1.2 8v doblo sersem çalışma problemi

Gardiyann

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mahmut
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
Öncelikle tüm teamdoblo ailesine merhaba demek isterim aranıza yeni katıldım ve malesef başıma gelen bir arıza için değerli teamdoblo ailesinden de bir bilgi almak istedim..
Aracımda ilk çalıştırmada benzini kesme gibi bir problem var yani gazı yemiyor ve devri düşürüyor hatta istop edebiliyor.Bunu gun ıcerısınde benzınde tekrarlamıyor.Gaz ve benzinde dengesiz çalışıyor ama devir 800 lerde oyle dusme falan yok gaz verdiğinde ve kısa mesafe vites geçişlerinde silkme ile kendini belli ediyor uzun yolda yada gaza yuklendınmı sıkıntı yok gıbı duruyor ama arac 50 tl ye 100 km yolu zor yapıyor yanı asırı yakıyor ( Gaz da )
aracı alalı henuz 1.5 ay oldu sıkıntı cıkartmasın dıe trıger kayısı devırdaim bujı bujı kabloları ust kapak coktasında hafıf yag sızdırma vardı bunları ve bakımlarını yaptırdım lakin daha buyuk bır sıkıntı cıkardı :(
Sanayıde en az 10 tane dukkan gezmısımdır motor ınecek sıboptan dıyende var kelebek bogazı dıyende var senın kablon uymamıs dıyende var bobınler degısecek dıyende var kısacası araca 10.000 tl masraf etsem cozemıcez heralde dıye dusunmeye basladım...
Sız değerli teamdoblo ailesi üyeleri ne danışmak istedim acaba bezeri bir problem yaşayan oldumu acaba yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.
Şimdiden teşekkürler

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
Abim benim de aracım 1.2 benzin lpg ve şu anlattıkların birebir benim yaşadıklarım. Ben de çok araştırdım tamirci tamirci gezdim ama bunlara çözüm yok gibi birşey. Çünkü tamircilerin her biri farklı birşey söylüyor ve hiçbiri emin değil sorunun o olduğundan. Ben de artık araştırmayı uğraşmayı bıraktım olduğu gibi kabullendim biniyorum :D ben aracıma çok yakıyor diyordum ama senin araca göre hiç yakmıyormuş, öncelikle bir gaz ayarına baktırmanı tavsiye ederim yakıt konusunda. Konuyu yakınen takip ediyorum herhangi bir çözümün vs. olursa paylaşırsan sevinirim.

Gardiyann

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mahmut
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
Abim benim de aracım 1.2 benzin lpg ve şu anlattıkların birebir benim yaşadıklarım. Ben de çok araştırdım tamirci tamirci gezdim ama bunlara çözüm yok gibi birşey. Çünkü tamircilerin her biri farklı birşey söylüyor ve hiçbiri emin değil sorunun o olduğundan. Ben de artık araştırmayı uğraşmayı bıraktım olduğu gibi kabullendim biniyorum :D ben aracıma çok yakıyor diyordum ama senin araca göre hiç yakmıyormuş, öncelikle bir gaz ayarına baktırmanı tavsiye ederim yakıt konusunda. Konuyu yakınen takip ediyorum herhangi bir çözümün vs. olursa paylaşırsan sevinirim.
yok malesef gaz ayarıda yaptırdım 2 3 kez en azından ama benzınde de aynısını yaptıgından mı neden ayar tutmuyor

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
Bilgisayara bağlatıp hata kodlarına baktırdınız mı?

Gardiyann

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mahmut
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
Bilgisayara bağlatıp hata kodlarına baktırdınız mı?
Aracta arıza gorunmedıgı ıcın bılgısayarda da cıkmazmıs ustalar oyle soyluyor gazcı gaz ayarı ıcın bagladıgında sersem calısmayı goruyo ama ustana gıt duzelttır dıo :( iş iyice sarpasardı galiba

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
arızaların hepsi arıza lambası yakmıyor benim önerim bilgisayara bir bağlatmanız. En azından herhangi bir arıza varsa oraya yoğunlaşarak devam edersiniz

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
Benim aracım da arıza lambası yakmıyor ama obd bağlantısı yapınca km hız sensörü ve lambda sensörü arıza veriyor örnek olarak
arızaların hepsi arıza lambası yakmıyor benim önerim bilgisayara bir bağlatmanız. En azından herhangi bir arıza varsa oraya yoğunlaşarak devam edersiniz

Tek6545

Aktif Üye
Adı
Berk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Serbest
Modeli
Araç Yılı
2001
Renk
Yeşil
Aynı araca sahibim aynı arızayla karşı karşıyayım bobin veya beyin arızası dediler ama araç arıza lambası bazen yanıyor bazen sönüyor anlamadım giiti

tozcan949

Azimli Üye
Adı
ahmet
sevgili kardeşim ,merhaba bende ayn aracı 15 senedir kullanıyorum ve ilk sahibiyim halen kullanıyorum aynı sorunları yaşadım senin dediğin bütün parçaları yeniledim ama sorun halen devem ediyordu maaleseef ustalarımız doğru teşhis koyamıyorlar yaptığım araştırmalarda sorunun katilizörden kaynaklandğını buldum ve hemen değiştim ve şuan gayt güzel şu an çok yakmıyor 1800 km yol yaptım yaktığım lpg 460 tl hız 140KM/H olmak kaydıyla aracımın şuan çekişi ve hızlanması çok değişti

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
yok malesef gaz ayarıda yaptırdım 2 3 kez en azından ama benzınde de aynısını yaptıgından mı neden ayar tutmuyor
siz bu aracı hiç karbüretörcüye götürdünüz mü ? usta inceleyip bir baksın benzinli bu tip doblolar hep lpg uyum problemi yüzünden genelde sorun çıkarırlar söylediğinize göre de yakıt tüketimi bi hayli fazla bence ilk önce benzinle bi çalışmasında sıkıntı varsa onu düzeltmek lazım sonrasında aracın lpg dönüşüm setini komple bi inceletmek lazım umarım sorunu çözersiniz geçmiş olsun

Son düzenleme: