Trakya Masalları (Kırmızı Şarapçı Asan)

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
Nabiyonuz beya şimdi sizlere yıllardır te yanlış bilinen kırmızı şapkalı kız masalanın doğrusunu yazıyom buraya TeamDoblo ailesine özel bu masal;
Aslında bu masal kahramının adı kırmızı başlıklı kız değil kırmızı şarapçı asandır.Asan fazla parası olmadığından ep kırmızı şarap çeker.Ondan arkadaşlarıda ona bu lakabı takmışlardır.Bi gün asan evde bilgisayarda iddada oynadığı maçlara bakırmış.Anasıda ona abe asan bak anneannene bak börek pişirdim git götür yesin sıcak sıcak karı demiş.Asanda ana dur maçları takip ederim demiş anası asana bir oklava çekmiş asanda kaçmıyı gör böreği aldığı gibi çıkmış yola Olay Velimeşede geçiyo asan velimeşe korisondan geçirken koroda içen arkadaşlarını görmüş abe ey nabıyonuz beya demişler onlarda aynı beya demişler.Demişler asan gel piizleniyoz gel be aga çekilim.Asan demiş bizim kocakarıyı gidiom demiş açlıktan içi koptu karının Asan demiş abe bizim kurt nerde abe demişler kurdun minibusun marşta sorun varmış arabayı çorluya götürdü.Asan abe bu kurtta ala bozmadan araba aydamıyı öğrenmedi diyerek ayak üstü bi bardak şarabı içip yola koyulmuş.Annenesinin evine gelmiş abe kapıda kurdun minibüsü arkasıda yazdırmış Ayrobola gittim ayran içtim ayran kaldım.Asan demiş ne arar bizim kurt burda sanayiyi gitmedimi bu kopil.Asan yukarı çıkmış zili çalmış kapıyı açan yok ama içerden sesler gelir.Asan demiş abe açsana kapıyı ben geldim kapı geç açılır abe demiş anneanne neden geç açtın kapıyı demiş tuletteydim.abe demiş neden terlesin abe demiş temizlik yaptım.Abe demiş neden makyaj yaptın süslüsün demiş akşama düğün var oynacam.Abe erşey tamamda bu kurdun pantolunun burda ne işi var der bi sinirlenir parlar odaları gezer abe kurt çık dışarı çıştalacam şimdi seni der.dolabun kapısını açar kurt orda don aklet saklanır abe çık dışarı ain kurdu bi tokat abe der senle az mı içtik yedik utanmadın mı tam bi tokat daa atacak anneanesi vurma der biz çok severiz birbirimizi asan belanızı bulun der erkesi tüm erkesi sizi söylecem der .Annenesi kurt yalvarırlar asana annnesi evi asasının üstüne yapar .Kurtta der minibüslerden birini senin üstüne yapayım yeterki bizi söyleme der asanda der .Evi kiraya versem minibüsüde kendime aldıktan sonra zaten anamlarla yaşarım abe ey paraya bak der kabul eder.Notere giderler evide minibüsüde asana üstüne yaparlar.Aradan iki gün geçer ne kurttan aber var ne annnesinden ikiside ayrı ayrı ölü bulunur yatakalarında.Meğerse kurt kuduzmuş anneneyede bi şekilde buluştırmış.Asanda iki ay içinde evlenmiş öbür boyu mutlu bi şekilde yaşamış.Yaşlanıncada minibüsü kızanına vermiş.
Te masalın aslı böyledir.Klavye başında anca bu kadar atılıyor :) beğenirseniz er hafta sizi bi trakya masalı uyduracam.

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Ayda bir yapalim sunu baris..:)

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Haftalik agir gelir beaa.. Yoruldum sonuna dogru..:)

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Güzel olmuş eline sağlık ama bunu trrakya şivesiyle okumak değil dinlemek lazım üle başka tadı çıkıyor bea :)

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
şiveli konuşulan herbişeyi yazılsa burda daha eylenceli oluverme mi heç :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
süper beya çok beğendim

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
Beğenmenize teşekkür ederim beya 1 ayda şey edeyim ben o zaman size

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
( Antepçe ) Hele yorum nasıda olmuş dile salığ rafik.

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Hele yorum bide Antep çesine bahın şeyle bi :D

X__ Bir vahıtlar güccük bi gız varmış...anası ona üzerinde gırmızı külahı olan bi zubun almış...gız bu zubunu yeen seviymiş...nere getse onu geyiymiş...anası "gızım dışallık gey şunu,gündelee geyme,heder olmasın" dese de gız dinnemiymiş,hep onu geyiymiş...onun üçün herkes ona al külahlı gız diymiş...

bir gün "al külahlı gızım" deyin seslenmiş anası..."böyükannen haste gızım,iki sıkım küfte yooruktum aha şunu ver de gel,amma gediyken ormana girme haaa" demiş

o vahıtlar şindiki garadaşın olduu yerde bostanları varmış,bostanın yanındaki gulübede oturuylarmış...böyükanne de gızılhisar köyünde oturuymuş...

"al yavrım,aha şo satıla da salata godum accık,satılımızı geri getir anası" demiş...gız üstünü başını geymiş,gızılhisara dooru gediyken "acı şo burca girim de pirpirimden yarpız topliym iki bağ,teze teze yisin böyük annem" demiş...

bugünkü gişelerin olduu yerden burca girmiş...pirpirimi yarpızı toplamaya başlamış...bunu gören hayın gurt "of mala bak la,hemen yimeliyim bunu,gaç gündür açım zatan" deyin düşünmüş...yarpızı,pirpirimi toplayıp yola goyulan gızın önüne atlamış hemen...gız gorgusundan altına etmiş...az galsın küfte tabaanı düşürüymüş elinden...fahat gurt heç te eyle yiyci kimi bahmiymiş...

-nere gediyn gözel gız
+gorkutuyn beni gurt ammi,bu ne kele...aha şooorda böyükannem var,iki sıkım küfte yoorduyduk yisin dey ona da götürüym...haste gendi gazan gaynatami...
-hmm...eyleyse ben önden gaça gaça gedim de söyleyim,torunun saa küfte getiriy dey haber edim,amma bi yere tahılmadan gel ha,beklemesin avrad...
+hee eyi olur gurt ammi...
-haası evdi böyükanayın evi?
+aaa şoorda gurt ammi,köyün girişindeki hayatlı ev...
-ey tamam aha gediym...demiş gurt ve gaça gaça getmiş...*
gurt evi öğrendikten kelli ayaa gıçına deye deye getmiş,sormuş soruşturmuş evi bulmuş...takta gapının tokmaana vargücüynen yüklenmiş...

-kimovvv?demiş gari
+benim böökanne,saa küfteden salata getiriktim acı
-gapıdaki teli çek gapı açılır,ellaam saa belletemedim şu teli çekmeyi,eyi oldu geldiin,madem de gazıniydı zatan

gurt bir hışımnan içeri girip garinin başına kepmiş,iki sumsuunan gariyi zomulatık madesine indirmiş...zatan gaç gündür açmış...

bu garinin başka zubunluu yok mu acep deyip garinin ayneli sandıını indirmiş...garinin bayram için diktirdii zubunluu alık sırtına geçirmiş...tarpadanak oturur belliy ama kendi eşşeen başı gader boyu var...garinin namaz gılarken başına taktığı basmayı da başına keçik edik sedire uzanmış...eline de tesbahı almış ki gız küşümlenmesin...

gız gelmiş gapıya var gücüynen yüklenmiş...gurt:

-kimovvv?demiş sesini incelterek
+benim böökanne saa küfte getirdim acı iki sıkım
-gapı açık yavrım amma tel dolaba go gendini şimdi yemicim göynüm istemiy demiş

gız:
+beig böökannemin sesine noluk kele gorktum haa demiş...küfteyi tel dolaba goymuş,salatayı da amadana boşaltım satılı yumuş...

içeri geçmiş,bakmış böökannesinde bi gariplik var...

+abaavvv elinge nooluk gız böökanne,adam ayakkabısı kimin
-seni daha eyi hoppala yapabilmek üçün gızım demiş

gurdun gulanın teki keçiğin altından çıkmış

+beigg,o ney kele...gulaana noluk böökanne aynı bi eşşek gulaana dönük ha demiş...
-p...c gurusu o nası gonuşma böökanneynen,tama hasteyim böökannem,neen eyle şeyler diyn sen baa

+abaaav yiraag ola gız anam o nası diş eyle
-hee tama abdest aliyken dakımlarımı (takma diş) düşürük gırdım tama gızım...bizim yirik ali avradı öldüünde dakımlarını çıkarmış ta saklamış...tesadüf o duyuk ta baa getirikti ala dakarsan beşiire dezze deyip...

+tama hastelik gapan böök anne,dişçiye götürür yapıştırırdın gendini
-be nolucu anam arap sabunuynan yudum gendini arıca...hem daha 3 aylııma çok var nası yaptırım...

+böökanne
-ha gızım
+o deeel de senin sesin niye beyle gart gart çıkiy

gurt artı dayanamamış sifli sifli yattıı yerden galkmış

-seni eşşekoleşşeen çocuuu seni,ahret sorusu mu sorin nalet deyik gızın başına kepmiş...vururken vururken gızı tutmuş madesine endirmiş...

sooona da demişki:
-la yoorum tar kimin şiştim,mademe çöktü gancıklar,iki çirtik uyuyim şurda deyik sedirin üstüne yatmış...

at gibi horlamaya başlamış...tam o sırada evin önünden geçen köyün mıktarı japon ali horlama seslerini duymuş

+abaavv o ney la,o gari nası osuriy eyle deyik gapıya yanaşmış.bi bakmış gapı yılık duruy...
+bu gari heç beyle gapısını açık gomazdı yoorum hastemi ney hele girim de bahim deyik içeri girmiş

bi de ne görsün sedirin üzerinde bok tuluu gibi bitene gurt yatiy,madesi de tar kimi şiş...

+abaav la bu gurt bu gariyi yiyik tama deyik te eline geçirdiği ganne gırığıynan gurdun üzerine seerdmiş...
gurt uyuyken başına kepmiş,vur ha vur haş etmiş gendini...elindeki ganne gırıınan madesine deşinçi bi de bakmış gariynen gız gurtun madesinde...

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
@m_ates27
buda farklı bir versiyonu olmuş eline sağlık abi pirpirimi yarpızı ne demek?
:D

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo