1.2 doblo rolantide tekleme

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
arkadaslar aracım rolantide titriyor stop edecek gibi oluyor bugun otopratik e gittim buji ve kablollar deyişti sorun çözülmedi bilgisayara bagladı sorun gazkelebegi gibi görünüyor dediler yarın daha kapsamlı bir bilgisayara baglanacak yapılan masraf 50 tl 4 adet buji 50 tl buji kabloları 25 tl işcilik sizce sorun gaz kelebegimi internneeten arastırdım kimi 1000 tl harcamıs kimi motor indirmiş kimi 2000 tl harcamıs yine düzelmemiş sorun

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Tam kestiremedim ama hava akışmetresinden olabilir. (Havaya göre yakıt oranını ayarlıyordu) Düzensiz çalışmaya sebep olabilir.

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
yarın belli olacak sezgin bey önemli olan arızayı kısa sürede bulup az maliyetle kurtarmak

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Aracınızın km kaçta birde tüp var mı?

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
arac 177 binde lpg var aracı alalı 1 hafta olmadı tupde kullanmadım benzinde kullandım

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
İnşallah ufak birşeydir. Lpg ile kullanmayı düşünüyorsanız kitiniz hangi marka ise servise gösterin onada bir baksınlar.

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
sezgin bey arac benzinde calısır calısmaz 10 sn sonra gaza geciyor tup beyni atiker enjeksiyonsuz lpg sistemi

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
lpg iş deyil arkadaslar yakıttan tassaruf ediyorsun baska seyler cıkıyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hocam araba lpg de düzgün çalışıyor mu?

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
benzin ve lpgde rolanti dsüyor ve debrej cok sert ayagıma kramp giriyor resmen

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
şimdi dostum bu boğaz kelebeği olayını daha önce bi mareacı arkadaş da yaşamıştı,onunda devirde dengesizlik vardı,devir saati kendi kendine çıkıp iniyordu,bazen takılı kalıyordu.o zaman araştırdık,mareaların boğaz kelebeğinin bütün olduğunu ve toptan değiştiğini,kirlendiği zaman takıklık yaptığını,ancak bu boğaz kelebeğinin temizlendiği takdirde düzeldiğini görmüştük.

parçamız da bu linkteki parça:
http://www.kirazcioglu.com/U16641,2546,doblo-gaz-kelebegi-12-8v-yakit-aksami-ithal.htm

hocam sen istersen yarın iyi bir karbüratörcüye git.hem lpg ni hem boğaz kelebeğinii güzelce toparlayıp versin.

Son düzenleme:

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
az once güvendigim bir ustamam sordum debrejin sert olması baska balataya işsarettir bitmiş ise baskı balata rolantiyi düsürür diyor ne kadar dogru bilmem ama bakacaz yarın

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@yıldırım_38

hocam araç boşta iken rolanti düzeliyor mu?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ileri vites geçişleri sesli ve zor mu?geri vitese takarken gırrrtt diye ses alıyormusunuz?debriyaj çok diptemi ayırıyor?

yıldırım_38

Aktif Üye
Adı
ali
Modeli
Renk
metalik gri
debrej cok sert bastıgımda vites geciyor gecislerde ses geliyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yalnız dikkat edin ayırma soruyorum.
@yıldırım_38

abi baskı balatadan önce debriyaj merkezleri bakılacak.debriyajın sertleşmesi de debriyaj merkezlerini işaret ediyor.araç düzgün ayırmıyor gibi görünüyor.

ancak araç vites boştayken de titriyorsa bu durumda titreme sorununun debriyajdan bağımsız olduğunu söyleyebiliriz.yani büyük ihtimalle çift sorununuz var.