Yakit Aldikdan Sonra

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@arda2000
Bende genelde sehll de yakıt alırım hiç sorun yaşamadım çok memnunum.ama arada bit opet,e aldığım oluyor hemen motor sardıntı ve boğup bırakma başlıyor.yakıt ⛽ alalı 3 gün oldu yaklaşık 150km yaptım sorun yok ama opet aldımı 2.günü farkediyor .sehll yakıtı özelikle doblo için bulunmaz.kişisel görüşüm.selamlar.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Hangi markadan alırsanız alın fakat katkılı olandan uzak durun.Adı üzerinde katkı zaten.Orijinal mazot varken katkı katılan mazot alınmaz.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Ormancı
Evet mesela opetteki Ecoforce rafineriden çıktığı gibi gelen mazottur,fulforce ise katkılı mazot.Opet'in mazotu çabuk bitiyor diyenlere ecoforce almalarını öneririm.İstasyonlarda genellikle fulforce dolduruyorlar ben ecoforce koymalarını istiyorum.

Ormancı

Daimi Üye
Adı
Müslüm
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
@Dobloo46

Yanlışınız var. Opetin sayfasini incelerseniz ikiside katkili.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Ormancı
https://www.opet.com.tr/motorin-eco-force-rurodiesel
https://www.opet.com.tr/motorin-ultra-force-eurodiesel
''Ultra Force Eurodiesel, daha fazla performans alınabilmesi için normal dizellere göre motoru daha iyi temizler.
Geliştirilen içeriği sayesinde daha az yakıtla daha fazla kilometre yapılmasını sağlar.''
İçeriği okuyunca hangisinin katkılı olduğu daha net belli oluyor.Mazot deponuza yarım litre benzin katarak performansı artırırsınız fakat çok sürmeden enjektör pompa vs.hepsini yenilemeniz gerekir ama araç çok farklı gider.Uzun sözün kısası ayn hacimden daha fazla çekiş sağlayan yakıt uzun vadede sorundur.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Dizel araç üretilirken mazot setan 50 referans alınarak test edilir şu anda bu değere en yakın tp aytemiz opet in katkısız yakıtlarıdır.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@Sezgin Tok
DOBLO 3.yıl oldu kulanıyorum opey,e5-6kez yakıt almışlığım var.yemin etmeme gerek yok ama denemişi denenemeye gerek yok demekte hak verecem size ama her seferinde 1-2 gün sonra hemen sorunu fark ediyorum .araç 1.6mylife.diğer doblolara bir şey demem ams kesinlikle benim araç aynısını kulanan varsa almalarını önermem.Shell ne yakınımın nede tanıdığımın değil ama kendi batandaşım için doğru bilgi vermek mecburiyeti sorumluluğunu taşımaktır niyetim.selamlar.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@ufukeser
Doğrudur istasyon kaynaklı sıkıntılarda olabilir mümkün mertebe işlek istasyon tercih edilmelidir.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Bende 3 yıldır doblo 1.3 kullanıyorum daima opeti tercih ediyorum farklı istasyonlardan'da. Aldım ama totalden sonra duman atmaya başladı ustama sordum enjektorler işeme yapıyor dedi sizce yakıttanmı

Tayfun17

Aktif Üye
Adı
Tayfun
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2013
Bende 3 defa shellden aldım mecbur kaldığım için her seferinde arıza lambası yandı motoru kontrol edin diye üzerine opetten yakıt ekledim düzeldi sorun opetten başka petrolden yakıt almıyorum

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@H.Raşit DEVE
Hangi istasyon olursa olsun yakıt temiz olduğu sürece enjektör kısa zamanda sıkıntı yaşamaz kötü istasyon olsa opette olsa sıkıntı yaratır.

Ormancı

Daimi Üye
Adı
Müslüm
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
Shell den sonra opet ecoforce aldim tabi zorlamayla. Adama diyorum ecoforce koy bi baktim fullforce takmis hemen uyardim ben onu istemiyorum. Onlar otobus icin dedi olsun ben onu istiyorum dedim aldim. Kocaeli mersin arasi (800km) yol yaptim. Yarim depo ile geldim. Bence cok iyi ve herhangibir sorunla karsilasmadim

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Ormancı
Bütün opetlerde sanırım aynı şekilde herzaman aldığım istasyon alıştı artık ecoforce pompasını koyuyor söylemeden:) Fulforce da mazot çabuk bitiyor uzun vadede enjektörlere zarar vermesi muhtemeldir fulforce'un.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@H.Raşit DEVE
Enjektorlerde iseme varsa yag da artis meydana gelir yag cubugunu belirli araliklarla kontrol edin gozlemlemeye calisin yada rampa asagi araci bosa atip egzosdan beyaz duman atma varmi ko trol edin

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Türkiye petrolleri mazotu çok hoşuma gidiyor tavsiye ederim

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@doblo3535
Diğer istasyonlarla yaptırdığı km'yi karşılaştırdınız mı?TP'nin ortalama 40 kuruş kadar uygun verdiğini biliyorum uzun vadede kar sağlar eğer yakıt kaliteli ise.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Dobloo46
Yakıt kaliteli 25 kuruş ucuz ve km daha fazla yapıyor

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@doblo3535
Opet ecofroce ile karşılaştırabilir misiniz eğer kullandıysanız?YGS(Yakıt güvence sistemin)den dolayı başka petrolden alamıyorum garanti bitene kadar.