Doblo 1.3 Multijet pompa arızası

Grkm26

Yeni Üye
Doblo
Adı
Görkem
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Selamün aleyküm abiler benim 1.3 Multijet 2005 model doblom var daha önceden enjektör ile ilgili konu açmıştım ucuz mazot yüzünden enjektörlerin başını yedik 0 enjektör taktık takan usta 1-2 hafta sonra pompa içinde gelirsin dedi ve büyük ihtimalle gidicem çünkü arabam geç çalışmaya başladı sabah soğukken fazla zorlanmadan çalışıyor ama araba ısınınca zor çalışıyor çekişte hafif bir düşüklük oldu ama bu geç çalışma çok canımı sıkıyor pompadan olduğunu düşünüyorum başına gelen varsa yardımcı olursa çok sevinirim

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Öncelikle geçmiş olsun.Enjektörleri ne kadara(işçilik ve parça ayrı ayrı) değiştirdiniz?Enjektör değişmişken pompanın de bakımı yapılsa iyi olurdu sonuçta kötü mazot pompa elemanlarını da öldürüyor.

Grkm26

Yeni Üye
Doblo
Adı
Görkem
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Öncelikle geçmiş olsun.Enjektörleri ne kadara(işçilik ve parça ayrı ayrı) değiştirdiniz?Enjektör değişmişken pompanın de bakımı yapılsa iyi olurdu sonuçta kötü mazot pompa elemanlarını da öldürüyor.
Usta tanıdık olduğu için enjektörleri 2500 TL den verdi 400 TL müşürü toplam 2900 TL dün akşam üstü sanayiye gittim pompa arızasından yapıyormuş pompanın elemanlari falan değişti tamir oldu 1000 TL o tuttu bana toplam 3900 TL ye mal oldu usta sökme takma parasını daha konuşmadım 200 ye yakın onlar alsa 4000-4200 arasına gelicek

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yakıtı bilindik yer dışında almak tehlikeli.Ayrıca yarım depodan aşağı düşürmemek orijinal mazot filitresi kullanmak 20 binde bir değiştirmek önemli.Orijinal filitreyi servis dışında bulmanız çok zor.Bakımı serviste yaptırmasanız bile en azından yağ,hava ve mazot filitrelerini servisten satın alıp ustanıza değiştirin.Opar kutulu parçalara aldanmayın.

Grkm26

Yeni Üye
Doblo
Adı
Görkem
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Yakıtı bilindik yer dışında almak tehlikeli.Ayrıca yarım depodan aşağı düşürmemek orijinal mazot filitresi kullanmak 20 binde bir değiştirmek önemli.Orijinal filitreyi servis dışında bulmanız çok zor.Bakımı serviste yaptırmasanız bile en azından yağ,hava ve mazot filitrelerini servisten satın alıp ustanıza değiştirin.Opar kutulu parçalara aldanmayın.
Tamamdır teşekkür ederim abi bilgilendirdiğin için bundan sonra daha dikkatli olucaz mecbur ?