1.4 BENZİNLİ TRIGER SETI + SU POMPASI+FREN DİSK

ynsuzun

Azimli Üye
Tepki
0
Aracım 70 bıne geldı artık kafamız rahat olsun dıye onemlı parcaları degıstırelım dedık..eger parcalarda ıyı bır arastırma ve orjınallık aramazsanız fazla paralar vermek durumunda kalabılırsınız.Bulundugumuz ılcede yedek parcacı sayısı 2-3 adet o yuzden fıyattlar 400 tl yı buluyordu ankarada tanıdık vasıtasyıla ostım toprak oto dan asagıdaki parcaları ıstedık
Trıger setı_ 85 tl
su pompası 80 tl (usta trıger ıle bırlıkte buda degısecek dedı)
Dısk Setı 60 tl
Balatalar 60 l....
işçilik 150 tl......haftasonu sanayıde usta montajlarını yapacak

ALpeR06

Daimi Üye
Tepki
1
Kullanılan parçalar orjinal ise güzel fiyat vermişler. Şimdiden hayırlı olsun...

metekose

Saygın Üye
Tepki
15
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
geçmiş olsun.
işçilik az fazla gibi geldi bana. mesela amasya'da 1,2 benzinli doblo triger seti için orijinal opar marka: 45 TL. istediler (ki tüm Türkiyede hemen hemen aynı para). işçilik için de 75 TL.ye anlaştık.
sizin + olarak su pompası ve balatalar da var ama 20-30 liralık işçilik fazla da sayılmaz. ustalık, yılların birikimi ve ekipmanların bir araya getirilmesi de kolay değil tabi.
hayırlı olsun.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Aracım 70 bıne geldı artık kafamız rahat olsun dıye onemlı parcaları degıstırelım dedık..eger parcalarda ıyı bır arastırma ve orjınallık aramazsanız fazla paralar vermek durumunda kalabılırsınız.Bulundugumuz ılcede yedek parcacı sayısı 2-3 adet o yuzden fıyattlar 400 tl yı buluyordu ankarada tanıdık vasıtasyıla ostım toprak oto dan asagıdaki parcaları ıstedık
Trıger setı_ 85 tl
su pompası 80 tl (usta trıger ıle bırlıkte buda degısecek dedı)
Dısk Setı 60 tl
Balatalar 60 l....
işçilik 150 tl......haftasonu sanayıde usta montajlarını yapacak

triger seti mi 85 TL yoksa sadece kayışmı? setse normal,sadece kayışsa pahalı!

su pompası 80 TL çok...ben orijinalini 50 TL ye dobloya,40 TL ye doğana taktım!bizim arabalara fabrikanın taktığı su pompaları biraz erken bozuluyor ama yedek parçalar kaliteli.devirdaim pompaları 60-70 bin gibi kaçırmaya başlıyor (bende 60 bin km de değiştim) ama bu illede kaçıracak yada illede trigerle birlikte değişecek anlamına gelmez.fabrika trigerle birlikte devirdaim pompasıda değiştirilsin diye bişey söylememiş.kısacası devirdaim kaçırmıyorsa değiştirmeyin.ama kaçırıyorsa kesin değiştirin.

disk seti 60 TL kabul edilebilir.

balatalar serviste bile 23 TL (faturası var) 60 TL ye ne balatası takıyormuş bunlar?

işin içinde triger olduğu için işçilik uygun...

toplam fiyat uygun gibi görünüyor.bazı saçmalıklar var ama dışarıda yaptırsan sadece 150 lira trigerin işçiliğine verirsin.trigeri değiştirirken sadece kayışı değiştirip bırakma.adamlara söyle tirgerin kayışını rulmanını zartını zurtunu komple değişsinler.o rulman sıkışma yaparsa kayışı kestirir.senin kayış değiştirmenin hiçbir anlamı olmaz.alternatöe kayış setini de kontrol ettir.başına bi sıkıntı açmasın!

bu arada beyler herkese söylüyorum.servis hidroliklerin 60 bin km de bir değişmesi konusunda çok ciddi ısrar ediyor!

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
benim 1,4 benzinlide 36 bin km ye yaklaştı 5.yılını doldurdu.trigeri km den değilde yaşdan değiştirme hep aklımda gerçi açıp hiç bakılmadı.tahminim kayışın durumu iyidir.ama triger bir risk faktörüdür.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
hayırlı olsun yunus abi.

ynsuzun

Azimli Üye
Tepki
0
cok tesekurler trıger degısımı aracımın yasından dolayı hep aklımdaydı cok sukur aklımdan cıkartmıs oldum..dedıgınız gıbı fıyatlarda bazı uyumsuzluklar var...ama eger parcaları bulundugum yerden alsa ıdım 380 tl tutacaktı..bır arkadas vasıtasıyla ankara toprak otodan parcaların orjınallerını 250 tl ye almıs oldum...ıscılıge gelınce ıse maalesef 180 tl den 150 tl fıyat dustu..bır kac ustayla gorustum işcılık fıyatları burada hemen hemen aynı...

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
triger işçiliği biraz pahalıdır.sizin verdfiğiniz rakam uygun gözükdü bana.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
evet.triger işçiliği çok önemli...bizim mali55 in aracında triger değişimi sonrası sente ayarını tutturamadılar,araçta ne kadar arızalı parça varsa hepsi açığa çıktı...arızalı parçaları değiştik yine imana gelmedi araba.en son sente ayarını düzeltince araç rahatladı...

sentenin bir diş kaçık olması yüzünden

hava debimetresi değişti (bozuktu)
turbo değişti (bozuktu)
enjektörler temizlendi (tıkalıydı)
pompa tamir takımı değişri (bozuktu)

araba yinede düzelmedi...en son sente ayarı yapılınca araba imana geldi!

metekose

Saygın Üye
Tepki
15
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
o zaman benim 1.2 nin 45 TL.lik triger seti değişimi için 75 TL. istemeleri süperrrrr miş..*lol*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
ohoo ooo. mehmet ali abinin de başına gelmeyen kalmamış yaw. o yüzden arabaya yapılan masraf söz konusu olduğunda deşmeyin yaramı diyo. valla üzüldüm bak şimdi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız