Yol Kenarlarindaki Denetim Yerlerine Girmek Gereklimi ?

mert61

Aktif Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Siyah
Selamun aleykum bizde 2016 Premio plus var yol kenarlarindaki denetim kantarlarina girmemiz gerekiyormu girmezsek ceza yermiyiz ?

dnzrdm

Azimli Üye
Adı
Deniz
Modeli
Renk
Ateş Kırmızı
Aleykum selam kamyon,kamyonet ruhsatli araclar giriyor diye biliyorum cunku agirlik olcumu yapiliyor orda

mert61

Aktif Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Siyah
bizimki hususi kamyonet n1 olarak geciyor girmemiz gerekiyormu ben bir kackere girmeden devam ettim yoluma

zazacan

Daimi Üye
Adı
Özcan
Kan Grubu
A RH +
İşletme
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Sedefli Siyah
Herkese merhabalar...
Ulaştırma bakanlığı yol kenarı denetim istasyonlarına görevli personel işaret verdiğinde tüm motorlu araçlar girmek zorunda. Tamam genelde ticari araçlar denetleniyor ama istihap haddi tüm motorlu taşıtları kapsamakta. Görevli işaret ettiyse girmeniz gerekiyor arkadaşlar. En son hatırladığım kadarıyla durmamanın 1.500 lira civarı cezası vardı

mert61

Aktif Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Siyah
silivriye girerken bilen bilir onunde bir görevli bulunmuyor fakat cansiz manken adamin elinde kirmizi bayrak sallaniyor ozaman nasil oluyor

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Arkadaşlar bizim araçlar yani ticari olmayan hususi kullanılan araçlar kantarlara girmezler. Bazen görevli arkadaşlar kantara çıkmanız için işaret edebilirler onlara dikkat edin yükünüz ticari değilse sıkıntınız olmaz ben 15 yıldır hiçbir şekilde girmedim ve kantara almadılar çezada gelmedi. Ruhsatta ticari kamyonet yazıyorsa gürersiniz hususi kamyonet yazıyorsa girmezsiniz.

mert61

Aktif Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Siyah
öyleyse girmemize gerek yok ozaman

zazacan

Daimi Üye
Adı
Özcan
Kan Grubu
A RH +
İşletme
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Sedefli Siyah
@mert61

Mert bey maket nasıl bir yaptırımda bulunabilir ki? Kanlı canlı insan olan size işaret verirse girmek zorundasınız.
Sanıldığı gibi sıkıntılı bir işlem yok. Kantara giriyorsunuz yavaş yavaş ilerliyorsunuz. Aracın ağırlığı ölçülürken sistemden araca ait bilgiler kontrol edilir. Şirket adına kayıtlıysa "K" belgesi falan var mı onu kontrol ediyorlar. Evraklarınız tam tonajda da sıkıntı yoksa yolunuza devam edersiniz.
Bir daha belirtmek isterim ki aracınız ister "hususi-yük/yolcu" ister "ticari-yük/yolcu" olsun görevli personelin işaretlerine dikkat etmeli ve denetime alırsa da denetime girmek zorundasınız.

Vw Crafter'ım varken yolcularımla denetlemeye sanırım iki defa girdim. D2 belgesi, yolcu taşıma sözleşmesi, yolcu koltuk düzeni ve faturam kontrol edildi. Yolcular varken bir de kantardan geçtim. Ağırlığım 3.880 kg mı geçmediği için sorunsuz geçtim denetlemeden. Benden önceki denetlenen araba Anadolu Turizm'e ait bir Neoplan Starliner'dı

mert61

Aktif Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Siyah
Evet yapılan islemleri biliyorum daha once baska araclarlada gectim fakat hususi kamyonet doblolar hakkinda kesin soylenen bir bilgi yok onu ögrenmek istedim sagolun