Trekking Lastik

AsimHundurel

Azimli Üye
Adı
Asim
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
kırmızı
Trekking üstündeki orjınal 4 mevsim lastiklerini alabileceğim bir yer biliyormusunuz ? servislerde bulabilirmiyim fiyat bilgisi olan varmı ?

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@doblo3535
çok para.ben 4 lastik aldım o paraya.

Wavelet

Azimli Üye
Adı
Bekir
Renk
Beyaz
2 ay önce yanlış hatırlamıyorsam 375 TL gibi bir fiyata satıyorlardı. O lastikler nedendir bilmiyorum kolay bulunmuyor. Almakta kararlıysanız lastik satan internet adresleri yerine çevrenizdeki büyük Goodyear bayilerine sormanızı öneririm. Onlar getirtebiliyor.

EnginYeterr

Yeni Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Merhaba konu trekking lastik olduğu için burdan sormak istedim

Bu trekking lastiklerinin ömrü nedir yaz kış kullanırsak ne kadar kullanabiliriz yada onun yerine kışın bunları kullanıp yaz için yaz lastiği almak mı mantıklı olur.

Şimdiden teşekkürler...

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@EnginYeterr
Bence onu kışlık kullanıp yaz için lastik alırsanız hem ikiside uzun ömürlü olur hemde yakıt tasarrufu olur

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@EnginYeterr
Merhaba abi trekking lastiklerinden kullanan biri olarak tavsiyem yazlık ve kışlık olarak alırsanız daha iyi verim alırsınız şöyle izah edeyim çamurda takılı dört mevsim lastikle çıkamadığım yeri yazlık lastik takılı iken çıktım 100 200 fazla ödersiniz ama bu sizin için daha iyi olur

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
Birde ön lastik ler yazın parçalanıyo

unal karadas 37

Fenomen Üye
Adı
unal karadas
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kaynakcı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
(Turk) kahverengi
Abicim lastik ya kis icindir yada yaz icindir
4 mavsim bahane onu 2 sene kullanirsin en fazla ama hem kis hem yaz lastigi alirsan lastiklerin raf omru kadar kullanirsin...
Bende hem yaz hem kis var d3 aracim kis lastigini değiştirirken Lastikci abi lastik kac senelik die sordu 2 dedim adam inanmadi yipranma yoktu zaten 5 ay kaliyo aracin uzerinde ...
Tavsiyem hem kis hem yaz lastigi kullanmak imkan varsa ayri ayri jant lastikte olur ozman kendin bile degistirirsin....

EnginYeterr

Yeni Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Peki yaz lastiği için hangisini almalıyım yük endeksi filan.Normal trekking lastikte 195/60/16c 99/97 yazıyor öneriniz var mı

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Güzel Konu Hortlamış Neyse Devam Edelim ,

Orijinal 4 Mevsim Lastikleri Gerçekten İyi Ve Avantajlıdır. Lastik Ömrüne Değinmek Gerekirse , 3 Yaz - 2 Kış Çıkardıktan Sonra Yada Diş Derinlikleri Kontrolü Sağlanarak Gerekirse Daha Erken Bir Şekilde Kesinlikle Değişmesi Gerekir (Hesabım Senede 10.000Km Rotasyon+N) Bana Soracak Olursanız.

4Mevsim Lastikler Kesinlikle Kullanım Kolaylığı Açısında Çok İyi Lastiklerdir.

Şahsen ben 205 ebadında Doblomda ( Michelin CrossClimate) Kullanıyordum Ve Bu Lastiği 5*.**** Km'den 86.000km ye Kadar Kullandım Her Türlü Koşulda , Yeri Geldi Adı Gibi 4 Mevsimi Yaşattım , Yeri Geldi OffRoad'da Savaştı , Bir Kez Olsun Demedim Ki Bu Lastik Beni Yolda Bırakacak.

Geçenlerde İse GoodYear'ın Vector4Season Gen-2 Takılı Olan Bir Tanıdığımın Aracını Kullanma Fırsatı Buldum. Adananın Aralıksız Yağan Havanın 14 Derece Olduğu Yolların Gölete Döndüğü Zamanlarda Harika Viraj Performansı Ve Aquaplaning Özelliği İle Gönlümde Tahta Sahip Oldu.

Tavsiyem 205 Ebadında Kesinlikle Vaz Geçmek İstemiyorsanız 4 Mevsim Lastik Almanız Ve Bakımlarını Yapmanız. (Ön Düzen+Rotasyon+Genel Kontrol+Nitrojen+Doğru Basınç+Sakin Kullanım)

4 Mevsim Lastiklerinin En Sağlıklı Kullanım Şekli , Sakin Kullanmaktır.

Gerçek 4 Mevsim Lastiklerinde ; 3PMSF İbaresi Ve M+S İbaresi Yer Almaktadır. Bunuda Unutmayalım.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@EnginYeterr

Konu biraz hort fakat , merak ettim lastik değiştiniz mi ?

Emrullah atay

Azimli Üye
Adı
Emrullah
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2017
Merhaba konu trekking lastik olduğu için burdan sormak istedim

Bu trekking lastiklerinin ömrü nedir yaz kış kullanırsak ne kadar kullanabiliriz yada onun yerine kışın bunları kullanıp yaz için yaz lastiği almak mı mantıklı olur.

Şimdiden teşekkürler...
Ben 3 yıldır kullanıyorum neredeyse deforme olmadı goodyear olan m+s yaz kış alırsam yine bundan alırım karda çok iyi yağmurda ve 4 mevsim treakkink dobloda 10 numara tutuş sergiliyor hava basıncını doğru ayarlarsanız çamurda rizede kullandım batma yok treakking modunda gayet iyi başarılı sök tak muhabbeti yok yani eniyisi bu bi defa alırsın 3 yıl dan fazla kullanırsın çabuk yıpranmıyor

Cavlan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cavlan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Merhabalar. Benim dobloya 4 mevsim lastik takarsam ticari olduğu için kışın trafikte sıkıntı çıkarırlarmı

Emrullah atay

Azimli Üye
Adı
Emrullah
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2017
Çıkartmaz m+s yazıyorsa sorun yok bende d4 treakking var godyear kullanıyorum harika tutuşu var