YENİ TOURNEO CONNECT İLK İNCELEME

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bugün yeni tourneo connecti ilkdefa canlı gördüm ve inceledim şuanlık test aracı yok yeni yılda gelecekmiş

incelediğim araba tourneo connect 1.6 95hp delux

tasarım

yeni connecti ilk gördüğünüzde devasa bir ticari tüm heybeti ile sizi karşılıyor fordun kinetik tasarımı connectede uygulanmış ve connectin akıcı çizgileri ile yakışklı bir tasarımı var connecte arkada sade tasarım abisi tourneo custuma benzeyen dikey stop gurubu bulunuyor incelediğimiz araç dlux olduğu için ayana kapakları boyasız tavan rayı bulunmuyordu titanium ocak ayında gelecekkmiş yeni connect sınıfındaki tek rakibi yeni dobloyu yandan bakınca bir nebze andırıyor dış büyüklük olarak doblo ile yanyana durduğunda eşit gibi

iç tasarım

connectin kapısını açıp içine geçtiğinizde diğer ford modellerinden alıştığımız tasarım bizleri karşılıyor fakat tek renk iç mekan çift renkli olmalıydı titanıumda bej renk seçemneği olur ümidi ile incelemeye devam ettim butasarım ticariden çok binek tsarım olması ile dikkat çekiyor yeni connectin malzeme ve işçilik konusunda sıkıntısı yok sınıfındaki rakipleri gibi aracın heryerinde sert malzeme kullanılmış ama kalitesiz değil ticaride olması gereken gibi sadece bazı alt bölümlerde ve kaplamalarda plastik daha kaliteli olmalıydı yeni connectin sürgülü kapısını açtığınızda çok geniş diz mesafeli ve rahat koltklar karşılıyor arka koltuk sertliği bir miktar daha yumuşk olmalıydu zaten koltuklar güncel connect koltuğu gibi koltuklarda avrupadaki gibi hareket kombinasyonu yok türkiyede bazı özellikleri getirmemişler connectin devasa bagaj kapağını açtığımızda geniş bir alan buluyor connectede sürgülü kapı camları elektirikli fakat sadece ön camların tek dokunuşlu olması bence eksiklik

motor

connecte TDCİ 1.6 95hp 5 ileri ve 1.6 115hp 6 ileri iki motor bulunuyor aslında motor tek sadece yazılım farklı ve iki seçeneğinde yakıt tüketimi aynı bu nebzede 95 lik seçeneği almak pek mantıklı değil fakat delux paket sadece 95lik titanium sadece 115 hp olarak satılacak ve sadece iki donanım seçeneği bulunuyor

yakıt tüketimi olarak fab verisi şehir içi 5.6 şehir dışı 4.6 fab verilerine göre çok ekonomik ama kullanımda bu veriler artacaktır bunlar kullanınca test edebileceğiz ayrıca kullanıcılarından bilgi alacağız

donanım connecte sınıfında çok güzel bi özellik olan komple cam tavan titanium paketinde bulunuyor bence süper bi donanım doblodada olması gereken bi özellik connecte geri görüş kamerası katlanabilen ayna ön park sensörü gibi donanımlar bulunuyor bunların haricinde sınıfındaki diğer araçlardaki donanıma sahip örnek olarak delx pakette arka park sensörü dahi yok titanıum paket donanım olarak dolu bi araba donanım paketlerini fordun sitesinden inceleyebilirsiniz

fiyat olarak dlux paket 59bintl titanium 67bin tl titanıumda opsiyon yok tek paket olarak satılıyor bu fiyatlara metalik alınmak istenirse 750tl fark alınıyor

connecti kullanamadığımız için performans yol tutuş ve konfpr açısından bi yorum yapamayacağım akat connecte yarı bağımsız süspansiyon var doblo bi link tam bağımsız süspansiyonu ile sınıfında hala tek olamaya devam edecek

Yeni connect bu hali ile Yeni doblo ya rakip olmuş önceki kasası çok gerisinde idi fakat doblo ile arasında fiyat farkı yüksek sonuç olarak doblodan iyi değil doblo ayarında sadece arka diz mesafesi ve iç mekan cepleri olarak connect bir adım önde

doblo koltuklar iç mekan renk kombinasyonu motor ve donanım seçenekleri olarak ve fiyatına baktığımızda donanımı kalitesi ile bir adım önde ayrıca dobloda en uç noktlarda dahi malzemeler daha kaliteli bunu malzemelere elinizi sürdüğünüzde anlıyorsunz kısaca ikisinde üstün yanları var genel anlamda aynı ayarda ama fiyatına bakıldığında bence doblo almak daha mantıklı ayrıca 2015 yeni doblo dahada gelişmiş ve iç mekanı ile bence bir adım önde olacak

yeni doblo ve yeni connect sınıfında ayrı bi sınıf olarak karşılaştırılmalı çünkü diğer tüm rakiplerinden çok üstün yanları bulunmakta

FİYAT

Yeni connect sınıfındaki en büyük rakibi doblodan 15 bintl kadar daha pahalı 15 binlik fark var mı derseniz kesinlikle yok dediğim gibi ikisinide üstün yanları var ama doblo hem iş hem aile için daha fazla seçenek sunuyor

NOT incelediğimiz araç delux paketi bence her arabanın en fulu herzaman farklı olyuyor titanium serisi dobloda premio serisi ile karşılarştırılabilir delux urban a eşit sadece ikisindede ufak farklar bulunmata

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Bilgi için teşekkürler emeğine sağlık. Bizim teşkilat da connect kullanıyoruz şu an 6 adet 2014 DOBLO D3 geldi 6 adet de sizin bahsettiğiniz connect den gelecek şayet fikirler degişmezse

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bu konuda yeni connecti test ettikten sonra sürüş izlenimlerinide ppaylaşacağım test aracı ocak ayında geşlecekmiş

sizlere gelen 2014 doblolar d3 safeline ve d3 maxi safeline zabıta birimi bunları törenle teslim almıştı eğer tabi size gelenler istanbuldan gidenler ise

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Teşekkürler Oğuz bende parasını hak etmediğini düşünenlerdenim.

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
@doblo vip premio

Bizimkiler Antep bayisinden alındı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ozaman farklı dır her şehire ayrı alınmış olabilir

Yeni connecte dikkat ederseniz yan tasarım ve yandan burun tasarımı d3 dobloyu andırıyor

birde bagaj örtüsü d3 teki gibi asansörlü kat kat kullanılmıyor ve uyduruk malzemeden yapılmış üzerine hafif bastırsanız kırılacak gibi yeni doblodaki gibi 70 kg taşıma kapasitesi yok ki zaten öyle bi iddası yok arabayı tanıtan bey efendi doblodakide taşımaz bence denemeyin deci bende sadece güldüm çünkü doblodaki gerçekten sağlam bi pandizot

Ticari sınıfında bence sadece yeni doblo ve yeni connect olmalı çünkü diğerleri dobloya kegıt üzerinde rakip olsalarda gerçek hayatta doblonun yanına yaklaşamazlar

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
2015 sıkı geçecek. VW kaldı sadece tasarım ve donanım değişikliğine gitmeyen.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
caddy d3 ve yeni connect ile baş edemez çok gerilerinde kaldı rakiplerinde teknolojik detaylar konfor olarak gerilerde kaldı hele o 70bine yakın fiyatı ile şansı çok zor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bizim emmiye alacaz gibi.güzel olmuş yeni connect te.doblo alacaktık.yeni connecti görünce ona niyetlendi.bir fark ta artık connectler ithal gelecek.Türkiye de üretilmeyecekmiş.onun yerine corierler bizim memlekette üretilecekmiş.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mehmet Abi bence yeni dobloyu beklesin 67 binlik fiyatına göre ben üstün bi fark göremedim bu rakkamı istiyorlar ama bi ayrıcalığı yok babamda kardeşimde ve bende dobloyu verip alalım hissi uyandırmadı ki güncel d3 ten iyi değil bence yeni gelecek doblo beklenmeli çünkü içi çok iddalı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
95 liğini alacaz.58 gibi.yeni doblonunda ne zaman geleceğinin netliği yok.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi 52 bine 1.6 premio blac varken delux pakete asla para verilmez premionun yanında delux kalitesiz duruyor her yönden delux urbana eşit

yeni connectede titanium görmek lzım çok fark var ünkü

Doblo53

Saygın Üye
Adı
Ekmel Yormaz
Modeli
Renk
GRİ
iç tasarım güzel ama dışı o kadar değil

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
içi kalsik ford çizgisi güzel kinetik tasarım dış hatlardaki gibi iç hatlardada görünüyort

Doblo53

Saygın Üye
Adı
Ekmel Yormaz
Modeli
Renk
GRİ
Bir Atasözü var :)
Ela gözlümün nazına,hastayım fordun ara gazına...:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
acaba titanium+X donanım paketi ve mondeodaki radar ve ekran olacak mı?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Raptor Abi x paket olmayacakmış sadece iki versiyon olacakmış açıkçası connecte ford pek fazla satışta önem vermiyecek daha çok yerli courier satacaklarmış

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Çok pahalı. Büyük ihtimal fazla satmayacak daha doğrusu ithal olduğu için (İspanya Üretimi) fazla getirimeyecekler. Onun için abartı bir fiyatla geliyor. Esas bomba bakım ve yedek parça ücretlerinde olabilir. D3 almak daha mantıklı. 15 bin fark her iki arabanın dolusunda. 15 bin fazladan ne için vereceğiz?
Bu arada d3 kalkacağı için aralıkta bir indirim daha gelebilir. D4 büyük ihtimal şubat gibi satılmaya başlar. Elde kalan d3 lerde de indirim olur diye düşünüyorum.
İlk defa dün kamuflajsız Amerikan doblosu gördüm Bursada. Önünde ise sadece ön-arka farlarda kamuflaj olan kombi d4 vardı. D4 iyice açılmaya başladı.

Son düzenleme:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@doblo vip premio

aynen.zatne courier tam bir piyasa arabası.o araba peynir ekmek gibi satar hacı.pirim de yapar.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Ben D4 den çok umutluyum özellikle iç dizayn olarak ancak dış kasa için aynısını söylemek zor bakalım geldiğinde göreceğiz.

2015 deniyor gelme süresi olarak. D4 bence ticari olarak sektörü ele geçirecektir.