1.3 multijet dizel turbo

ahmettodsasa

Aktif Üye
Arkadaslar turbo arizasi nasil anlasilir belirtileri nelerdir turbo arizasinda yola devamedilirmi aracim ilk calismada ve rolantide bosta gaz verdiginde islik sesi cikariyor yolda seyir halinde cok nadir arada duyuyorum aracin cekisinde hic bi skinti yok siyah duman da yok yakitta normal 3 ustaya goturdum 2 si manifol contasi kaciriyordur dedi biride turbodan dedi kafam karisti

dragmonster

Daimi Üye
Aracın gaz yemesi eskiye göre kötü ise, gaza basıldıgında hızlanması zaman alıyorsa, araç hantal hareket ediyorsa turbo arızalı demektir.

Turbo arızalı ise yola devam edilebilir tabi o halde sürekli kullanmamak şartı ile.

En azından sanayiye gidene kadar kullanılır.

Valla burdan zor conta mı turbo mu diye tahminde bulunmak.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sizin aracın turbo kanatçkları bozulmak üzere

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
turbonun tribününü değiştiğini duymuştum ama bi ustaya sormak lazım

ahmettodsasa

Aktif Üye
Makinaya baglatigimda sorun cikmamisti beyninde acaba skinti turboda olsa bilgisayara baglatinca hata vermezmi !

SuSKuN_78

Aktif Üye
Adı
erkan
Modeli
Renk
metalik sıyah
Abi turbo makinaya baglayinca basinc degerleri olculur ona göre sana net bir cvp verilir zor bir Olay degil eger arizali ise tamiri oluyor fakat eskisi kadar tat vermez yenisi ise bogazini almazsin 1100 komple alayim dersen sifir orjinal 1500 lira

emre9238

Azimli Üye
Arkadaslar turbo arizasi nasil anlasilir belirtileri nelerdir turbo arizasinda yola devamedilirmi aracim ilk calismada ve rolantide bosta gaz verdiginde islik sesi cikariyor yolda seyir halinde cok nadir arada duyuyorum aracin cekisinde hic bi skinti yok siyah duman da yok yakitta normal 3 ustaya goturdum 2 si manifol contasi kaciriyordur dedi biride turbodan dedi kafam karisti

turbonuzda bi arıza yok ama olmak üzere ilk çalıştırmada motor soğukken turbo henüz yağlanmaya başlamamıştır.bu safhada gaz vermek ve rolantide beklemek turboyu yağsız zorlamak olur ve mili erken aşındırır.ilk çalıştırmada gaza basınca duyduğunuz ses muhtemlen bu yağsız turbonun sesidir.araç ilk çalıştırmada en fazla 30 sn bekledikten sonra 2bin deviri geçmeyecek şekilde hareret ibresi oynayana kadar zorlanmamalıdır.stop ederkende kontagı kapatmadan önce 20 sn bekleyip turbo milinin yavaşlaması sağlanmalıdır.bunları uyguladığınız taktirde turbonuz nerdeyse motor ömrüyle eş ömüre sahip olur.

replay

Daimi Üye
o soruna yakın bendede oldu.Bende turbonun tam sarj olduğu zamanlarda ıslık sesinden daha gür bir ses cıkıyordu ustaya götürdüm manifolttan kacırıyor dedi 100 TL ye hallettim :)

schell5

Aktif Üye
arkadaşlar bu fiat markasının turbolarında hep sıkıntı var arkadaş 0 linea aldı sorun hala aynı ve değişmedi ...

farukomer48

Aktif Üye
aynı sorunu ben yaşadım 20.000 bakımı için servise gittiğimde baktılar manifoldta basit bi sıkıntıdan dolayı oluşuyomuş sorun masrafsız ve basit bi şekilde halledildi şimdi çok rahatım :) endişelenme derim manifolda bi baktır..

ahmettodsasa

Aktif Üye
Mannifold contasi kaciriyormus su an degisimde yalniz usta saplamanin biri kirik cikaramayiz ilacla yapistirip takicam dedi bu sagliklimi nasil bisi bu ne kadar gider bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim bu konu hakinda