TeamDoblo Responsive Sponsor-1

Sitemize Yüklenen Son Resimler

İngilizceyi çekingenlik ile öğrenemeyiz!

İngilizceyi çekingenlik ile öğrenemeyiz!


Çekingen bir insan olmanın çok büyük dezavantajları var ve hayatınızın her anına etki edebiliyor. Hayatının her noktasında bu çekingenlik ile yaşamış bireylerin ilerleyen dönemlerde kabuklarını kırmaları ve kendilerini göstermeleri gerekiyor. Tabiki bu sanıldığı kadar kolay değil, hatta çok zor. İşte ben de bu insanlardan biri olarak hayata başladığımdan zoru başarmam gerekiyordu. Keza ingilizce konuşmak için iş ingilizcesi sözlükleri yeterli değildi.

Tahmin edebileceğiniz gibi başarılı bir öğrencilik hayatı, daha sonra gelen iyi bir üniversitede okuma ve başarıyla bitirme, çeşitli şirketler tarafından takibe alınma ve olumlu, olumsuz iş görüşmeleri ve en sonunda bir işyerinde çalışmaya başmalak. Başarılı geçen öğrencilik hayatımın bana kattığı en önemli özellik İngilizce bilgimin çok iyi düzeyde olmasıydı. Ancak, çekingenlik orada da peşimi bırakmıyor ve ingilizce diyalog kurma konusunda sorunlar yaşıyordum. Çalışmaya başladığım ve işimi severek yaptığım bu güzel şirkette yavaş yavaş yükselecektim ama önüme iş ingilizcesi engeli çıkacağını biliyordum. Bu sebeple eğitim araştırmaları yapmaya başladım. Birkaç başarısız deneme sonucunda eğitime internetten onlineisingilizcesi.com sitesi üzerinden devam etme kararı aldım. Bu sayede zaman kaybı yaşamadan ve çekinmeden ingilizce diyalog kurabilecektim. Edindiğim yardımcı iş ingilizcesi sözlük ve İş İngilizcesi kitabı ile de desteklediğim program sayesinde, tanışma, işi tanıtma, sunum yapma, toplantılara katılma, ziyaret ve iş gezileri, problem çözme ve iletişim becerileri gibi konularda kendimi geliştirmeye başladım.

Bu geliştirmelerin birgün lazım olacağını biliyordum ve şirketimin Katar'da yapacağı bir görüşme için ekibe ben de dahil edildim. Sonuçta şirketin çalışkan ve sivrilen elemanı olarak benim de belki bir iki cümle kurma hakkım olur diye heyecanlandığımı itiraf etmeliyim. Kabuğunu kırmaktan bahsetmiştim. Sanırım benim kabuğum da bu iş görüşmesinde kırılacaktı. Tanışma faslında yaşadığım o çekingenliği üzerinmden atar atmaz rahatlamıştım. Katar'da geçirdiğimiz 3 günlük görüşmelerde şirketin parlayan yıldızlarından biriydim ve ağırlıklı olarak konuşan 2 kişiden biriydim. Tüm ingilizce tanıtım ve sunumlarda bulunan biri olarak atılan imzalarda etkim tabiki vardı. Günlük hayatımda hala çekingen bir insanım. Ama, iş ingilizceyi işyerinde kullanmaya geldiğinde içimden çıkan o diğer insana ben de hayretle bakıyorum. Bu yüzden de teşekkürler http://www.onlineisingilizcesi.com diyebiliyorum.

Sayfayı Paylaş

 • TeamDoblo

  Binlerce Fiat Doblo üyesi ve sosyal paylaşım platformunda sayıları 67.000'e varan hayran kitlesi ile kendi branşında liderliğe oturan Team Doblo şimdi daha da dolu. 2009'dan bu yana sanal alemde yerini alan platform artık tam anlamıyla mobil uyumlu bir şekilde hizmet vermektedir. Team Doblo tescilli bir markadır. Fiat Doblo kullanıcılarını forum sitemize bekliyor ve sınırsız bilgi kaynağından faydalanmalarını diliyoruz.
 • Yasal Uyarı

  5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesine göre yer sağlayıcı olarak hizmet veren Team Doblo web sitesi ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden; tüm üyeler yaptıkları paylaşımlar ile 3. şahıslar ve gruplarla kurdukları diyaloglardan kendileri sorumludurlar... Üyelerin tutumlarından meydana gelecek hukuki sonuçlardan Team Doblonun kurumsal olarak sorumluluğunun olmayacağı hususu kamuoyuna duyurulur. Site Haritası
 • İletişim Bilgilerimiz

  Diğer otomobillerden pek çok açıdan avantajlı olan Fiat Doblo’nun bu kadar çok sevilmesi, kullanıcılarının tanışması, kaynaşması ve bilgi alışverişinde bulunması amacıyla açılan bu forum binlerce kişiye ulaştı.

  Ankara/Türkiye Tel:+90-507 9510606

  bilgi@teamdoblo.com
  İletişim Formu