1.3 Doblo arıza lambası

Msamet06

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Selamun aleyküm hayırlı akşamlar aranıza yeni katıldım yanlış bi yere konu actıysam affola
2015 1.3 doblo aracımda arıza lambası yandı bilgisayara baglatıp hava akış ölçer hatası verdi p0101 kodu parçayı değiştirip tanımlaması yapıldı arıza lambası sönmedi araçta gaz kesme sorunu başladı 3 bin 3.500 devirde gaz kesiyor yıgılıyor
Aldıgım hava akış metreyi tekrar değiştirdim sorun devam etmekte , egr den yapar dediler egr iptsl edildi düzelmedi beyinciye götürdüm bi sorun göremedi arızayı gideremedik başına gelen var mı yardımcı olabilecek
Hayırlı seneler

osmanakcyn

Daimi Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
3000 3500 devirlerde zaten yığılması gayet normal çünkü 3000 devirden sonra turbo wesgaute denilen parça var o parça turboyu korunması için fabrikasyon olarak 3000 den sonra turbo kesiliyor yani herhangi bi sıkıntı yok bu durumda

Msamet06

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
3000 3500 devirlerde zaten yığılması gayet normal çünkü 3000 devirden sonra turbo wesgaute denilen parça var o parça turboyu korunması için fabrikasyon olarak 3000 den sonra turbo kesiliyor yani herhangi bi sıkıntı yok bu durumda
Arıza verene kadar böyle bi durum söz konusu değildi hafif rampa çıkarken aracın 60 a kadar düşmesi de var çekiş olmuyor ta ki kontak acıp kapayıncaya kadar sonra düzeliyor belli bi süre sonra aynısı oluyor

osmanakcyn

Daimi Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Arıza verene kadar böyle bi durum söz konusu değildi hafif rampa çıkarken aracın 60 a kadar düşmesi de var çekiş olmuyor ta ki kontak acıp kapayıncaya kadar sonra düzeliyor belli bi süre sonra aynısı oluyor
O zaman akışmetre ve turbo basinc sensörü (maf) sensörü kontrol ettirin temizletin faydasını görürsün

yukses

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yüksel
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektronik
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
İkisinide değiştirdim sonuc aynı

Merhaba , benim aracim 2011 1.3 Mltjet 90 hp .
Tam da anlatmiş olduğunuz soruna benzer bir sorun var aracimda bende çok Usta gezdim cihaz ile hatayi siliyorlar ve akabinde 100 - 110 km maximum 3000 - 3500 devirde araç aniden gaz kesiyor ve Ariza ışığını yakiyor gaza nekadar da yüklensem o an birşey değişmiyor taa ki stop edip tekrardan çaliştirasiya kadar ben hala çare bulamadim eğer siz bulfuysaniz buraya yazarak benide bilgi sahibi yapmanizi isterim hrr ikimize de geçmiş olsun.