1.4 Benzinli Doblo Tercih Edilebilir mi?

DOBLO 1.4

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Araç Yılı
2006
2006 model doblo var bizde sıfır almıştık 14 yıl oldu 1.4 lpg li hiç yük atmadık uzun yolda 120 üstü yoruyor 120 km üstüne çıkmazsan yakıtı baya iyi bakımlarıda çok hesaplı yağını zamanında değiştirirseniz bence performansı gayet iyi bi kaç tanıdığımdada var 1.4 çok fazla yük atmışlar taş bi taşıyan var motor bitmiş gitmiyor benim aracıma bindiklerinde baya şaşırmışlardı turbo olmadığından torku baya düşük ama aile aracı olarak kullanıyoruz biz geniş ve yüksek diye çok memlunuz satmayı hiç düşünmedik km si düşükte olsa 1.4 ben tavsiye etmem baya temiz kullanılmış olması lazım ilk sahibinsen tek elden kullamılmış olması lazım ve yağ bakımı zamanında yapıldıysa performans düşüşü pek olmuyor 1.3 en iyisi ama yük taşımıyacaksanız 1.4 baya ekonomik ve çok dayanıklı bi motor arızası yok neredeyse benzinli arabaya bakarsan km önemli değil bence en fazla triger ve siboplar yıpranır ısınma olarakta kışın çok iyi 1.3 lerde baya iyi kaloriferi fakat ısınmıyor dizel yürümesi lazım illa ben sabah marşa basıyorum -10 derece 5 dk da alev atıyor o konuda baya başarılı bence çok çabuk ısınıyor tek memnun olmadığım konu d1 ve d2 kasalarda makaslar çok sert arka koltuk böbrek taşı düşürüyor ama 100 150 km yük olursa bagajda uzun yolda çok daha iyi gidiyor yola.
90-100 arası uzun yolda çok güzel yakıt 5 litreyi gecmez 100 ün üstünde ses almaya başlıyor bence bütün doblolarda 100 km yi geçmemek lazım tamamen teneke kapılar bagaj tavan desen aynı frenleri fena değil hatta baya iyi ama yinede ticari araçlarda boşuna sınır 90 değil diyeceğim o ki biz memlunuz memnun olmasak 14 yıl binmezdik ama temiz kullanıyoruz alacak olanlara tavsiye etmiyorum yeni kasa 1.6 mtj alsın 6 ileri makaslı değil esp asr var biraz daha güvenli ben düşünüyorum almayı hatta 2.0 mtj alacağımda vergisi 2 katı fazla imkanı olan 2.0 multijet alsın gemi motoru gibi 135 hp 320 tork var yazılımla 150 hp 350 tork oluyor yokuşta 6. Viteste gelebilecel babayiğit zor o klasmanda hiç yok neredeyse caddy belki ? . Neyse teşekkür ederim.

Son düzenleme:

set2

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Füme
Kesinlikle al.

eryetli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hıdır
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Hanımın dayısı doblo almayı düşünüyormuş benzinli, 1.4 mü daha iyidir yoksa 1.2 mi ?

263dbl

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Hanımın dayısı doblo almayı düşünüyormuş benzinli, 1.4 mü daha iyidir yoksa 1.2 mi ?
1.4 fire açık ara 1.2 motordan daha iyidir benzinde kullanıldığında fena olmayan bir çekiş sunuyor. (d2 için söylüyorum)