1.3 Doblo frigo kaldırıyor mu?

EmirhanÖzdemir

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Emirhan
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
1.3 Frigo Doblo almayı düşünüyoruz ama aklımızda 1.3 motorun frigoyu kaldırıp kaldıramayacağı var kullanan kişiler yardımcı olabilirler mi?

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Kaldırır. 1.3 Dobloyla 1.5-2 tona yakın yük çeken var. Ancak hız düşünüyorsanız 1.6 motorlara bakın.

EmirhanÖzdemir

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Emirhan
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Kaldırır. 1.3 Dobloyla 1.5-2 tona yakın yük çeken var. Ancak hız düşünüyorsanız 1.6 motorlara bakın.
Yanıtın için teşekkürler.Hıza gerek yok şöyle söyliyim bizde 2.2 motor ford transit customda vardı ekonomik nedenlerden dolayı sattık fordda frigoyu açınca araç biraz daha az gaz yiyordu 2.2 motor olmasına rağmen 1.3 motorda açınca rampalarda felan tıkanır mı? sen kullanıyor musun?

Frigolu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yunus
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
1.3 Frigo Doblo almayı düşünüyoruz ama aklımızda 1.3 motorun frigoyu kaldırıp kaldıramayacağı var kullanan kişiler yardımcı olabilirler mi?
2014 1.3 90HP aracım var Safkar frigolu özel yalıtımlı. 2 senedir kullanıyorum. Sokak arası dik yokuşlar olmadığı müddetçe, yani normal yolda belli bir hızda giderken frigodan dolayı rampalarda tıkandığı hiç olmadı. Benim cihazım -5 dereceye kadar ayarlı, çok şükür frigodan yana bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Bazen aşırı sıcaklarda uzun yolda frigo açık gittikten sonra duraklayıp tekrar yola çıktığımda 10-15 saniye beyaz duman atıyordu, kısa sürdüğü ve normal zamanda tekrarlamadığı için baktırma gereği duymadım.

1.6 kağıt üstünde bile tabii ki daha güçlü bir motor ama yükünüz 500-600 kiloyu geçmeyecekse 1.3 motor da sizi üzmez, işinizi görür. Frigo kapalıyken belki 1 ton da çekebilirsiniz ama neticede motora hem ağırlığın yükü hem frigonun çekişi bineceği için motorun ömründen yememek lazım bence.

Şimdiden hayırlı olsun alacağınız araç…

EmirhanÖzdemir

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Emirhan
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
2014 1.3 90HP aracım var Safkar frigolu özel yalıtımlı. 2 senedir kullanıyorum. Sokak arası dik yokuşlar olmadığı müddetçe, yani normal yolda belli bir hızda giderken frigodan dolayı rampalarda tıkandığı hiç olmadı. Benim cihazım -5 dereceye kadar ayarlı, çok şükür frigodan yana bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Bazen aşırı sıcaklarda uzun yolda frigo açık gittikten sonra duraklayıp tekrar yola çıktığımda 10-15 saniye beyaz duman atıyordu, kısa sürdüğü ve normal zamanda tekrarlamadığı için baktırma gereği duymadım.

1.6 kağıt üstünde bile tabii ki daha güçlü bir motor ama yükünüz 500-600 kiloyu geçmeyecekse 1.3 motor da sizi üzmez, işinizi görür. Frigo kapalıyken belki 1 ton da çekebilirsiniz ama neticede motora hem ağırlığın yükü hem frigonun çekişi bineceği için motorun ömründen yememek lazım bence.

Şimdiden hayırlı olsun alacağınız araç…
Yanıtın için teşekkür ederim biz 1.6 bakalım o zaman bizim işten dolayı biraz fazla yük atıyoruz hemde eskişehir-kütahya arası yol yapıyoruz genelde haftada 3 4 gün kütahya-eskişehir yolu biraz yokuşlu 1.6 daha iyi olacaktır, bilgilendirdiğin için teşekkürler.

freedy

Azimli Üye
Doblo
Adı
Tarık
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Frigo olayı için kesinlikle 1,6 bakın. 1,3 oldugunda Hem motorda hem frigoda problem yaşanıyor. Özellikle şehir içi kullanılan bir araç ise frigonun ömrü olmuyor. Birde araç çekmediğinden debriyaj seti de yıpranıyor. Bu söylediklerim doblo için geçerli. Online market işinde çalıştım ve çok farklı araçlarla tecrübe ettim. Frigo olacaksa Berlingo-partner eşsiz ancak onlarda kasa hacmi yalıtımdan sonra çok düşüyor. Hacim zorunluysa sizin için 1,6 doblo düşünebilirsiniz.

freedy

Azimli Üye
Doblo
Adı
Tarık
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Yanıtın için teşekkür ederim biz 1.6 bakalım o zaman bizim işten dolayı biraz fazla yük atıyoruz hemde eskişehir-kütahya arası yol yapıyoruz genelde haftada 3 4 gün kütahya-eskişehir yolu biraz yokuşlu 1.6 daha iyi olacaktır, bilgilendirdiğin için teşekkürler.
Bu yolu gayet iyi bilirim. 1.6 larin 105 hp olanları işinizi görür. 120 hp ler biraz fazla yakıyor. Yine belirteyim hacim konusu onemli değilse berlingo bakın.