1.4 Active LPG yakıt tüketimi

ALpeR06

Daimi Üye
Arkadaşlar 2006 model 1.4 Active lpg'li Doblo2 sahibiyim. Aracı alalı daha 1 ay olmadı. Aracı ilk aldığımda 380-400krş arası lpg tüketimi vardı. Atiker servisine gittim ve bilgisayara bağlayıp filtreler tıkalı dediler. Hemen 2 filtreyide değiştirip gaz ayarı yaptılar.50TL ücret ödedim. Bende gaz bittiği zaman 30 liralık gaz aldım ve şehir içinde 90km'de gaz yine bitti.

30.000tl / 90 km = 333krş yapıyor. Bana yine çok geldi sizlerin araçlarının tüketimide bu civardamı merak ettim. Birde daha önce doblo aracım olmadığı için emin olamadım acaba kasa ağır olduğu içinmi böyle yüksek çıkıyor tüketim.

Aklıma gelmişken yazayım aracıma en fazla 2 kişi biniyoruz , genellikle yalnız kullanıyorum ağırlıkta yok yani aracımda... *helpless*

Total Lpg litre fiyatı 2.61TL

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
alper abi senin bu soruna geremy-mustafa abi cevap verir. en son o sıralı sistem lpg taktırdı. forumda fazla benzinli doblo yok. 5-10 tane ancadır. hatta serdar abiye msj da atabilirsin. o girene kadar senin konu aktif kalmazsa görmeyebilir. fakat burdan da sana yardımcı olacak arkadaşlar var. ankaradan serhat falan benzinli kullanıyo.

ALpeR06

Daimi Üye
Teşekkür ederim Fethi kardeşim valla bekliyeceğiz artık arkadaşlardan elbet bi gören olur. Zaten şu anda balıkesirdeyim plaka işlemlerim için gelmiştim aracı kullanamıyorum.
Arkadaşların fikirlerini alıp ondan sonra ne yapmak gerekiyorsa ona göre sanayinin yolunu tutacağız :(

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
allah kolaylık versin alper abi.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
333 Krş fazla bir tüketim lpg için...

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
bana da öyle geldi mehmet ali abi. fakat lpg li doblo nun yakıt tüketimini tam kestiremediğim için yorum yapamadım. sen de benimle aynı kannatteymişsin.

Nizam

Aktif Üye
Modeli
Renk
Gri
Bizdede 2007 1.4 doblo var 29 tlye 164 km yol yapıyor daha bu gün aldık

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
erhan seninkide çok az yakıyormuş.ne yapsak dizelleri satıp lpg'li doblomu alsak.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
lpg de istikrar yok mustafa abi. biri birini tutmuyor. bizde üç aşağı beş yukarı değerler birbirine yakın.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Ya bizi dizelle 300 ün altında yakarken lpg 333 krş olması çok geldi bana..

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
aracı sert mi kullanıyosun alper abi. bir de lpg aldığın yeri değiştir. başka biryerden al. mesela shellden yada opetten al. bir de öyle bak tüketime.

ALpeR06

Daimi Üye
LPG'yi Total ve shell'den alıyorum sürekli birde aracı agresif kullanmıyorum tam aksine en ufak bir rampada boşa sallıyorum...
Neyden kaynaklanıyor olabilir acaba?
Gaz ayarınıda daha yeni yaptırdım.Hava filtresinide sıfırladım. Acaba havalar soğudu o yüzden mi böyle çok yakıyor diyordum ki sizlerde çok deyince sanayi yolu göründü...

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
yokuşlarda boşa atma abi. boşta iken yakıt sarfiyatın devam eder. viteste in. o zaman tüketimin sıfıra düşer. bunu yol bilgisayarının anlık tüketim verileriyle deneyebilirsin.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Abi bu aracı boşa alıyorum konusu bu forumda çok konuşuldu daha önce ve çok yanlış... bunun malı canı tehlikeye atmaktan başka bir artısı yoktur bırak kalsın ondan yapacağın tasarruf... ki tasarruf da olmuyor...

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
mehmet ali abiye harfiyen katılıyor ve alkışlıyorum bu altın yorumu *clap2* :):)

ALpeR06

Daimi Üye
Birde öyle deneyelim ama yakıt konusunda herhangi bir yardımı olacağını sanmıyorum...
Boşa atmak konusunda haklısınız çok tehlikeli , ama kötü bir alışkanlık oldu bende....

Serhat2347

Daimi Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Depo şefi
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Kırmızı
alper abi senin bu soruna geremy-mustafa abi cevap verir. en son o sıralı sistem lpg taktırdı. forumda fazla benzinli doblo yok. 5-10 tane ancadır. hatta serdar abiye msj da atabilirsin. o girene kadar senin konu aktif kalmazsa görmeyebilir. fakat burdan da sana yardımcı olacak arkadaşlar var. ankaradan serhat falan benzinli kullanıyo.

*tup*

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Abi bu aracı boşa alıyorum konusu bu forumda çok konuşuldu daha önce ve çok yanlış... bunun malı canı tehlikeye atmaktan başka bir artısı yoktur bırak kalsın ondan yapacağın tasarruf... ki tasarruf da olmuyor...

*tup*

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar 2006 model 1.4 Active lpg'li Doblo2 sahibiyim. Aracı alalı daha 1 ay olmadı. Aracı ilk aldığımda 380-400krş arası lpg tüketimi vardı. Atiker servisine gittim ve bilgisayara bağlayıp filtreler tıkalı dediler. Hemen 2 filtreyide değiştirip gaz ayarı yaptılar.50TL ücret ödedim. Bende gaz bittiği zaman 30 liralık gaz aldım ve şehir içinde 90km'de gaz yine bitti.

30.000tl / 90 km = 333krş yapıyor. Bana yine çok geldi sizlerin araçlarının tüketimide bu civardamı merak ettim. Birde daha önce doblo aracım olmadığı için emin olamadım acaba kasa ağır olduğu içinmi böyle yüksek çıkıyor tüketim.

Aklıma gelmişken yazayım aracıma en fazla 2 kişi biniyoruz , genellikle yalnız kullanıyorum ağırlıkta yok yani aracımda... *helpless*

Total Lpg litre fiyatı 2.61TL

şehir içinde çok normal.neden derseniz arkadaşımda accent var 2007 model.oda o civarda yakıyor demişti.kasa ve ağırlık farkına göre doblonuz o zaman az bile yakıyor bence.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

*tup*

Sonuna kadar katılıyorum