ayağını gazdan çekemiyon.ışıklarda stop ediyor.ustanın yanına gidince düzeliyor.deli ediyor adamı.şeytan kulağına şu sıralar iyi.

tuncer4343

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Benzer sorun bende de var. Sorunla ilgili bi çözüme ulaşabildiniz mi?