1.3 Multıjet safeline

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
motor kasa her şey teknik olarak aynı.2 fark var şoför ve bakım.farklı yakmalarının tek sebebi bunlardır.araçlar değil.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
evet iş şöförde bitiyor, şöför aracına bakarsa ve kulllanım tarzını tutturursa hepsi aynı yakar

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hayır bu güne kadar herkes safeline'ın çekişinden şikayetçiydi.bu ilk oldu.anlamadım.sitede safeline ve maxi'nin çekişinden şikayet eden düzinelerce başlık bulabilirim.

şikayetçi olanlar öncelikle şoförlüklerini tartışsınlar maxi de sıkıntı olması normalde safeline da sıkıntıyı anlayamadım sürüş farkı çok önemli aracın devrini alması çok önemli tabi şuda var benim aracım 40 binde 2 kez carbon clean yaptırdım ve sürekli wurth enjektör temizleyici kullanıyorum bırakında benim aracım tabiki seri ve performanslı olsun bunları geçtim şoförlüğüne güvenen bir arkadaşımı oturttum nasıl başardıysa araba 150 den öteye geçemedi ama ben sürdüğüm zaman 180 hıza rahatlıkla çıkıyorum dediğim gibi sürüş farkı ayrıca örnek verdiğim hız konusunda 2 tane premio vardı o adamlarda sanayiden yetişme ve adamlar zamanı geldiğinde carbonlarını da yapıyorlar ayrıca paso wurth kullanıyorlar sırf bizzat kendim test ettim biri 160 diğeride 165 ten öte geçmedi bakın beni yanlış anladınız ben premioyu kötülemiyorum ayrıca aksine çok da hoşuma gidiyor iç döşemeleri flan olsun çok haz veriyor benim araçta bu yok mesela çok sade ayrıca ben o başlıkları göremedim varsa ki eğer linkleri paylaşın göreyim motor olarak zaten aynı herşey 190 tork 75 beygir ikiside ama benim aracımın motoru çok daha bakımlı olduğu için aracımdan gayet memnunum performans olarak ayrıca safeline çekişi düşük başlıklarınıda rica etsem paylaşın

bu yukarıdaki kırmızı bölümü ceza getirir.heyecanını kontrol et.hızlı kullanıyor olabilirsin.fabrika verisi 146 olan araca 182 basmış olabilirsin.bunları biz tartışmıyoruz.sen sefaline'ı premio serisinin üzerinde göstermeye çalışıyorsun.bunda da bir sorun yok.ama başkalarını sorglamaya başladığın anda bizde seni sorgularız.

şu anda şikayet mesajlarını tarıyorum.safeline'ın 5. viteste çekmediğinden şikayet edende var,rampada gitmediğinden de,hararet yaptığından da...
sohbet bölümünde normal şartlarda bile yavaş kaldığını idda edenler var...ama biz bunları münferit sorunlar olarak değerlendirip safeline'ın tamamına sorunlu genellemesi yapmıyoruz.100-150 bin km deki araçları 40 bin km deki araçla karşılaştırıyorsun.sırf debriyaj balatalarındaki fark arada 7-10 km/h lik fark çıkartır.

safeline ile ilgili bazı şikayetler

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=7522
https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=5654
https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=7742

şimdi ne yapıyorsun ne işle meşgulsün bilmiyorum.çok uzmanım diyorsan gel hemen birkaç motor sorusu cevapla,benimde sırtımdan yük al biraz.yok uzman değilim diyorsan,ben diyorum ki "kardeşim senin araban 182 yaparsa benim arabamda en az 182 yapar"çünkü ikiside motor,vites kutusu ve defransiyel olarak aynı araba.bunu daha fazla uzatma gereği duymuyorum.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
hayır bu güne kadar herkes safeline'ın çekişinden şikayetçiydi.bu ilk oldu.anlamadım.sitede safeline ve maxi'nin çekişinden şikayet eden düzinelerce başlık bulabilirim.

şikayetçi olanlar öncelikle şoförlüklerini tartışsınlar maxi de sıkıntı olması normalde safeline da sıkıntıyı anlayamadım sürüş farkı çok önemli aracın devrini alması çok önemli tabi şuda var benim aracım 40 binde 2 kez carbon clean yaptırdım ve sürekli wurth enjektör temizleyici kullanıyorum bırakında benim aracım tabiki seri ve performanslı olsun bunları geçtim şoförlüğüne güvenen bir arkadaşımı oturttum nasıl başardıysa araba 150 den öteye geçemedi ama ben sürdüğüm zaman 180 hıza rahatlıkla çıkıyorum dediğim gibi sürüş farkı ayrıca örnek verdiğim hız konusunda 2 tane premio vardı o adamlarda sanayiden yetişme ve adamlar zamanı geldiğinde carbonlarını da yapıyorlar ayrıca paso wurth kullanıyorlar sırf bizzat kendim test ettim biri 160 diğeride 165 ten öte geçmedi bakın beni yanlış anladınız ben premioyu kötülemiyorum ayrıca aksine çok da hoşuma gidiyor iç döşemeleri flan olsun çok haz veriyor benim araçta bu yok mesela çok sade ayrıca ben o başlıkları göremedim varsa ki eğer linkleri paylaşın göreyim motor olarak zaten aynı herşey 190 tork 75 beygir ikiside ama benim aracımın motoru çok daha bakımlı olduğu için aracımdan gayet memnunum performans olarak ayrıca safeline çekişi düşük başlıklarınıda rica etsem paylaşın

bu yukarıdaki kırmızı bölümü ceza getirir.heyecanını kontrol et.hızlı kullanıyor olabilirsin.fabrika verisi 146 olan araca 182 basmış olabilirsin.bunları biz tartışmıyoruz.sen sefaline'ı premio serisinin üzerinde göstermeye çalışıyorsun.bunda da bir sorun yok.ama başkalarını sorglamaya başladığın anda bizde seni sorgularız.

şu anda şikayet mesajlarını tarıyorum.safeline'ın 5. viteste çekmediğinden şikayet edende var,rampada gitmediğinden de,hararet yaptığından da...
sohbet bölümünde normal şartlarda bile yavaş kaldığını idda edenler var...ama biz bunları münferit sorunlar olarak değerlendirip safeline'ın tamamına sorunlu genellemesi yapmıyoruz.100-150 bin km deki araçları 40 bin km deki araçla karşılaştırıyorsun.sırf debriyaj balatalarındaki fark arada 7-10 km/h lik fark çıkartır.

şimdi ne yapıyorsun ne işle meşgulsün bilmiyorum.çok uzmanım diyorsan gel hemen birkaç motor sorusu cevapla,benimde sırtımdan yük al biraz.yok uzman değilim diyorsan,ben diyorum ki "kardeşim senin araban 182 yaparsa benim arabamda en az 182 yapar"çünkü ikiside motor,vites kutusu ve defransiyel olarak aynı araba.bunu daha fazla uzatma gereği duymuyorum.

ben size zaten benim aracım mükemmel demiyorum test ettiğim verileri paylaştım evet şimdi yakıt olayı performans olayı hız olayı çekiş olayı tabiki hepside şoförlükten kaynaklanan şeyler tabiki şikayetçi olanlar öncelikle şoförlüklerini sorgulamaları gerekir öncelikle tabiki gencim hızı ve performansı seviyorum bunlarıda söylemek en doğal hakkım ayrıca bu işin de uzmanı değilim tabiki bildiğim kadarı ile konuşuyorum ve bana diyosunuz ceza getirir bakın bakalım benim forumdaki geçmiş mesajlarıma ne kadar arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmışım ayrıca sen safeline serisini premio serisinin üstünde göstermeye çalışmışsın demişsin peki yazılarımı iyi okuyun ben ne demişim premio iç dizaynı ve jantları safeline a göre çok daha güzel dedim hoşuma gidiyor dedim sizce ben üstün görsem bu lafı dermiyim ayrıca ben aracıma oldukça da güveniyorum adresim belli malatya merkez buyrun gelin misafirim olun aracınızıda getirin madem ben en az 182 yaparsam sizde yapıyorsunuz bi kıyaslama yarışma yapalım bizde yalan yok tapee ile 1.6 ile düello yaptık beni kılpayı geçti o araç oda yeni 2012 tapee di o 190 gördü ben 180 söylediğimiz zaman boşa konuşmuyoruz neyse kimseyi kırmaya niyetim yok olanı söylüyorum

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

ben size zaten benim aracım mükemmel demiyorum test ettiğim verileri paylaştım evet şimdi yakıt olayı performans olayı hız olayı çekiş olayı tabiki hepside şoförlükten kaynaklanan şeyler tabiki şikayetçi olanlar öncelikle şoförlüklerini sorgulamaları gerekir öncelikle tabiki gencim hızı ve performansı seviyorum bunlarıda söylemek en doğal hakkım ayrıca bu işin de uzmanı değilim tabiki bildiğim kadarı ile konuşuyorum ve bana diyosunuz ceza getirir bakın bakalım benim forumdaki geçmiş mesajlarıma ne kadar arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmışım ayrıca sen safeline serisini premio serisinin üstünde göstermeye çalışmışsın demişsin peki yazılarımı iyi okuyun ben ne demişim premio iç dizaynı ve jantları safeline a göre çok daha güzel dedim hoşuma gidiyor dedim sizce ben üstün görsem bu lafı dermiyim ayrıca ben aracıma oldukça da güveniyorum adresim belli malatya merkez buyrun gelin misafirim olun aracınızıda getirin madem ben en az 192 yaparsam sizde yapıyorsunuz bi kıyaslama yarışma yapalım bizde yalan yok tapee ile 1.6 ile düello yaptık beni kılpayı geçti o araç oda yeni 2012 tapee di o 190 gördü ben 180 söylediğimiz zaman boşa konuşmuyoruz neyse kimseyi kırmaya niyetim yok olanı söylüyorum

1-gençsen haddinde kal.aynı şeyi ikinci kez tekrar ettin.savunduğun şeyi başkalarına sataşmadan ve laf atmadan savun.
2-aramızda profesyonel dragcılar da oldu senin kadar iddalı konuştuklarını görmedim.
3-uzman değilsen bence bu kadar iddalı olma.
4-davetin için teşekkür ederim ama ben malatyaya gelmesem de sen bi video çekip koysan daha pratik olmaz mı?
5-şimdi ben öyle yaptım böyle yaptım demeyeyim...ama bu sitenin mekanik işlerine genelde ben bakarım.sana bi şeyin garantisini veririm.safeline yapıyorsa premio da yapıyordur.bu kesin.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
yaşınız 33 benim yaşım 22 biraz sataşmalı belki konuşmuş olabilirim kusura bakmayın ama benide biraz aciz görür gibi açıklamalarınız olduğu için bende biraz ayıp etmiş olabilirim size abi diycem çünkü benden büyüksünüz abi şimdi bak olay şu ben niye yanlış anlaşıldım anlamıyorum premio ile safeline motor bakımından ve teknik özellikler bakımından herşey aynı hatta benim aracım safeline olmasına rağmen premionun iç dizaynı ve çelik jant olmasından dolayı bence bu konuda safeline'a göre bence daha şık ve güzel ayrıca ben bütün premiolar için genelleme yapmadım test ettik dedim 2 premioda biri 160 biride 165 hız yapabildi ama bu sadece o 2 tane premio araç içindi belkide sizin aracınız 200 de yapabilir ben buna birşey demiyorum benim aracımda test ettim navigasyonda taktım 182 max hıza ulaştım abi sen şimdi benle niye ters düştün anlamadım test ettiğim verileri paylaştım ayrıca sende bana senin araç 182 ise benim de en az 182 yapar diye sert çıkında sana malatyaya gel misafirim ol dedim düello yapalım dedim affola büyüğümsün ama benim mesajlarıma dikkat et dedim ki premio safeline'a göre daha ekonomik yakıt ve iç dizayn jantlar çok daha iyi dedim ayrıca test ettiğim verileri paylaştım kusurum olduysa bu sebepten dediğim gibi kusura bakmayın ha forumda yöneticisiniz abi benimle bir daha muhattap olmak istemiyorsanız banlayın beni iyi geceler

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yaşınız 33 benim yaşım 22 biraz sataşmalı belki konuşmuş olabilirim kusura bakmayın ama benide biraz aciz görür gibi açıklamalarınız olduğu için bende biraz ayıp etmiş olabilirim size abi diycem çünkü benden büyüksünüz abi şimdi bak olay şu ben niye yanlış anlaşıldım anlamıyorum premio ile safeline motor bakımından ve teknik özellikler bakımından herşey aynı hatta benim aracım safeline olmasına rağmen premionun iç dizaynı ve çelik jant olmasından dolayı bence bu konuda safeline'a göre bence daha şık ve güzel ayrıca ben bütün premiolar için genelleme yapmadım test ettik dedim 2 premioda biri 160 biride 165 hız yapabildi ama bu sadece o 2 tane premio araç içindi belkide sizin aracınız 200 de yapabilir ben buna birşey demiyorum benim aracımda test ettim navigasyonda taktım 182 max hıza ulaştım abi sen şimdi benle niye ters düştün anlamadım test ettiğim verileri paylaştım ayrıca sende bana senin araç 182 ise benim de en az 182 yapar diye sert çıkında sana malatyaya gel misafirim ol dedim düello yapalım dedim affola büyüğümsün ama benim mesajlarıma dikkat et dedim ki premio safeline'a göre daha ekonomik yakıt ve iç dizayn jantlar çok daha iyi dedim ayrıca test ettiğim verileri paylaştım kusurum olduysa bu sebepten dediğim gibi kusura bakmayın ha forumda yöneticisiniz abi benimle bir daha muhattap olmak istemiyorsanız banlayın beni iyi geceler

bak sen beni anlamıyorsun...ben senin testine bişey demiyorum.fabrika çıkışı iki araç biri premio biri safeline...ikiside aynı hızı yapmak zorunda ben bunu anlatıyorum...sende biraz tersini iddaa ediyormuşsun gibi bir tavır aldın...hayır benim sıkıntım o da değil.herkes kendi görüşünü savunacak...

ama işi başkalarına sataşma düzeyine getirme...birisi çıkıp ben 150 yi geçemiyorum sen misin ben miyim muhabbetine girerse uğraşamayız.

Diren

Azimli Üye
arkadaşlar bütün konuşmalarını okudum kafamda soru işretleri çıktı safeline almamı tavsiye etmiyormusunuz ? safeline premio ikiside aynı motor değilmidir iç donanım ve dizayn farklılıkları var diye biliyorum yanlışmı biliyorum arkadaş premionun daha az yaktıgını söylemiş ikiside 1.3 multıjet motor olduğu için doğruluk derecesinin pek oldugunu zannetmiyorum yanlışım varsa lütfen düzeltin saygılar.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ikiside aynı yakar ikiside aynı motor aklınız karışmasın, bütün bu farklılıklar her araç ve motorda olabileceği gibi sürücü ve bakımlardan kaynaklanıyor.
benim şahsi fikrim safeline yerine bulabilirseniz temiz premio alın.

fark varmı aman aman yok ama daha lüks premium bi havası olduğu ortada premionun.
safelineda bi ton opsiyon var mesela ama premioda 1 tane opsiyon bile yok herşey standart olarak geliyor.

Diren

Azimli Üye
ikiside aynı yakar ikiside aynı motor aklınız karışmasın, bütün bu farklılıklar her araç ve motorda olabileceği gibi sürücü ve bakımlardan kaynaklanıyor.

fark varmı aman aman yok ama daha lüks premium bi havası olduğu ortada premionun.
safelineda bi ton opsiyon var mesela ama premioda 1 tane opsiyon bile yok herşey standart olarak geliyor.

Tercihim d2 kasa. Premioda d2 kasalarda daha düşük model ve birazdaha yüksel kilometrelerde satılan araçlar.Oyüzden safeline ı tercih etmek zorunda kalıryorum d2 kasa 2012 model çok çok düşük kilometrelerde araçlar dahada fazla olduğu için tercihim safeline.Bir motor farkı ve yakıt tüketimi farkı yoksa sorunda yok demektir.*clap2*

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
tabi uzun süreler kullanacaksanız safeline daha iyi bir tercih olacaktır ama bulursanız düşük km premio hatta vip alın derim :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Tercihim d2 kasa. Premioda d2 kasalarda daha düşük model ve birazdaha yüksel kilometrelerde satılan araçlar.Oyüzden safeline ı tercih etmek zorunda kalıryorum d2 kasa 2012 model çok çok düşük kilometrelerde araçlar dahada fazla olduğu için tercihim safeline.Bir motor farkı ve yakıt tüketimi farkı yoksa sorunda yok demektir.*clap2*

D2 premio serisi 2010 da kaldırılıp,özelliklerin bazıları safeline serisine opsiyon ve aksesuar olarak aktarıldı.bu yüzden en yüksek model D2 premio 2010 model.

classic doblo safeline serisi ile devam ettiği için safeline daha yüksek model ve daha düşük kilometrede bulmak mümkün.hatta ben dün baktım;D2 premioda yeni ayarında araba bulmak epey zor.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
bende safeline kullanıcısıyım ayrıca yakıt kullanma ile alakalı bir durum ama şehir içi 7.3 altına düşmedi şehir dışıda 4.8 gibi değerlere bile düştüm ben ustamla görüştüm neden benim ki şehir içi çok yakıyor diye nedeni şuymuş ben sürekli wurth en jektör temizleyicisi kullanıyorum ayrıca 40 bindeki aracım 2 kez carbon clean gördü yani enjektörlerim da en ufak tıkanma yok buda motor yeni olduğu için performansını artırıyor zaten aracımın sesinden bile belli bu nedenden dolayı benim aracın şehir içi yakıt tüketimi 7.3 iün altına düşmüyor gayette iyi kullanmama rağmen ama mesela benim araç ile sırf örnek vermiyorum safeline kullanan başka arkadaşlarım var benim araca göre daha az yakıyor forumda söylenildiği gibi 6.5 6.6 gibi şehir içi tüketimi oluyor benim ki az biraz daha şehir içi fazla yaksada performansa önem verdiğim için hiç sorun etmiyorum ayrıca her zaman da dizeli shell euro dizel almanızı tavsiye ederim çok fark oluyor hem tüketimde hem de performansta alacağınız aracı kazasız belasız güle güle kullanın.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-38.000-de-full-bakimli-ilk-sahibinden-doblo-141344486/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-hatasiz-boyasiz-temiz-2008-model-doblo-141128448/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-temiz-doblo-1.3-multijet-2009-141060741/detay

ayrıca km si düşük sorunsuz bir 2008-2009 premio 2010-2011 safeline ile aynı fiyatta nerdeyse daha fazla bile olduğu oluyor jantlara önem veren bir insan değilim premio da çelik safeline'da plastik ama safeline plastik de olsa genede şık duruyor ama iç ön göğüs kısmı flan premio'da çok hoş sarımsı bazen de beyaza yakın olması aracı çok hoş gösteriyor içine bindiğinizde fiatt a değilde sanki daha lüks bir araca binmiş gibi hissedebiliyorsunuz

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar bütün konuşmalarını okudum kafamda soru işretleri çıktı safeline almamı tavsiye etmiyormusunuz ? safeline premio ikiside aynı motor değilmidir iç donanım ve dizayn farklılıkları var diye biliyorum yanlışmı biliyorum arkadaş premionun daha az yaktıgını söylemiş ikiside 1.3 multıjet motor olduğu için doğruluk derecesinin pek oldugunu zannetmiyorum yanlışım varsa lütfen düzeltin saygılar.

safeline'da alabilirsin premioda...biraz zevk işi.premio fiyatta baya farklı.üretimi de olmayınca iyice kıymete bindi...geçen yıl 22 bin liraya almadığımız premio bir sene sonra 27 bin oldu.biraz abartılı şişti fiyatlar...

gerçi piyasanın tamamı böyle oldu.aynı sıkıntı otomobilde de var.

Diren

Azimli Üye
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-38.000-de-full-bakimli-ilk-sahibinden-doblo-141344486/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-hatasiz-boyasiz-temiz-2008-model-doblo-141128448/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-temiz-doblo-1.3-multijet-2009-141060741/detay

ayrıca km si düşük sorunsuz bir 2008-2009 premio 2010-2011 safeline ile aynı fiyatta nerdeyse daha fazla bile olduğu oluyor jantlara önem veren bir insan değilim premio da çelik safeline'da plastik ama safeline plastik de olsa genede şık duruyor ama iç ön göğüs kısmı flan premio'da çok hoş sarımsı bazen de beyaza yakın olması aracı çok hoş gösteriyor içine bindiğinizde fiatt a değilde sanki daha lüks bir araca binmiş gibi hissedebiliyorsunuz

Önerileriniz için teşekkür ederim .Tüm foruma daha doğrusu yolladıgınız en sondaki ilandaki 2009 model bordo doblonun arkasına adam çeki demiri takmış kendini çekti birde o kaldı *hehe*

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

Önerileriniz için teşekkür ederim .Tüm foruma daha doğrusu yolladıgınız en sondaki ilandaki 2009 model bordo doblonun arkasına adam çeki demiri takmış kendini çekti birde o kaldı *hehe*
dobloyu kullandıktan sonra bu yorumu keşke yazmasaydım diyeceksiniz :D 1.3 deyip geçmeyin birçok motordan daha üstündür :D

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye

dobloyu kullandıktan sonra bu yorumu keşke yazmasaydım diyeceksiniz :D 1.3 deyip geçmeyin birçok motordan daha üstündür :D

kesinlikle doğrusun bizim araçlar 1.3 olabilir ama turbolu olmasından dolayı yeri geldiğinde şahlanabiliyor zaten 2.ve 3.viteste 2500 devirden sonra turbo varlığını iyice hissettiriyor o viteste o ataklık ve hızlılık görülmeye değer oluyor müthiş haz veriyor :)