1.3 ve 1.6 filtre seçimi hakkında

ULUTAŞ

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ahmet Ulutaş
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum konu açmadan önce aradığım cevaba istinaden konu araması yaptım bazı sorularım olacaktı kusura bakmayın yedek parça dükkanı açacağım kısmet olursa öncelik fiat ürünleri olarak filtre seti alacağım opar marka sorularım şu şekilde şimdiden teşekkürler;

-1.3 euro 4 ve euro 5 multijetlerde kullanılan hava filtresi ve yağ filtresi hepsinde aynı mı kasa farketmeksizin?

-1.3 euro 4 modellerde kullanılan yakıt filtresi eski tip kağıt olduğunu biliyorum yanlışım varsa uyarın lütfen.

-1.3 euro 5 multijetlerde 2014 öncesi modellerde yakıt filtresi metal olduğu, 2014 sonrası modellerde ise yeni tip kağıt yakıt filtresi olduğu söylendi yanlışım varsa uyarın lütfen.

-1.3 euro 4 multijetlerde polen filtresi eski tip, euro 5 multijetlerde polen filtresi yeni tip olduğu söylendi yanlışım varsa uyarın lütfen.

-1.6 euro 5 multijetlerde hava filtresi 1.3 ile aynı mı? Ayrıca yakıt filtresi ve polen filtresi 1.3 euro 5 modellerle aynı olduğu söylendi doğru mu?

Çok teşekkür ederim kusura bakmayın yanlış hatalı birşey yaptıysam konu açarken acemilikle affola şimdiden sağolun Allah razı olsun.

-

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
1.3 motor Euro 4 ve Euro 5 yağ filtreleri farklı. Diğerleri hakkında pek bir bilgim yok.