1.3 multijet 50 tl ye 120 km

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
kalkışta 25.0 ı geçmiyor :d

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
la herşey yakıtı arttırıyo be...

sen ne diyon aga?yolda giderken anlık yakıt tüketimini aç bi bak.klimayı açtığın anda +1 litre yazıyor.

Aga o zaman Serdar kırmızı ışıkta kalkıştaki anlık tüketime baksa bir daha araç kullanmaya tövbe eder :D

o 25 i ilk gördüğümde az daha yoldan geri dönüyordum...zorlayınca yakıyor aga!motor 1.248 litre..100 km de kendi hacminin 20 katı yakıt yakabilecek kapasite var!

tıp çok ilerledi...

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
beyler 1.3 multijetlerde tork konusunda yanlışınız var fabrika verilerine göre araç 1750 devirde max torku üretmeye başlıyor zaten ayrıca turbo araç çalıştığı andan itibaren devreye girer yalnızca 2500 devirden itibaren varlığını iyice belli eder yakıt konusundaki sıkıntı için kardeşim o zaman alabilceğin önlemler şunlar olmalı
1-öncelikle yakıt aldığın yer çok önemli kesinlikle shell euro dizelden şaşma her zaman önceliğin bu olsun ayrıca aracı yüksek devirlerde kullanma vites atma aralığın max 2500 deviri geçmesin rampalar hariç .
2-aracına hemen bir sağlam yerden carbon clean yaptır enjektörlerin açılsın oluşan kurumlar dağılsın.
3-ayda bir depona wurth mazot yağı at kesinlikle enjektörlerin temiz kalsın
4-hava debimetreni elinle çıkar ve kurumları temizle elektrik süpürgesi ile olabilir çekişte gözle görülür fark yaratır, filtreleri kontrol edin ayrıca taksici bir arkadaşım söylemişti bende denemiştim ama yakıtı artırıyor o yöntem tavsiye etmem genede fark oluyordu rampadaki çekişlerde özellikle hava debimetresini çıkarmıştık kurum bağlamıştı diye baya fark etmişti sonra zaten geri taktık bunu uygulayın diye demiyorum sadece izah ettim bunların dışında yapabilceğiniz birşey yok

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
debimetreye 20,000 bakımında temizleyici bir sprey sıkmışlardı.

6630_3066

Azimli Üye
arkadaslar yorumlar ıcın cok tesekurler aracın hava filtresinı degısıp o hava sensorunu temızletmıstım ilk yapldıgında degısen yoktu ama suanda cekısı bayagı arttı bırde arac suan dikkat ediyorum 7 - 7.2 arası yakıt tuketımı gösterıyor bu nekdar dogrudur

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
yol bilgisayarı &90 net bilgi verir, sıfırlayıp denemek herzaman daha doğru ve en az 10 km kullanmanız lazım sıfırlayınca

6630_3066

Azimli Üye
uzun zamandır dpeo fulleyemıyorum bi ara fulleyip bakayım deneyim nekadar iyi nekadar kötü yazaırm tekrar sagolun

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
arkadaşta 1,3 eski corolla var bu akşam halı saha maçında konuştuk ankaraya 70 tl ye gidip gelmiş 400 küsür km.biz benzincileremi çalışıyoz napıyoz anlamadım.gezmek için oğuz gibi 1,3 paliomu alsak ne yapsak anlamadım ha.:D

6630_3066

Azimli Üye
arkadaşta 1,3 eski corolla var bu akşam halı saha maçında konuştuk ankaraya 70 tl ye gidip gelmiş 400 küsür km.biz benzincileremi çalışıyoz napıyoz anlamadım.gezmek için oğuz gibi 1,3 paliomu alsak ne yapsak anlamadım ha.:D

işte bende bu olayı anlamıyorum arkadas =)) gazın litresi 2.80 tl 25 litre gaz ilemi 400 km yapmıs 1,75d klurus gaza tekabul ediyor ben motosıklet ile 20 kurusun altına inemiyorum 150 cc de =)