Yetkili Servisler Bakım Ile Ilgili

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Merhabalar Ailem ,

Benim merak ettiğim çokça kafama takılan bir sorun var bunu yetkili kişiler yada bunu uygulayan ağabeylerim , kardeşlerim varsa bana bir zahmet yardımcı olurlarsa memnuniyet duyarım.

Bakım zamanı geldiğinde , servise kendi yağımızı götürürsek , araca bu yağın koyulmasını söylersek servisi tepkisi ne olmakta , bu imkanı Fiat (FCA) bize sunuyor mu bunu merak ediyorum , şimdiden yazan yorumlayan herkese teşekkür ediyorum.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@DobLoPremio
sanmıyorum garantili araçta servisin bunu yapacağına amaa garantisi bittiyse seve seve yapar.
aynı evde içli hazırlayıpta pideciye pişir bunu gibi.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
ginede bulunduğun servisine bi öneri olarak sun bakalım nedicek.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Garanti bitti ama araç tamamen servis bakımlı, kullandıkları yağın bilgileri kısıtlı ve hoşuma gitmiyor, ben önerimi sunarım ama servise gidip yol yapıp dönmek istemiyorum ve aracın servisten başka yere gitmesinide istemiyorum, o yüzden daha açıklayıcı bir cevap bekliyorum ailemizden, merakla kesin cevap bekliyorum, umarım ki dediğiniz gibi birşeyleri vardır, yağı getir sorun değil koyalım tarzı :okyrm:

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@DobLoPremio
Şimdi oldu işte servis dışarıyada parça sattığı için bu durumunu kabul eder
telefonnla görüşüp konuşmanda fayda var

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
buradan ne desek garanti olmaz. hangi servise gitmeyi düşünüyorsanız Yunus arkadaşımızın dediği gibi telefon edip sormak gerekir. boşa gidip gelinmemiş olur. ayrıca telefonda kiminle görüştüğünüzüde not alın. gidince sürpriz yaşamamak adına.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@DobLoPremio
Daha önce hyundaı ve opelde araçlar garantili iken yağımı kendim götürürdüm ii emrine yağı müşteri getirdi diye yazarlardı ve bakım yapılırdı garanti konusundada hiç bir sıkıntı olmazdı çünkü gerçekte biz garanti için bakımı oraya yaptırmamız lazım yani malzemeyi onlardan almamız şart değil

Fakat fiat 150 liralık yağı 350 liraya satmak için bunu kabul etmediğini söylüyor aslında insanları kandırıyor

Birde garantiniz bittiyse zaten dışarıda yaptırın yani serviste fazladan vereceğiniz 3 katı ücretin size bir faydası yok,boşa gidecek o parayla aracınıza mazot alırsınız

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Konunun takibindeyim , yorumlayan herkese teşekkürler , bakım zamanı sonuç ortaya çıkar umarım

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@DobLoPremio
inşallah

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
dışarıda malzeme kabul edeceklerini zannetmiyorum bakım yapan servis sorumluluk almış olur fiyat o yüzden yüksektir dışarıdan gelen yağın sorumluluğunu kabul etmez bence ama yinede bölgenizdeki servislerin telefonları ile ulaşıp net bilgi elde edebilirsiniz

fatihtr

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Sizin götüreceğiniz yağı da parçayı da kabul etmezler. Hatta kötüleme ihtimali bile var. Aynı sıkıntıyı Peugeot ta yaşadım en sonunda da temiz bir usta bulup ona emanet etmiştim. Parçaları ve yağı kendim alıyordum o değiştiriyorsun.

Hatta şöyle bir anım vardır. Aracımın garantisi bittikten sonra özel bir servise gittim yağı değiştirirken 10 40 yağ koyuyordu usta dedim total 5 40 koyalım farkı ücreti önemli değil dedim. Ustanın surat düştü sonra senin aracına 10 40 olur 5 40 ince gelir yağ yakar muhabbetine bile girdi. 5 40 yağı kendim aldım koydum. Çırağı bile göndermedi almaya.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Ben de 1 hafta önce bakim yaptirdim. Yag yag filtresi hava ve yakit filtresi polen filtresi. Hepsini opardan aldım. Özel serviste 20 tl 'ye değiştirdiler. Işleri de hoşuma gitti.

Arkadaşlar ben çok eski arabalar kullandım. 25 30 yaşlarında araçlar. Hiç bir problem yaşamadım. Bakımları hep zamanında yaptırdım.

Garanti adına taze araçlara bir sürü para veriyoruz.bu araçlar taze.ilk 10000 20000 km de araza vermezse Allahın izniyle birşey olmaz. Bu benim şahsi kenarayımdır. Onun için aracının ilk bakımını serviste yaptırdım. Diğerlerini özelde. Sonuçta yukarıda yazdığım malzemeleri değiştirmek teknik bir mesele değil.
Bundan önce sıfır aldığım araca 13 sene bindim. Yenilemek için degistirdim.
Bu fikir şahsımı bağlar. Sadece sizlerle paylaşmak istedim.
Zaten araçtan anlayan ve biraz teknik bilgisi olanlar genelde böyle yapıyor.

Tekerinize taş değmesin.selametle

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Team doblo ailesinde olmak bu acıdan güzel. Bilgi ve tecrübe paylaşımı var herkes birbirine destek oluyor.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Cengaverraynen öyle

bende 20 gün sonra bakıma gireceğim ama tabi 900 lira vermem mantıklı bir rakam veren servis buldum kampanya yapmışlar eğer kampanya devam ederse ilk bakımı orada yaptırıp ikinci bakıma kadarda garantiden bir şey çıkmazsa ikinci bakımı dışarda yaptıracağım ama o kampanya bitti falan diye yan çizerlerse ilk bakımıda yaptırmam 20 gün sonra belli olacak

ERCEYLAN

Azimli Üye
Adı
İSMET
Arkadaşlar bursa ve civarında tavsiye edeceğiniz yetkili-yetkisiz servis varmıdır?aracın bakımı geldi geçiyor.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Şimdi konu aslında şöyle bendeki , dışarıda yaptırsam elbette ucuza gelmiş olacak fakat bakımlarını en ufak şeyine kadar servis yaptığı için aracın bende bu durumu bozmak istemiyorum , en azından araç servisin takibinde ve bu şekilde ne zaman ne değişmesi gerekiyor bunlar biliniyor , araç 196.000km'yi devirdi , umarım yorumlayan kardeşlerim ağabeylerim anlamıştır demek istediğimi.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Anladım ama sırf bu yüzden 3 katı para verilmez bide aracın zaten km yükselmiş hiç gerek yok ne zaman ne değişeceği kitapçıkta mevcut aç oku git orjinal parça al değiştir

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@doblo3535

Dikkatli bakarsanız kitapçıkta 160 yada 180.XXX km sonrasında ne yapılacağı hangi kontroller olacağını göremezsiniz , bu yetkili servisler dahilinde kontrolde kalan bir durumdur.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@DobLoPremio
Dikkat edersen bakım periyotlarını ikiye katlayınca ne olacağı ortaya çıkar mesela 120 binde kayışmı değiştirdin 240 binde bir daha değişecek 160 binde zincirmi değiştirdin 320 binde bir daha değişecek tabiki daha önce arıza vermezse... Fabrikada bu mantıkla 160 binden sonrasını yazma gereği duymaz.Serviste bunu yapıyor merak etme onların elinde 1 milyon km lik bir bakım periyodu yok..