Yakıt Enjektörü Grup A Şebeke Gerilimi Devresi Yüksek

gxgencay

Yeni Üye
Adı
Gençay
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
arkadaşlar selamlar
doblo 2010 model yeni kasa aracımdaki sorun p2148 hatakodu Yakıt Enjektörü Grup A Şebeke Gerilimi Devresi Yüksek
hata kodunu vermekte ve arac calışmamaktadır .
bu hata kodundan sonra aracımın enjektörlerine sökülerek bakıldı beyin beyincide tekarar bakıma alındı ve sorun cözüldü diye ümitlendik ve yaklaşık 1200 km yol yaptıktan sonra yine aynı hatayı vererek arac stop etmeye calışmamaya başladı .1200 km boyunca yakıt tasarufu ve aracın cekişinde hiçbir problem olmadı .

sizlerden ricam ekmek teknem olan bu aracın arızasını bulamıyoruz aracım elektirikcide bir ümit sigorta kutusu degişimi yapılacak.BU arıza kodu ile aranızda karşılaşan var mıdır

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@gxgencay
izmirdemisiniz

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
profil ayarlarınızdan avatar yüklerseniz memnun olup yardımcı olurum

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

gxgencay

Yeni Üye
Adı
Gençay
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
acil yardımınıza ihtiyacım var

gxgencay

Yeni Üye
Adı
Gençay
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
halen çözüm bulunamıyor . Arkadaşlar aranızda bu arıza ile karşılaşan var mıdır .

baba44

Daimi Üye
Adı
murat büyükbaba
Kan Grubu
AB RH -
Araç Yılı
2016
Renk
Türk Kahvesi
İlk defa böyle birşey duyuyorum bence kendi servisine götürüp göstermelisiniz

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Sanayide deneme yoluyla para dökmeyin bence bi yetkili servise gidin. Gecmis olsun kisa zamanda araciniz onarilir umarim.

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
@duhan13
yetkili servislerde de sorunlar deneme yoluyla çözülüyor arızalı olmayan parçaların yerine taktıkları parçaları da geri sokmuyorlar masraf büyüyor

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Bende ilk defa boyle bisey duyuyorum daha onceki aracimda basinc reguketoru elektrik arizasi almistim reguloturu iki sefer degistirmemize ragmen arada ayni arizayi veriyordu daha sonralari araci bosch dizel servise goturdum orada calisan bi cirak buldu arizayi parcaya baglanan elektrik soketinin icindeki disler den biri geriye kacmis elektrik kesilince ariza yapiyordu simdi sen boyle deyince acaba senin enjektor elektrik soketlerinde boyle bi durum olmus olabilirmi diye aklima geldi

gxgencay

Yeni Üye
Adı
Gençay
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
sonuç halen yok bekliyoruz

gxgencay

Yeni Üye
Adı
Gençay
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
arkadaşlar aranızda bu konu ile ilgili yardım edicek yok mudur .basına böyle bir arıza gelen var mı ? cüzüm bulamıyoruz arac 1 aydır yatıyor .

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
çok ilginç bir durum ve ben ilk defa böyle bir arıza duyuyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@yncosman60
benim araçtan sökmüşlerdi çaycuma servisinde.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun. bence yetkili servise götürün.

gxgencay

Yeni Üye
Adı
Gençay
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
Arkadaşlar selam

P2148 Yakıt Enjektörü Grup A Şebeke Gerilimi Devresi Yüksek
arıza bu malesef bu arızanın nedenini bulacak usta izmir de yok oldugu gibi ülkemizdede yopk malesef artık sanayide eli anahtar tutan usta degil bundan sonra bilgisayardan anlayan elektronik bilen okumuş ustaların yer alması gerekiyormuş. Kimse kodun ne anlama geldiğini bilmiyor arac bugün BİRMOT İZMİR yetikli servise cekildi bakıp görüçez bakalım ne bulucaklar .Bu arada aklınıza gelecek bütün işlemleri dişarda yaptırdım yine aynı arızanın sonuçu yolarda kaldım şu ana kadar bedavadan 2000 bin tl bedava havaya gitti .
Coğu insanların dedigi gibi sat gitsin lafına cok kızar oldum hayatım boyunca ayıplı mal satmadım kendime yakıştıramadım ama malesef yaptırıp satıcagım kişiye eski arızasının garantisini verip satmak benim boynumun borcu , bende ne zor şartlarla aldım kendimden biliyorum , ama bir daha tofaş fiat grubu arac almıycam yakın zamanda gruba yeni katılmama ragmen üzülerek ve marka degiştirerek ayrılıcam . Hiç unutmam 94 yılında rahmetli babamla sıfır almış oldugumuz şahinin sanayiye gidip sağ dikiz aynasını satın algımız gün bu marka benim için bitmişti yılardır koc grubunun yapmış oldugu satış kurnazlıgını bu ülke vatandaşları hep yedirdiler.
Aracim arızası gectiğinde burdan bilgileri sizin ile paylaşıcam

saygılar

baba44

Daimi Üye
Adı
murat büyükbaba
Kan Grubu
AB RH -
Araç Yılı
2016
Renk
Türk Kahvesi
Son durum ne oldu bilgi verebilir misiniz çözebildiler mi

gxgencay

Yeni Üye
Adı
Gençay
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
Arac beyin arızası oldugu ortaya cıktı bu zamana kadar 4 usta tarafıdan dolandırıldım paramı boş yere verdim geri alamadım birtanesi aracı yaptugını söyledi ve tekrar aynı arıza tarafından izmir dışında yolda kaldım ve benden parasını istemeye kaktı bende vermedim .Cıkma bir beyin bularak arac yapıldı yaklaşık 3 bin km yol yaptım imşallah cözülmüştür.Aracımın beyin arızası İzmir BOSTECH FİRMASI tarafından ilk önce aracın elektirik arızası tam tekmil bakıldı ve beynin enjektörlere elektirk vermediği anlaşıldı dışardan 12 volt elektirik verilen enjektör aracı calıştırdıgını ve beyinin onarılamaz oldugundan cıkma beyin ile deiştirildi.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Ben daha once su girmesinden dolayi beyin tamiri yaptirmistim gecen gunlerde de servisde bi olaya denk geldim adam sıfır km 500 l almis iki ay sonra ariza yapmis servise birakmis arabayi 45 gundur de servisde yatiyor yerinede ucretsiz araba verdiler diyodu sıkıntı ne diye sordugumda ise beyin ana kartinda sorun varmis 40 gundur italya dan beyin bekliyoruz demisti daha sonra arabanin son durumu ile ilgiki musteri temsilcisine gittiginde muateri temsilcisi aracinizi denedik 60-70 km kullandik ariza vermedi fabrikadan teknisyenler gelip bakti elektirik devresi yuksek degerler cikiyomus bunlari normal seviyelere indirdiler iki gun ugrastilar suan ariza yok siz alin araci deneyin bakalim ariza verecekmi eger verirse beyin siparisini verdik zaten yeni beyini takariz diyordu