1.2 doblo

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
@JetTurboDizel
Toprağım 1.6 105 beygir de yeter :) İşimizi görür ..

@MEHMET78

Amin Cümlemize...:hhhhhh:

@NevşehirliDoblocu

Sağolun :)

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
@set2

Bu konuda katılamayacağım. 1.3 Fiorino'ya binince huzur buluyorum. Dizel olmasına rağmen motor iyi izole edilmiş. Doblo'da devir göstergesine bile gerek kalmıyor, direk motorun sesine göre gidiyorum :islik:

@NevşehirliDoblocu

Evet. 1.3 bana göre uzun yolda yetersiz kalıyor. Rampa tırmanırken vs pedalda hazır güç kalmıyor. Fio ile çok yüklü uzun yol deneme fırsatım olmadı ama boş halinde anca tırmanırken tam kapasitede muhtemelen sağ şeridin kralı olabilir :koptum: Tabi şehire gelirsek tam bir şehir faresi ?

@NevşehirliDoblocu

Houston, 1.6 atmosferikle 3.0 turbo dizellere kadar baş edebiliyoruz. 0~180 kafa kafaya :islik: tabi şöyle bir durum var, bu hızlarda ben duramıyorum. Fren mesafesi 1000 ila 1500 metre arası değişiyor. Tam tipik italyan, inanılmaz gidip inanılmaz duruyor (yada durmuyor :krnz:)

Tabi birde işin öteki tarafı var, performans odaklı bir Doblo ile şehir trafiği çekilmez oluyor. Sürekli motoru baskılamak, kontrol altında tutmak cidden yorucu. İstanbul trafiğine hiç girmiyorum. En son temden çıktığımda (daha doğrusu çıkabildiğimde ?) 35 Lt LPG bitmiş, benzin ibresi yerde, çok uzun süredir yanan bir benzin al ışıyla ilk Opete varabildiğimde depo 57,5 litre benzin aldı. Trafiğe girmeden iki depoyu da fullemiştim. 8 senedir şehir trafiğine girmiyorum, hem ben rahatım hem araba rahat.

@JetTurboDizel

Amarikaya 2.4 TigerShark 180hp 9 ileri ZF otomatik ile gidiyor Doblo'lar. Bize de 1.4 Fire 77 hp ?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@DobloClassic
Fabrika da adamına göre Muamele yapıyor desenize ?

Fatihkelesli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
Araç Yılı
2005
@JetTurboDizel

Fatihkelesli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
Araç Yılı
2005
Kardrş sen hiç fiorinı binmemişsin belli traktör drag da geçermiş falan filan 1.3 serisinde fiorino kasa ufak olduğu için çok seridir donlonun 1.3 ağır kalıyor 1.9 jtd yide kullandım 2004 onun yerine giçbirisi tutmaz şu an 1.2 lpg li var şahin doğanı hertürlü yer ama rampalarda yükde zayıf kalıyor ama hussi olarak kullanıyorum gayet menunum şahin doğan parasına doblo kullanıyorum

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@Fatihkelesli
? 2011 yılından beri ve yaklaşık 210000 km fiorino kullandım ve halen kullanıyorum. 2007 yılından beri ve 195000 km Doblo 1.9 Jtd kullandım ve kullanıyorum . İş icabı iki aracı da kullanıyorum. Standart bir kullanıcı gibi asfaltta da değil çamur , toprak , kar , buz her zeminde yeri geliyor kullanıyorum . Konya ya yakınsanız buyrun gezmeye çıkalım fiorınomla ? Fiorinoyu Durduk yere niye kötüleyim ki kendi malım da olduğu halde ? ben hantallıgından şikayetçiyim. Viraj da yol tutuşundan ise memnunum Doblodan daha iyi. Doblo dan inince fiorinoya binince sanki aracı arkadan bi duvara bağlamışsınız da kalkmaya çalışıyormuş gibi geliyor. Bu çok sinir bozucu. İddia ediyorum birazcık rampalı yolda deneyelim massay 240s patinajla kalkar fiorino gaz yiyecem diye düşünür ? traktörü maksimum hızına kadar geçemez ? dobloya lafım yok ama arkasına fiorinoyu bağlayıp sanayiye çekerken rampa yukarı sollamaya çıktım bana mısın demez ?

Tek6545

Aktif Üye
Adı
Berk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Serbest
Modeli
Araç Yılı
2001
Renk
Yeşil
Bende 1.2 2001 lpg benzinli si var şimdi diyorlar ki vay efendim araba motor küçük gitmez gün olur iterek sürmek zorunda kalırsın bi kere doblo ismini kanıtlamış mühendisler tasarlarken fiyatı rencide etmeden üzmeden sıkmadan ona göre aracına göre motor kullanmışlar bindiğin arabayı yeterli sev onu okşa bir bebek gibi o zaman sana hizmetini gösterecektir şükür beni arabam anladı bende onu zamanla tanıdım beraberce hamdolsun yaşayıp gidiyoruz doblo seni seviyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bende 1.2 2001 lpg benzinli si var şimdi diyorlar ki vay efendim araba motor küçük gitmez gün olur iterek sürmek zorunda kalırsın bi kere doblo ismini kanıtlamış mühendisler tasarlarken fiyatı rencide etmeden üzmeden sıkmadan ona göre aracına göre motor kullanmışlar bindiğin arabayı yeterli sev onu okşa bir bebek gibi o zaman sana hizmetini gösterecektir şükür beni arabam anladı bende onu zamanla tanıdım beraberce hamdolsun yaşayıp gidiyoruz doblo seni seviyorum
İşin özü bu zaten.

Emre.6767

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
Araç Yılı
2006
Abilerim Ben Birşey soracağım aracım 2005 model d1 kasa doblo 1.2 motor bu motora herkes gitmez etmez yok 110 u geçmez 120 yi geçmez kaldıramaz kasayı fln diyor benim aracım çekişi gayet iyi ve lpg de otobandeyken ufak bir dokunuşta 160 a vuruyor ibre yani zorlasam dahada fazla gider yani bu durum bi tek bendemi böyle anlamadım kime sorduysam 1.2 motor herkes uzak dur çekmez etmez gitmez diyor yorumlarınızı bekliyorum
Abi bizdede var 1.2 Doblo 2006 model çok rahat gidiyor lpgde hiç sıkıntı yok zaten bazı yerlerde tutuluyor