TURBO ÇIKIŞ HORTUMUNDAKİ YAĞ

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Arkadaşlar benim 2008 model doblomda turbodan çıkıp emme manifolduna giden hortumun üzerinde, motordan gelen bir yağ havalandırma borusu var ve bu borudan manifoldun içersine çok az yağ geliyor,bu yağ neden gelir bu parçanın ucunda herhani bir parçamı var motordan gelen yağı kesen aşağıdaki resmide gözüken tam kıvrımdaki beyaz boru.fiat-doblo-hava-filtre-borusu-13-multijet.jpg

Dosyalar

• fiat-doblo-hava-filtre-borusu-13-multijet.jpg
    fiat-doblo-hava-filtre-borusu-13-multijet.jpg
    12,4 KB · Okunma: 10

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Kusura bakmayın geç oldu biraz turbonuzu kontrol ettirin yağ sızıntısı yapıyor sanırım en kısa zamanda gösterin bir anda size büyük sorunlar açabilir

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Alirüzgar
sağolasın başkanım

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
yağ turbodan değilde tahminim karter havalandırma borusundan geliyor. turbodan çıkan hortumun içi kuru yağ yok. yağ sadece diresekte olan beyaz borunun karşılığı olan yerde var. acaba o karter havalandırma borusunun önünde filitre gibi bir şeymi var yada yağı kesen bir parçamı var.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
@Alirüzgar
Ne gibi sorunlara yol açabilir. Benim aracıma da bugün servis aynısını söylemiş ve değişim için 3500 tl masraf çıkartmış. Bildiğim kadarıyla turba 500 tl civarı.
Ayrıca turbo bitmeye yakın kara duman atar diye biliyorum ama bizimki maşaallahı var ne duman var ne çekişde düşüklük.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Abd-ullah
Aracınızdaki bütün yagı bir anda boşaltır farkına bile varmazsınız ancak verilen fiyat yüksek dediginiz gibi turbo fiyatı daha düşük servis harici düzgün biryerde daha uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
@Alirüzgar
Teşekkür ederim. Aracı bugün iyi bir turbocuya gönderdim. onlarda bu araçlardaki turbo özel bir turbo demiş 2250 tl. Ama benim mantığım pek almadı JTD ve Multijet arasındaki turbo farkı bu kadar olmamalı. Turbocu servislemi çalışıyor diye düşnmeye başaldım. Günahını da almak istemiyorum ama 1.9 doblo da bir önceki versiyonuna göre niye turbo farkı olsun ?

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Abd-ullah
Yeni turboya gerek yok bence içindekileri degiştirseler yeterli sonuçta dışı metal ve bozulma yapmaz

halinzli

Azimli Üye
Doblo
Adı
musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2006
Renk
kirmizi
boruya gelen motordaki yağın buharı. emisyon kuralları gereği yağ buharını motorda yakıp eksozdan daha az zararlı şekılde vermek.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
konu hortlamış gibi olacak lakin brnim arabanın gazına basınca atiklik yok. Ama aynı model başka bir dobloya bindim onda araç gaza basınca şahlanıyor. benimki 2008 model premio 150,000 km 1.3 multijet premio, şahlanan doblo 2008 model 256000 km de şirket aracı olarak kullanılan bakımsız 1,3 maxi doblo acaba benim arabaya bakımmı yaramıyor. nedir bu hantallık çözemedim. birde belli devirden sonra ve vitesli halde boşta giderken bile belli devirden sonra şırıltı var debriyaja basınca kesiliyor. bununla bir ilgisi olabilirmi hantallığın. Arabaya yemedim yedirdim, içmedim içirdim daha ne yapaydım.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@ademozkaragul
İstanbul Sultangazi de mjet ustamız var gelirsen detaylı ne var ne yok çıkartırız. Tahminen kurum bağlamıştır ve temizlik ister debriyaj şıkırtısı bilyadan veya volant dan gelebilir dinlenip karar verilir. 0531 342 43 86 numaram.