Bilgi 1.3 mjet D2 kasa şehir içi yakıt tüketimi

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Selamünaleyküm ; abilerim D2 kasa Doblo sahipleri 2 sorum olacak lütfen bilgilendirir misiniz?
1)Şuan araclarınızın yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi nedir?
2)Bu araçların sağlıklı çalıştığını yani veya yaktığını anlamamız için ortalama yakıt tüketimi ne olmalı?

Son düzenleme:

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
bu şekilde soruna tam bir cevap alamazsın ama d1-d2-d3-d4 konusuna yazdığın yakıt ortalamana ithafen ist. ş.i. yakıtın gayet normal.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
5,7 lt ankara içi normal kullanım ama yol bilgisayarım biraz düşük gösteriyor.

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
@YASİNAÇIKYER
Abi D2 kasa sahipleri kendi değerlerini yazsa herkes bilgi sahibi olur ben o anlamda sordum, belki benimki normal belki sizin ortalamaniz o anlamda.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Uzun soluklu test etme şansım oldu lakin uzun yolda.. detaylar şöyle bende

İlk alındığında selenia yağ mevcut iken tuketim ortalamam 5.2 idi..

10 bin yağ bakımı yapıldı. Castrol edge kullanıldı. Tüketim 5.4 lere yükseldi.

Sonrasında vereceği tepkiden çekinme me rağmen eski araçlarımda kullandığım Motul yağ konuldu. Şuan iki değişimdir Motul yağ konuluyor değer 4.2 ye kadar düştü.

Bu degerlerim hep şehirler arası yolda 100 ila 120 kms ile katedilen yollarda yapıldı. Her bakımda orjinal olmak kaydı ile hava, yağ, mazot filtreleri değiştirilmektedir. Şehir içinde fazla gezemedigim için şehir içi tüketimi net söyleyemeyeceğim.

Kuruş hesabı yapmak artık çok önemli olmuyor benim için ki neredeyse haftalık yükselişe geçiyor yakıt ve yarım depo altına inmeden fulleniyor araç bu sebepten dolayı değişken fiyatlara maruz kalıyorum. D2 kasadan çok memnunum tek şikayetim %6 yada 7 yukarı eğimli yolda isteksiz olan 1.3 Multijet motoru.. onun dışında seviyorum keratayi bu arada her 3 binde bir turbo sağlığı için hava filtresi değişiyor.

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Ben eski aracında castrol edge kullanmistim bunu daha servise goturmdim bakalım bakım zamanı göreceğiz

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@Shaldos

Bende geçtiğimiz salı bir çılgınlık yapip arabaya servisin koyduğu 5w40 opar yağı 5w30 motul yağ ile değiştirdim. Araba bir rahatladı. İlk testimde yakıt değeri de 1 litre düştü. Keşke hiç gitmeseydim servise dedirtti resmen. O dandik opar yağa birde 210 lira yazmışlar faturada ben 140 liraya fıstık gibi motul yağ aldım.

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
senelik izinden yeni geldim kastamonu dagtepe gezdim bakım zamanı çattı bide unutmadan uzun yolda 4,8 lt yakıt yaktım karma tüketimim 5,1 oldu
demekki istanbulda 6,5 lt yakarken bu değerler beni mutlu etti , abilerim asıl konu 138.000 bakımı yapılacak aracı daha 10000 önce aldıgımdan aracın seceresini bilmiyorum eski sahibi antalya birmot servise gidiyormuş bende yetkili servise gitmek istiyorum anadolu yakasında işinin ehli usta ve servis tavsiyesi varmıdır? teşekkürler
.
,

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
al 5-30 motul, luqıu moly yada mobil 1 esp formüllü olanından, aracın yağını değiştirirken akıllı bir ustaya git.
yağı boşalttıktan sonra tabayı kapatmasın arabanın solundan kriko ile kaldırıp 5 dak. beklet. sol tarafından kaldırıp 5 dak. beklet daha sonra yağ filitresinin bulunduğu haznedeki yağı güzelce temizlet ve yağ soğutucusundan yağın geldiği deliğe şırınganın ucuna serum hortumu bağlayıp oradaki pis yağıda çektir. ondan sonra tapayı kapatıp yeni yağını koy. ozaman 3,6 lt yağ alıyor ama motor ve içindeki yağ tertemiz hale geliyor. ben öyle değiştiriyorum. kolay gelsin.

kartal_19

Yeni Üye
Adı
emre
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
Eneos Premium Ultra 0W/20 yağ en iyisi performans ve düşük yakıt tüketimi için en iyisi diyebilirim.

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
@Shaldos , @dr20mouse motul yağı nereden aldınız? D2 kasa için motul yağın hangi çeşidini kullanabilirim?
8001 x-clean mi yoksa 8001 x-cess mi?

Son düzenleme:

Osmandoblo

Yeni Üye
Adı
Osman arslan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2006
Slm aleykum arkadaslar 300 km yol 90 lira mAZot yakti ortalama 5.4 gosteriyo d2 1.3 multijet kendi aracim

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
@Zeguj
8001x-cess kardeşim yanma sıcaklıkları birbirine yakın clean biraz daha performanslı araçlar içinmiş

huseyingreen61

Yeni Üye
Adı
Hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2008
Bizim şirkette bulunan doblo 7.5 lt yakıyor yediği trafiğide eklemek lazım tabi. 30 km yolu 2 saatte yaptığı kötü bir güzergaha sahip her gün. Birde kullanıcısı fazla diyebilirim aracın o durumda etkiliyor fakat sizin verilere göre bizim doblo sanki biraz çuvalladı gibi geldi bana. Sakin kullanımda trafiksiz şehir içi 6.3leri görüyor, uzun yolda Denizli'den İstanbul'a 4.7 litreyi gördüm. Uzun yolda maşallahı var kokluyor.

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
@ademozkaragul
abi fazla yağ koymuyormusun bildigim 3,2 litre alıyor bu araç keceleri sıkıştırmasın
[automerge]1543160469[/automerge]
Bende d2 Doblo var 2012 modelŞuan şehir içi 7,6 gözüküyor sırf şehir içi ve kısa mesafe genellikle dogrumudur ?
Yoksa benim araçta bir sorunu var yada bendemi
[automerge]1543160497[/automerge]

[automerge]1543160689[/automerge]
Bir arkadaşımda şirket aracı d4 Doblo var 1.3 onda ortalama 6,5 gozukuyordu bilgisayarda ve kocası belli olmayan araç bunlar şehir içi acımadan başlıyorlar şirket aracı olduğundan benimki neden 7,6 ya bugün hesapladim yeni indirimden sonra mazot aldım 506 km yapmışım depo 235 TL mazot aldı km 458 krş yapmışım şaştım

Son düzenleme: