1.6 120 hp 2022 yağ ekstilme

medikalci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2022
Merhaba, aracım 2022 9. ayda aldım araç şuan 28000 km de. İlk 13500 km de iken yağ eksiltti.İlk bakıma girmeden normal eksiltebilir denildi. araç 20000 de bakıma girdi. şuan tekrar eksiltme yaptı. Bu sefer yaklaşım 1,5 lt yağ eklendi. Sizce neden yapar. Birde araç 2800-3000 devire gelipte kompresöre yüklediğinizde sanki boşta bir saç vibrasyon alıyormuşcasına bir ses çıkıyor. bunu yaşayan var mı ? Ben servise sorduğum da adblue enjektörü çalıştığı için geliyor dendi. Gerçekten böyle birşey var mı ? Farklı markalarda araçlarım adblue var fakat hiç böyle bir ses yok.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
1.5 litre yağı oynamaya alıyorlar herhalde yok oradan,buradan olur saçma sapan şeyler motoru elinize alırsanız o zamanda adblue motoru derlermi ben şahsen turbodan şüphe ederdim

medikalci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2022
1.5 litre yağı oynamaya alıyorlar herhalde yok oradan,buradan olur saçma sapan şeyler motoru elinize alırsanız o zamanda adblue motoru derlermi ben şahsen turbodan şüphe ederdim
Bende aynı şeyden şüpheleniyorum

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Merhaba, aracım 2022 9. ayda aldım araç şuan 28000 km de. İlk 13500 km de iken yağ eksiltti.İlk bakıma girmeden normal eksiltebilir denildi. araç 20000 de bakıma girdi. şuan tekrar eksiltme yaptı. Bu sefer yaklaşım 1,5 lt yağ eklendi. Sizce neden yapar. Birde araç 2800-3000 devire gelipte kompresöre yüklediğinizde sanki boşta bir saç vibrasyon alıyormuşcasına bir ses çıkıyor. bunu yaşayan var mı ? Ben servise sorduğum da adblue enjektörü çalıştığı için geliyor dendi. Gerçekten böyle birşey var mı ? Farklı markalarda araçlarım adblue var fakat hiç böyle bir ses yok.
Normal aynı sesler bizdede var

medikalci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2022
Normal aynı sesler bizdede var
Teşekkür ederim bana biraz garip geliyor açıkcası daha önce de doblo kullandım 4 tane hiçbirinde böyle bir ses yoktu. Adbue kullanan başka araçlarda kullandım hiç yoktu o ses ondan garip geliyor

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Teşekkür ederim bana biraz garip geliyor açıkcası daha önce de doblo kullandım 4 tane hiçbirinde böyle bir ses yoktu. Adbue kullanan başka araçlarda kullandım hiç yoktu o ses ondan garip geliyor
Euro4 euro5 doblolarda yoktu bende kullandım gerçekten euro6 berbat

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Dışarıda iyi bir ustaya kontrol ettirin serviste ona göre hareket edersiniz en azından.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Büyük ihtimalle turbo kaynaklı olabilir.