Doblo 1.3 doblo maxi multijet 90 lık aracımın çalışmama sorunu

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Çözüm bulabildinizmi volkan bey
Ali bey konuyu siz açmışsınız gördüğüm kadarıyla 1 aydır sonuca ulaşamamışsınız doğru mu konuyu okudum elektrikçi elektrikle alakası yok diyor ama usta usta olmayabilir.Bu durum şöyle mi oluyor,örneğin evden çıktınız birkaç kilometre gittiniz bir yerde durdunuz kontak basmadı bazen sadece tık diye bir ses gelir böyle mi oldu? Bende aynı durum olmuştu.Sabah çalıştırdığımda hiç sorun yok bir yere gittiğimde işimi hemen halledip kontağa bastığımda çalışmıyordu ortalama 15dk bekledikten sonra hiç bir şey yokmuş gibi çalışıyordu.Motor ustası yeğenime durumu anlattım direkt elektrikçiye yönlendirdi.Usta arabayı dinledi sadece tık sesi duyuluyordu marş dinamo otomatiğin bozulmuş dedi dinamo ısındı mı bu sıkıntı oluyormuş,usta zamanla çalışmaz duruma gelir yolda kalırsın uyarısı yaptı.Orjinaliyle değiştim yan sanayi kesinlikle kullanmamak gerek arabayı bile yakarsın kısa sürede de bozulur sökmüşken kömürleri değişti yağlamasını da yaptı şimdi bastım mı cıv diye çalışıyor doğru bir elektrikçiye uğrayın belki böyle bir şeydir.Alıntı yaptığın arkadaşın durumu tıpkı benim ki.Fuzuli o kadar masraf yapmışsınız deneme yanılma yoluyla bütün sistemleri elden geçirmişler bazen benim gibi de şanslı olursunuz şıp diye bulunur.Arkadaşların dediği gibi sanayide dürüst ve iyi usta bulmak zor.

Son düzenleme:

ali yazbahar

Yeni Üye
Doblo
Adı
ali
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Bizim sorunumuz o şekilde değil o ses olayı falan yok. Gaza basılmazsa calışma esnasında aracı hareket ettirmeden sönme yapıyor

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yaptığınız alıntıya istinaden bunları yazdım arkadaşınki benim sorunun aynısı,sizde yakıt sistemlerinden şüphelenmişler ilk oralardan başlamışlar sonra değişmedik yer kalmamış kısaca motoru bir güzel elden geçirmişler bu demek ki ana gövde den değil.Gaz verdiğinizde düzeliyor rolantiyle alakalı bir sorun olabilir,rolanti motoru normal çalışırken gaz kelebeği kapalı olduğu için eğer kirlenmişse yada arıza yapmışsa emme manifolduna yeterli hava alamayabilir istop eder gaza bastığınızda basınç arttığından yeterli havayı çeker araç durmaz.

Son düzenleme: