Doblo 1.3 doblo maxi multijet 90 lık aracımın çalışmama sorunu

ali yazbahar

Yeni Üye
Doblo
Adı
ali
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Herkese merhaba aracım 2013 doblo maxi 1.3 multıjet 90 lık .yaklaşık 3 aydır kullanıyoruz aldığımızdan beri yaptırmadığımız baktırmadığımız yeri kalmadı.Araç sabah soğukken evin önünde gaza basmadan tek marşta çalışıyor iş yerine gidiyoruz söndürdükten yarım saat sonra basıyoruz ya almıyor yada alıyor gaza basmazsak sönüyor. aracı 2 tane ustaya götürdüm ısıtma bujisi ,pompası, partıkülü, üst kapağı, pompa müşürü, krank mili sensörü ve daha hatırlayamadığım birçok parçasına 7 bin lira civarı para harcadık hala çözüm bulamadık.bazen şehir dışına çıkyoruz 5-6 marşta zorla çalıştırıyoruz. pompacı pompadan değil diyor elektrikçi elektirikle alakalı değil diyor tamirci değiştirecek parça kalmadı hepsini yaptım diyor ben işin içinden çıkamadım.
bu konuda bana yardımcı olabilecek ağabeylerim varsa cevap verirlerse sevinirim selamlar teşekkürler

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Herkese merhaba aracım 2013 doblo maxi 1.3 multıjet 90 lık .yaklaşık 3 aydır kullanıyoruz aldığımızdan beri yaptırmadığımız baktırmadığımız yeri kalmadı.Araç sabah soğukken evin önünde gaza basmadan tek marşta çalışıyor iş yerine gidiyoruz söndürdükten yarım saat sonra basıyoruz ya almıyor yada alıyor gaza basmazsak sönüyor. aracı 2 tane ustaya götürdüm ısıtma bujisi ,pompası, partıkülü, üst kapağı, pompa müşürü, krank mili sensörü ve daha hatırlayamadığım birçok parçasına 7 bin lira civarı para harcadık hala çözüm bulamadık.bazen şehir dışına çıkyoruz 5-6 marşta zorla çalıştırıyoruz. pompacı pompadan değil diyor elektrikçi elektirikle alakalı değil diyor tamirci değiştirecek parça kalmadı hepsini yaptım diyor ben işin içinden çıkamadım.
bu konuda bana yardımcı olabilecek ağabeylerim varsa cevap verirlerse sevinirim selamlar teşekkürler
Serviste bilgisayara bağlatmakta fayda var.

Volkan 55

Azimli Üye
Doblo
Adı
Volkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Aynı sorun benim araçta var. Isınınca geç alışıyor. Ben de araştırıyorum bir sonuca varamadim

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yazılım hatası gibi duruyor veya yakıt ile alakalı bir problem var servisin yolunu tutun

serhan59

Azimli Üye
Adı
SERHAN
basınç müşürü dostum ayı sorun bendede var araç basıncı ayarlayamadığı için

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bu kadar parça değiştirmek yerine servise gitseydiniz en azından hesap soracağınız bir kurum olurdu.Emin olun sanayi esnafları servisten daha çok harcatıyorlar.Her usta bir parça değiştirince ne para kalıyor ne de arabada düzen.Yetkili servis veya yetkili servisten ayrılma işin ehli usta haricinde arabanıza el sürdürmeyin.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yetkili serviste bir arabaya bir kişi bakar raporunu imzalar bu aracın bakımın ben yaptım der.Sanayide usta bir civata söker kalfa bir civata söker çırak bir civata takar derken arabada ne düzen kalır nede randıman.Kimin ne yaptığı mechuldür.Biri az sıkar diğeri fazla sıkar.Civata artırırlar.Her konuda bilgi sahibidirler fakat olumsuzluk yaşandığında harcadığınız para kesenize zarar olarak kalır.Yetkili serviste yapılan işçilik ve yedek parça garantilidir.Sanayide araba dükkandan çıkana kadar garantilidir.

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yetkili serviste bir arabaya bir kişi bakar raporunu imzalar bu aracın bakımın ben yaptım der.Sanayide usta bir civata söker kalfa bir civata söker çırak bir civata takar derken arabada ne düzen kalır nede randıman.Kimin ne yaptığı mechuldür.Biri az sıkar diğeri fazla sıkar.Civata artırırlar.Her konuda bilgi sahibidirler fakat olumsuzluk yaşandığında harcadığınız para kesenize zarar olarak kalır.Yetkili serviste yapılan işçilik ve yedek parça garantilidir.Sanayide araba dükkandan çıkana kadar garantilidir.
ADAMIN AĞZINDAN BAL DAMLIYOR BAL BAL KONUŞ BE USTA

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sorunu bulamadım diyen usta bulamazsınız.Motoru yenilemeye kadar giderler nasıl olsa ceplerinden para çıkmıyor yaptıkları her iş için ayrı ayrı para alıyorlar onlar için sorun yok.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sanayi esnafının %90'ı dolandırıcıdır.Bu zamana kadar 5 aracımdan edindiğim tecrübe kalite ve sağlam iş her zaman 1.önceliklidir benim için.Aracımı 2014 te 0 km aldım o yıldan beri yetkili servis bakımı yapılır.Hatta serviste aynı ustaya yaptırıyorum onun için bakım gelmeden 2gün arayıp filanca usta benim aracımın bakımını yapmasını istiyorum diyorum ve not alıyorlar o usta yapıyor.Sanayşde sahte motor yağına denk gelme olasılığınız çok yüksektir.Ayrıca orijinal etiketli ambalajlı ürüne aldanmayın.Örnek verecek olursam hava filitre değişimini 10 binde değilde 5 binde bir yaptırırım sanayide işim vardı gelmişken opar yazan dükkandan hava fiitresi alayım dedim.20 liraya opar kutulu aldım.Değiştirdim.Sonra 10 bine yetkili servise girdi arac.Ustaya sordum hava filitresi orijinal mi ustam dedim.Yok abi orijinal değil dedi.Bende opar yazıyor dedim.Yazabilir fakat 2.kalite ürün dedi.Serviste taktıkları ile sanayiden aldığım farklıydi.Serviste 16 liraya hava filitresi sanayide çakma filitre 20 lira varın gerisini siz düşünün.

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sanayi esnafının %90'ı dolandırıcıdır.Bu zamana kadar 5 aracımdan edindiğim tecrübe kalite ve sağlam iş her zaman 1.önceliklidir benim için.Aracımı 2014 te 0 km aldım o yıldan beri yetkili servis bakımı yapılır.Hatta serviste aynı ustaya yaptırıyorum onun için bakım gelmeden 2gün arayıp filanca usta benim aracımın bakımını yapmasını istiyorum diyorum ve not alıyorlar o usta yapıyor.Sanayşde sahte motor yağına denk gelme olasılığınız çok yüksektir.Ayrıca orijinal etiketli ambalajlı ürüne aldanmayın.Örnek verecek olursam hava filitre değişimini 10 binde değilde 5 binde bir yaptırırım sanayide işim vardı gelmişken opar yazan dükkandan hava fiitresi alayım dedim.20 liraya opar kutulu aldım.Değiştirdim.Sonra 10 bine yetkili servise girdi arac.Ustaya sordum hava filitresi orijinal mi ustam dedim.Yok abi orijinal değil dedi.Bende opar yazıyor dedim.Yazabilir fakat 2.kalite ürün dedi.Serviste taktıkları ile sanayiden aldığım farklıydi.Serviste 16 liraya hava filitresi sanayide çakma filitre 20 lira varın gerisini siz düşünün.
Bu konuda çok haklısın bir şey sormak istiyorum şuan serviste bakımları ne kadara yapıyorsunuz genel bakımları ?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bu konuda çok haklısın bir şey sormak istiyorum şuan serviste bakımları ne kadara yapıyorsunuz genel bakımları ?
En son 2019 Temmuz ayında bakım yaptırmışım 330 TL 66 kuruş tutmuş bakım masrafı.Fiat yanımda uygulamasından baktım şimdi.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
2018 temmuz ayında ki bakımda da 239 TL 56 kuruş fatura ödemişim.

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
En son 2019 Temmuz ayında bakım yaptırmışım 330 TL 66 kuruş tutmuş bakım masrafı.Fiat yanımda uygulamasından baktım şimdi.
hazır benim araçta 2014 fiat kampanya yapıyor ağır bakım ve normal bakım için 2017den önce satışı yapılmış araçlar için indirimli, servise en kısa sürede uğrayacağım

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
hazır benim araçta 2014 fiat kampanya yapıyor ağır bakım ve normal bakım için 2017den önce satışı yapılmış araçlar için indirimli, servise en kısa sürede uğrayacağım
Telefonda bilgi istediğinizde saçma fiyatlar çıkarabiliyorlar yakınsa servise uğrayın yüzyüze görüşün.Ayrıca kibar bir dille söyleyince indirimde yardımcı oluyorlar.Hiç tanımadığım halde indirim yaptırdığım çok oldu.Şuna emin olun ben bu yaptırdığım bakımı sanayide yaptırsam daha fazla çıkararırlardı.Fakat isterse servis bir miktar fazla olsun yinede servise yaptırırım.

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Telefonda bilgi istediğinizde saçma fiyatlar çıkarabiliyorlar yakınsa servise uğrayın yüzyüze görüşün.Ayrıca kibar bir dille söyleyince indirimde yardımcı oluyorlar.Hiç tanımadığım halde indirim yaptırdığım çok oldu.Şuna emin olun ben bu yaptırdığım bakımı sanayide yaptırsam daha fazla çıkararırlardı.Fakat isterse servis bir miktar fazla olsun yinede servise yaptırırım.
Aynen öyle bakalım olursa bu hafta içi şansımı denyeceğim ortalık kötü olmasa çok iyi olacaktı