Yeni Hız Limitleri ???

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Arkadaşlar bildiğiniz üzere, ogs/hgs araları veya gişeler arası yeni hız limitleri 1 temmuz ayı itibari ile yürürlüğe girdi. Güzel de oldu (hız yapıp başkalarının sevdiklerinin hayatıyla oynayan bencil karakterli sürücüler her türlü cezaya müstehaktır olgun karakterli insanlar vicdanında) ancak 1 ve 2 temmuzda 2 gün içinde gişelerden geçen 1 milyon araçtan 5 bini hız sınırlarını aştığından ceza yemiş, buraya kadar tamam. Fakat bu kesimin içinde hız sınırlarını 5-10 km ile aşan, duyarlı fakat dalgınlığına gelenler de vardır elbette.
İşte bu 2. kısma girmemek için ne yapabiliriz veya OGS/HGS ler arası zaman sınırlaması bilgilerini buraya yazabilecek bir arkadaşımızı bekliyoruz. Tek tek de olsa herkes bildiğini yazsın. Konu sonunda bunu liste haline getirelim diyorum. Zira bu bize bundan sonra ömür boyu lazım olacağı kesin. Hatta ben aracımın güneşliğine koyacağım bu listeyi ki ogs/hgs ve gişelerden geçmeden listeme bakacağım ve alışkanlık haline getireceğim bunu inşaallah. Tüm kardeşlerime de tavsiye ederim. Benim bikdiğim mesela;
1- Mahmutbey gişeler/Edirne arası 210 km ve 1 saat 55 dk altındaki süreler ceza uygulanır.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Çözüm park alanına gidip bir süre beklemek

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
@dr20mouse
Ben park alanında beklemek istemiyorum sadece mesafeler arası verilen zaman limitlerini toparlayabilecek bir arkadaş çıkar mı diye umut ediyorum.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
100 le gidin hocam sınır 110 zaten en sağlamı bu. Hız sınırı tabelası filan varsa onlara da uyun

Ziyapasali

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2004
Renk
SahraBeji
n1 kamyonet geçiyor. Bizim hız sınırı kaç oluyor

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Dakikaya bakmayın 110 u geçmeden gidersen sorun yok zaten

Emir12

Daimi Üye
Adı
Sedat
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
@Ziyapasali
Kapalı kasa değilse aracınız otoban 110+10 , duble yol 100+10 , normal gidiş gelişli yol 85+10...

O.dogann5858

Yeni Üye
Adı
Özgür
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Klasik sehirler arası kapyon kapyone hız sınırı 90 otomobil 110 olması lazim (değmediyse bunlardan ibaret)

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Ben meramı mı pek anlatamamışım anlaşılan arkadaşlar...
Yollardaki hız sınırları herkesin malumu. Mevzumuz km sınırı değil, SAAT/DAKİKA SINIRI dır...
mesela ben İstanbul'dan Gaziantep 'gideceğim 13-14 saat (İst-ankara Niğde-antep hgs gişeleri var misal) ... 2-3 saatlik bir yolda bile sürekli 110 km yi geçmeyeyim diye akılda tutulmuyor gerçek hayatta. Önünüzde uzun bir rampa görüyorsunuz, rampada bayılmasın araç diye hız arttırarak giriyorsunuz. Yokuş aşağı gaza dokunmasanızda hız artıyor. Yüzlerce kez araç sollamak için hız arttırırsın vs. ler ile ortalama hızın ne durumda olduğunu artık kestiremezsin. Bu durumda hâlâ 110 km muhafaza edeyim mantığının anlamı kalmaz. En azından gişelere girerken bakarsın saate İstanbul/ankara 4 saatten kısa sürede ceza yediğini bilirsin, daha pratik olur. Ama bu mesafe/dakika listesini ben bulamadım :(

Son düzenleme:

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002

Ziyapasali

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2004
Renk
SahraBeji
@Emir12
Araç açık kasa ama ruhsatta kapalı kasa yazıyor sonradan açmada değil vip yani 110 hız sınırımız

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Facebookta bugün aileden bir arkadaş, kendi yaptığı android uygulamasını paylaşmış. Güzel yapmış, kullanabilirsiniz. Tüm otoyol gişeleri arası var. yola çıkmadan giriş, çıkış gişesini seçin, araç olarak panelvan N1 olarak işaretleyince mesafeyi ve en az kaç dk da kat etmek gerektiğini gösteriyor.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yacikgoz.hizkoridoru