Yağ eksilmesi normal mi?

BurakErdogan

Azimli Üye
Adı
Burak
Modeli
Renk
Bordo
Aracimi alali bi 5 6 ay oldu sifir aldik. Ilk 10 bin km yi gecen hafta devirdim baktim yaginda bir miktar eksilme var 1 litre kadar bende yeri gelmisken yag degisimini yaptirayim dedim degistirttim. Simdi merak ettigim bu eksilme normal mi. Usta gerci emin olamadi eksilmismi eksilmemis mi diye bi 10 defa bakti cubuga sonunda eksik bir litre dedi bende degistir yenilensin yag dedim.

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Burak 6 aylık arac yağ eksiltmez. Motorda gözle görünen bir sızıntı yoksa önemli değil.

BurakErdogan

Azimli Üye
Adı
Burak
Modeli
Renk
Bordo
O zaman agrasif kullanimdan falan kaynaklanan bir litrelik bir eksilme soz konusu olabilir mi sizinti yok o konuda sıkıntı yok baktim.

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
O zaman senin bir litre dedigin yarım litredir oda dedigin gibi agresik kulamandan olmuştur devamlı kullandıysan şayet

BurakErdogan

Azimli Üye
Adı
Burak
Modeli
Renk
Bordo
Valla ortalama tuketimim sehir icinde 8.4 altina daha dusmedi henuz arada bir sakin kullanip dusureyim diyorum ama pek nasip olmadi. Neyse artik 20 bin bakiminda belli olur nasil olsa ne oldugu

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
1.6 nın ilk bakımı 20bin kmde erken yaptırmışsınız

ama 1 litre yağ eksilteceğini zannetmem belki en fazla sıfırken yarım litre ama oda motorun tüm kanallarına yağ gidiyor o yüzden eksiltir yoksa yağ yakacağını zannetmiyorum