vites sıkıntısı

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ALYEDZ tarafından yazılan metin:
serdarengin tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:
öncelikle herkese selam

arkadaşlar gectiğimiz sabah arabayı çalıştırıp hastaneye gidecez

aracı boşa aldım çalıştırdım birde baktım vites kolu boşta geziyor viteslere geçmiyor kırılmış gibi neyse vites geçiremediğime göre hareket de edemedim tabi

neyse bıraktım arabayı yayan gittik geldik

vites topuzunun altındaki körüğü sıyırdım ki ne göreyim vites koluna kaynaklı olan parça yani esas vites geçişini yapan parça kaynak yerinden kırılmış

bakın bu resimde vites kolunu tutan parça CIMG2567.JPG:

bu şekilde kırılmış CIMG2569.JPG:CIMG2568.JPG:CIMG2561.JPG:
bantla sardım sarmaladım üstünden de klipsler geçirdim şu anda vitesler geçiyor ancak tabiki yaptırmam lazım bu arızayı sadece bu parça satılır mı yoksa komple takımmı değişiyor böyle bir arıza da bi de bulundugum yer Diyarbakır/Çermik burada baktırabileceğim yer yok

Bu çevreden Diyarbakır, Şanlıurfa tarafında yönlendirebileceğiniz ya da tanıdıgınız güvenilir eller var mı?

aga koskoca diyarbakırda bi tornacı yada kaynakçı yokmu?bu elektrot kaynağıda tutar,oksijen kaynağıda..

yok kaynak olmaz derlerse ver tornaya...hem vites kolunu hem mafsalı ortalı delsin,uygun,sıkı bir somun geçirsin içinden,karşıdanda bi civatayla bağlasın...bitti gittii!

1. si ben diyarbakırın içerisinde değilim

2. si arızanın nasıl giderilebileceğini öğrenmek açısından sordum gereksiz masrafa girme riskini önlemek için

3. sü bulundugum yerde en ufak iş bilen adam yok yaptıkları işi adam gibi yapamıyorlar aracım sizinkilere göre eski olabilir ancak herkesin malı kendine kıymetlidir.

4. sü belki bi tanıdıgı olan vardır yönlendirebilir bu site ne için kurulmuş paylaşım için değil mi?

5. si tepkisel yaklaşacaksanız benim konuma msj yazmayınız rica ederim

Demekki neymiş:
1-ALYEDZ öncelikle alınganlık yapma lütfen,Raptor işinde uzman bir yöneticidir.
2-Tamir için gerekli ortamın olması muhakkaki şart
3-Aracınız elbetteki kıymetli olacak ki hepimizinki öyle ki birde DOBLO....dana kıymetlisi yok
4-Burada kimse kimseye tepki koyamaz gerekmedikçe,ki Raptor bu konuda herkesten sabırlıdır.
5-Yapılması gerekenlerde,tavsiye edilenlerde anlamadığın yer neresidir?
6-ADMİNLER SERVİS AĞI GEREKSİNİMİ BÜYÜYOR GÖRDÜĞÜNÜZ ÜZERE...
Teşekkürler.

öncelikle burada kimseyi kırmak istemediğimden emin olabilirsiniz neticede hepimiz insanız
RAPTOR un işini iyi yapmaya çalıştıgından da şüphem yok ancak sanki burada biraz kardeşim bunuda yapamayacak ne var gibi bi yaklaşım sergilediğini hissettiğim için bana tepkisel geldi ki heralde bilsek yapılacak işi burada sormayız

yapılması gerekenlere gelince zaten yukarıda cevap verilmiş en kısa yoldan bu budur denilmiş

bunun üzerine RAPTOR un bu şekilde yaklaşım sergilemesi dokundu açıkcası ki zaten canımız sıkkın sonuçta aracım arızalı ve kısıtlı imkanlarla çare arıyorum. İçinizden belki diyebilirsiniz daha dün geldi bu kadar konuşma hakkını nereden buluyor diye ancak şunu söylemek isterim ki bu tip ortamlara yabancı değilim çeşitli platformlarda forum kullanıcısıyım ve sizlerin bilgisine sabrına güvenerekten hem yeni bir ortam kurmaya hemde sorunuma çare bulmaya çalışıyorum.

Moral bozukluğundan dolayı RAPTOR u kırdıysam da özür dilerim (Bu benim için erdemdir)

hepinize iyi paylaşımlar diliyorum

estafurullah özürlük bi durum yoktur.yanlış anlaşılmışız...

gerçi sen beni doğru anlamışsın da...benim lafım sana değil orayı yanlış anlamışsın...diyarbakır diyince...büyükşehir geliyor akla...bunun ustası sen olsan zaten bize yazmasın direkt yaparsın...ustaların kullanıcıları böyle basit işler için zorda bırakmasından dolayı tepki gösteriyoruz.yoksa "sen alda bunu kaynat demiyorum"senin işin değil zaten.iyi usta bulamama sıkıntısını biliyoruz...zaman zaman bizimde başımıza geliyor...

ben geçen bi stop söktürdüm,yerine takarken civatasını arka bordonun içine düşürdüler...tıngır tıngır ötüyor...bi boş vaktim olursa ustanın yaparken yıktığı yeri düzeltmek için bordonun iç döşeme kaplamasını sökecem

vel hasıl-ı kelam benim tepkim sana değil ustalara...

olur böyle yanlışlıklar...o kadar idare edecez birbirimizi...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bide ben kimsenin arabasına laf etmedim...her üyenin arabasını kendi arabamız gibi görüyoruz...moralinide bozma bunlar üstesinden gelinemeyecek arızalar değil...

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
bide ben kimsenin arabasına laf etmedim...her üyenin arabasını kendi arabamız gibi görüyoruz...moralinide bozma bunlar üstesinden gelinemeyecek arızalar değil...

İste raptor usta Sagduyusu ve farki.......*clap**clap**clap*

ALYEDZ

Azimli Üye
abiler işte buldugum geçici çözüm

bakında biraz gülün *lol*

CIMG2570.JPG:

CIMG2571.JPG: *hilarious*

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya iyi olmuş da keşke kelepçeleri çapraz atsaydın...o zaman sittin sene çıkmazdı.gerçi buda iş görür.

ALYEDZ

Azimli Üye
ya iyi olmuş da keşke kelepçeleri çapraz atsaydın...o zaman sittin sene çıkmazdı.gerçi buda iş görür.

abi biliyorum çok eğreti zayıf gibi görünüyor ama bayaa sıkı oldu aslında benim kanaatim memlekete bile götürür beni ama ben yine de Erganide bi usta buldum gibi

nasip olursa Cumartesi günü oraya gidip şansımı deneyeceğim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

abi biliyorum çok eğreti zayıf gibi görünüyor ama bayaa sıkı oldu aslında benim kanaatim memlekete bile götürür beni ama ben yine de Erganide bi usta buldum gibi

nasip olursa Cumartesi günü oraya gidip şansımı deneyeceğim.

yok güzel olmuş denizliye iner...sen yine idareli kullan denizliye kadar git...denizlide daha iyi yaptırırsın

ALYEDZ

Azimli Üye
dostlar gecen gün erganiye gittim sırf bu arıza için söz de iyi bi ustaya

tabi ki tahmin ettiğim gibi çıktı. Dandik dandik herifler

elinde sigarayla arabaya giriyo herif üst baş leş gibi

ne bi koltuk naylonu sermek var ne bişey *pissed*

actı baktı bizde öyle bi sağlam yapmışız ki bandajı keşke elletmesem diye geçirdim içimdem zor çıkardılar falçatayla bile

kesin memlekete götürürdü

neyse kendi yapmadı zaten yanda bi kaportacı vardı onun kaynak makinesiyle hiçbişeyi sökmeden arabanın içinde yaptılar kaynagı

tabi benim içim güpür güpür

dedim araba yanmasın haaa:eek:

zaten dinleyen yok neyse kazasız belasız atlattık elektrik kaynagıyla

işte sonuç bu

6630

Yeni Üye
abi geçmiş olsn . benm kfama taklılan nden servis ücretleri bu kdar pahalı ? yani heryer öylemi blmyorm ama şunu anladm parça fiyatı neyse bir o kdar servis ücret alyor. bana cok geldi. yani her taktgı parcaya servis ücreti alnmaz benm bldgm . ardks bnle braz kafa buldu ferrari servisi mi diye ama grçekten öyle . örnegn 5 parca degisecek tek ücret alnr benm bldgm ama serviste her parca icin ayrı işçilik alnyor .

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

actı baktı bizde öyle bi sağlam yapmışız ki bandajı keşke elletmesem diye geçirdim içimdem zor çıkardılar falçatayla bile

neyse kendi yapmadı zaten yanda bi kaportacı vardı onun kaynak makinesiyle hiçbişeyi sökmeden arabanın içinde yaptılar kaynagı

işte sonuç bu

iyi hadi geçmiş olsun.ama küçük bi tavsiye.madem elektrot kaynağı yaptırdın,kaynak yapılan yere antipas sür.kaynak çürümeye yatkındır.sonuçta ısıl işlem görüyor.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
6630 tarafından yazılan metin:
abi geçmiş olsn . benm kfama taklılan nden servis ücretleri bu kdar pahalı ? yani heryer öylemi blmyorm ama şunu anladm parça fiyatı neyse bir o kdar servis ücret alyor. bana cok geldi. yani her taktgı parcaya servis ücreti alnmaz benm bldgm . ardks bnle braz kafa buldu ferrari servisi mi diye ama grçekten öyle . örnegn 5 parca degisecek tek ücret alnr benm bldgm ama serviste her parca icin ayrı işçilik alnyor .

Ben seninle kafa bulmadim dostum.....o fiyata ferrariyi tamir ettirirsin demek istedim.....

Biz burada kafa bulmak icin degil........kafada bulunanlari paylasmak icin bulunuyoruz....

ALYEDZ

Azimli Üye

işte sonuç bu

iyi hadi geçmiş olsun.ama küçük bi tavsiye.madem elektrot kaynağı yaptırdın,kaynak yapılan yere antipas sür.kaynak çürümeye yatkındır.sonuçta ısıl işlem görüyor.

önerebileceğin bi marka var mı abi ona göre araştırıp bulayım

bi de ne kadar sürede çürüme yapabilir acabaa?

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Kardesim 10/15 gun sonra karincalanma yapmaya baslar....antipas bulamazsan gres yagi ile yagla...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bakiergul tarafından yazılan metin:
Kardesim 10/15 gun sonra karincalanma yapmaya baslar....antipas bulamazsan gres yagi ile yagla...

saolasın abi teşekkür ederim
Rica ederim....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun sağlam olmuşa benziyor

htezyal

Aktif Üye
mademki kaynak yapılmış destek olarakta kırılan parça ve kol delinip vida ile sabitlenebilir

ALYEDZ

Azimli Üye
baki aibinin dediğini bi bulmaya çalışayımda mart nisan gibi memlekette tekrardan kalıcı bi değişikliğe gitmeyi planlıyorum zaten

bunu acan vatandas viteslerde boşluk oldugunu söyledi set in değişmesi gerektiğini falan

bi baktıracam ne kadar doğrudur

eğer doğruysa ne kadar masraf cıkartır.

Memlekete bi dönebilsem sağlam tanıdıklarım varda işte

Buralarda idareten bişeyler yapmaya çalışıyoruz

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama aynı şey 45 dakika önce başıma geldi. ümraniyeden esenlere geldim bir şey yok evin önüne aracı park edeyim derken geri vites iptal dene dene geçmiyor.1. vitesi denedim o çalışıoyrdu 1-2 denemeden sonra oda iptal. Vites körüğünü kaldırdım birde ne göreyim aman Allahım didim bizim vites kolunun mekanizması, vites kolundan kendini boşamış yani kırılmış,Neyse boşta aşağı caddeye kadar indim (evin önüde %20 rampa) caddede uygun bir yere hayırsever bir vatandaş yardımı ile yanaştım. Şimdi sorarım size ey değerli ve bilgili dostlar ben buna kaynak attırsam ne kadar sağlıklı olur. Yoksa yeni mekanizmamı alayım . Kaynak yaptırısam beleş olacak.:) mekanizmalı olursa cepten yiyecek:uzgnm: sizce ne yapsam. BU YENİ ALDIĞIM DOBLO BENİM OCAĞIMA İNCİR AĞACI DİKECEK.....:acpsnr::acpsnr:

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Kaynak ne kadar saglam olur bilmiyorum ama şunu kesin söyleyebilirim eğer ki kaynak yaptiktan sonraki kullanimda her vites gecisinde acaba tekrardan kirildi kirilacak dusuncesine girip surus keyfini kendi kendine zehir edeceksen hic bulasma kaynak isine.Gecmis olsun