Doblo 1.3 euro 4 doblo 2 aracın yakıt tüketimi

yassintaskale

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba araçların yakıt tüketimi nasıl durumda 102 km de 8 litre yakıt aldi 173tl tuttu yaklaşık 1lira 70 kurus civarı cikiyor normalmidir fazlami biraz aracı Yeni aldim

Rcp 53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Recep Furkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Lal Kırmızı
ailemizde 2012 d2 kasa vardı euro4. 6.5-7 litrelerde geziyordu şehir içinde

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Merhaba araçların yakıt tüketimi nasıl durumda 102 km de 8 litre yakıt aldi 173tl tuttu yaklaşık 1lira 70 kurus civarı cikiyor normalmidir fazlami biraz aracı Yeni aldim
Bu tüketim şehir içinde mi?
Genel olarak tüketim miktarı; hava koşulları, yaşanan şehrin düz veya yokuşlu olması, trafik yoğunluğu, sürekli gidilip gelinen mesafenin uzunluğu, agresif veya sakin kullanıma göre çok fazla değişmektedir.

yassintaskale

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
10-15 km sehir ici kalan kısım sehir dışı sakin kullanim 2500 -3000 devir arasi kullanim hava sıcaklığı 10 derece civarı siyah duman vardi manifoltta kacak vardi kapattim siyah duman atiyordu % 80 kesildi egr temizliği yada enjektirlere bakim yaptırmam mi gerekli yoksa yakit normal mi

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Geçen gün rize tabzon yaptım boztepe kemik hastanesine çıktım geri döndüm çaykaraya gittim 8lt kadar yaktı 170km yani sizde bir sıkıntı var belli birde siyah duman attığını söylüyorsunuz olabilir araçta tıkanmada olabilir katalizör, egr, enjektör bakımı isteyebilir.Siyah duman atması yakıt sistemiyle veya duruma göre turbo sistemiylede alakalı olabilir turboda da bir anormallik var mı?Manifoltta kaçak oluştuysa sıkıştırma yapıyor olabilir tıkanma oluşmuş olabilir katalizör sökülüp bakılabilir.

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
10-15 km sehir ici kalan kısım sehir dışı sakin kullanim 2500 -3000 devir arasi kullanim hava sıcaklığı 10 derece civarı siyah duman vardi manifoltta kacak vardi kapattim siyah duman atiyordu % 80 kesildi egr temizliği yada enjektirlere bakim yaptırmam mi gerekli yoksa yakit normal mi
Bu verilere göre 6,5 litreyi geçmemesi gerekir.

yassintaskale

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Anladim teşekkür ederim enjektörcü ile goruseyim onun fikrini alayim