Vites geçme sorunu

Soner123

Yeni Üye
Adı
Soner
Selamun aleykum arkadaşlar d2 doblom var arabayı ilk çalıştırdığında ve kullanınca vites geçişleri gayet güzel sorun yok ama araç ısınınca şehiriçi 30 40 km yapınca vites geçişleri zorlanıyor sanki debriyaja hiç basmadan geçiyor gibi sertleşiyor baskı balatayı geçen sene değiştirdim bu neden oluyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Üst merkez bildigim kadarıyla 100 tl civarında birde işcilik verirsin ama zor biley dgil degiştirmek

erkancan2434

Aktif Üye
Adı
ERKAN ÖĞÜTCÜ
S.A benim vites geçişlerinde tak tuk ses gelmeye başladı zorlanmıyo ama sürterek geçiyo gibi şansuman yağını kontrol ettırdım tam dediler sorun neden olablir

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@erkancan2434
Aracınızım km sini yazarsanız size daha net yorum yapabilirim baska balatanın durumu önemli olan sizinde yeni degişti ise gene üst merkezlerden yapar sürterek yada zorlanarak geçmeye başladıysa yakında tamamen bozulacaktır ve baskı balatayada zarar verir baskı balata zamanı geldiyse baskı ile beraber alt ve üst merkezide degiştirim 200 tl fazladan masraf gibi gözükecek ama ileride muhakkak sıkıntı yaşarsınız

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Soner123
Henüz işlem yaptırmadıysanız alt merkezide degiştirin birbirine uyumlu çalışır merkezler biri yeni birisi eski olursa yeni olan eskiyide kısa zamanda bozar

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Balata yeni ise büyük ihtimal merkezlerle ilgili sıkıntı vardır kısa zamanda iyi bir yere gösterin ve degiştirin baskı yeniymiş yazık olmasın bu şekilde kullanmanız zarar verirsiniz

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
merkez olarak mı geçiyor bilmiyorum ama debriyaj çatalı olarak bildiğim bi parça var bu parçayı değiştirirlerse sıkıntı ortadan kalkar baskı balata değişimlerinde bazı ustalar değiştirmiyor

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@cihatbayir
Debriyaj çatalı şanzumanın içinde ondada sıkıntı olabilir ama çok nadir olur malesef dobloların kronik sıkıntısı merkezlerden olma ihtimali daha yüksek zaten sıkıntı çatalsa şanzumanın inmesi gerek inşallah öyle degildir

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@Alirüzgar
debriyaj yeni ise vites geçme sorunu yüksek ihtimalle çataldır diye tahmin ediyorum bakalım nereden çıkacak :)