Doblo Yağ Basınç Lambası Yanıyor

gumus84

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba ben milastan huseyin aracım 2012 mylife bugün aracımı uzun aradan sonra çalışırdım 2 km gittim bir yerde durmam gerekti aracımı stop ettim sonra tekrar çalıştırdığım zaman yağ lambası yandı ve basınç hatası verdi fakat 2000 devir üzerine çıkınca lamba sonuyor benzer bir sorunla karşılaşan arkadaşlardan bilgi Rica ediyorum.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Benim araçta yağ lambasi yanik kaliyor ve sürekli yağ basinc uyarisi ile beraber motoru kapatin yazisi cikiyordu ve süreklilik halindeydi.Yağ pompasi değişti sorun düzeldi.(4 5 ay kadar önceydi.)

Şimdilerde ise şöyle bir sıkıntım var.Uzun sure calistirmayip ilk calistirma yaninda yağ lambasi 1 saniye geç sönüyor ve basinc uyarisi cikiyor ama yazi daha bitmeden lamba sonuyor.Sonrasında asla bu durum olmuyor.İlla uzun sure çalışmadan bekleyince tek bir sefer yapıyor.Benzer sıkıntı yasayan biri filtreyi değiştirip soru dan kurtulmuş.Ben 2 haftadir filtre değiştirmekten acizim.

Sonuç olarak umarim sürekli yanmiyordur.Yoksa pompa ve işçilik 700 800 TL tutuyor.

gumus84

Yeni Üye
Anlıyorum. Bu sabah ustaya gittim ustada pompa dedi fakat ben emin olmak için yağ filitresini söktürdüm filtre şişmiş usta paraciya gönderdi gittim oradada önüme 3 çeşit filtre koydular opar .lancia ve değişik bir marka ben lancia yi aldım arıza giderildi şimdilik ya hayırlısı bakalım ilginize teşekkür team doblo...

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
way be belkide pompa deyip kitleyecektı :D
benim araç da da sabah ilk çalıştırmada yağ lambası 1-2 saniye geç sönüyor ama uyarı yazısı filan almadım bugüne kadar ilk çalıştırmalarda normal 1-2 saniuye geç sönmesi

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@Gemlikforum

Şanslisiniz.Bir saniye yüzünden o uyariyi görünce sinirden direksiyonu yumruklayasim geliyor ve yumrukluyorum :)

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
Bende geçenlerde buna benzer bir hatayla karşılaştım. Motoru kapatınca yağ lambasını yakıp hararet göstergesini en üste çıkarıyordu. Anahtarı çıkarınca da göstergeler aynı şekilde kalıyordu :D

Akü kutup başlarını söküp 5 dk bekleyip taktık normale döndü:)

unal karadas 37

Fenomen Üye
Adı
unal karadas
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kaynakcı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
(Turk) kahverengi
Bizde bi gösterelim bakalim ne cikacak insallah filtre ile kurtaririz...

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Hepinize ayrı ayrı geçmiş olsun arkadaşlar

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Ünal inşaAllah bir sıkıntı çıkmaz

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@sukru56

Yillik bakımda yağı ve filtreside değişti.İki aydan fazla oldu.O günden beri uyari cikmadi çok şükür.

Aykut kymz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
2008 Doblo 1.3 Multijet aracım rolantide yağ lambası yakıyorve 2000 deviri geçince sönüyordu. Yağ filtresi değişimi ile arıza düzeldi... saygılar..