Tourneo Courier Test Surusu

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Dun ford bayisine gidip fordun yeni ticarisi courieri test ettik

iç mekana girdiğimizde b max ve fiesta ile benzer ve binek havası olan kokpit bizi karşılıyor courıer de kullanılan malzemeler ticari araçta olması gereken gibi sert plastik bazılarına gore sert plastik malzeme kalite olarak dusuk gelebilir ama bence ses yapmadığı surece sorun yok courierde işçilik bakımından bi hata goremedım malzeme kalitesi sınıf standartlarında fakat bazı bolumlerde arka direk emnıyet kemer kaplamaları gerçekten çok kalitesiz gorunuyor o parça gorunmyor ama kalitesizliği goze çarpar iç mekan tasarımı yuzunden kalite gorunuyor malzeme işçiliği sınıfına uygun iç mekan genişliği kegıt verisi uzerınde geniş fakat gerçekte dar ozellıkle arka dız mesafesı yeterlı değil bagaj hacmi 708litre yeterlı ve kullanışlı bagajı var arkada oturaqnlar için masa bulunması çok guzel jest masalar maksimum 3kg taşıyor

courıerde yarı bagımsıs suspansıyon kullanılmış konforu bir binek araç gibi kullanımı gerçekten rahat susrus kanforunu bozan bi unsur yok

surgulu kapılardan hafiften tıkırtı sesı duymak hıç hoş değil araba 16 kmde ıdı ama tabi belkı yağlana kesılebılır zaten çok az duyuluyor fordlarda genelde olan bi durum

tasarımı gayet akıcı ve fordun kınetık tasarım analayısı ile yapılmış şık tasarımı var arkadan bakıldıgında sade bi goruntu var ve arakadan 2000 2005 arası üretilen opel zafırayı andırıyor ozellıkle trafıkte yan yana gorunce çok benzerlık gozden kaçmıyor
tıtanıum paketindeki karartılmış camlar 16 inç jantlar çok şık duruyor

motor performansı test aracı 1.6 95 hp 215nm torka sahip ve tıanıum x paket bı araçtı performansı yeterlı bi ticari araca gore fakat 1.6 hacmine gore hızlanmalar pek ısteklı değil ama kesınlıkle kasasını rahat kaldırabılıyor yakıt tuketımını test edemedım fakat şehir içi fabrika verisi 4.4 çok ıddalı fakat testlerde ortalama 6.5 gibi değerlere ulaşılmış motor devri arttıkça iç mekana motor sesı fazlası le gelıyor yalıtım bı tık daha ıyı olmalı ıdı frenlerde ani test etmedım ama dozlanması tepkılerı guzel aracın direksıyon tepkılerı de guzel kullanımında rahatlıgı bozan bı durum yoktu

test aracı titaıum x pakettı ve geri goruş kamerası ısıtmalı surucu koltugu gibi sınıfında ilk olan donaımlar ıle 54 bin tl fiyat verdıler

ve şuan full versıyonu ellerınde yokmuş delux versıyonu varmış yenı connect ağustos gibi gelecekmış fakat fıyatı sınıf standartlarını aşacakmış

yenı doblo verılıp courıer alınmaz hem daha kucuk d3 kesınlıkle ferah 1.3 d3 iç mekan sessızlıgı ıle gerçekten sınıfının uustunde zaten bu tıcari d3 un rakıbı değil fıorınonun rakıbı oldugu için karşılarştırma yapılmaz

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Yeni connect te bunun biraz buyugu olacak sanirim yani donanimi falan ayni olur diye dusunuyorum

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Oğuz super inceleme harika yorumlar.. araci sanki senle beraber test ettik...

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Profosyoneller gibi anlatmis :) bizim icin üsenmemis yazmis bu kadar sagolsun

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sağolasın oğuz.bagaj 708 çok gibi geldi bana öyleyse çok çok iyi buyuta göre.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Hepınıze tesekkurler Osman yenı connecte focus alt yapısı olacak courıerden daha ıyı olacak zaten d3 ancak yenı connect rakıp olabılır yenı connectın koltuk kombınansı cok ıyı koltukları cok yonlu ve sınıfında ılk donanımlar olacak ama fıyatıda ona gore olcak ve yuksek etıkete sahıp olacakmıs

Mehmet abı bagajı genıs fakat courıer olculerıne gore dar bı araba olculerde d3 ten genıs ama ıcıne bınınce hıcte oyle degıl

benım merak ettıgım connect bakalım gelsın onuda test edıcem

Tıcarılerde ıkı sınıf oldu b ve c fıorıno bıpper nemo courıer dokker b sınıfı doblo kangooo connect caddy partner berlıngo yenı combo c sınıfı

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Fiyatlar tavan yapti kim bilir ne kadar isticekler. Tabi yeni connectle beraber d4te gelecek sanirim fiat sonunda kendine bi rakip buluyo heralde :D

Samed38

Saygın Üye
Oguz abi sağolasın gercekten merak ediyordum courier i :) yeni connetc eskileri kadar tutmaz bence fiyatı yuzunden :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Oğuz testi profesyoneller gibi anlatmışsın saol :)
Connect in şu anki piyasda olan versiyonu zaten tırt. Sırf ford diye alınan bir araç. Geçen oto tamircisi dayımın yanındayım sohbet ediyoruz benim araca bakım ettik biraz. Connect geçti dükkanın önünen diyor ne lanet bi araba şunlar, bi arıza yaptımmı arızayı bulması bi dert çıkardığı masraf ayrı bi olay falan dedi. Çok yakargitmez sakın yaklaşma onlara dedi.

Bu sınıfta doblo kolay kolay liderliği bırakmaz.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
teşekkurler hanefı

connectin bence en buyuk sorunu tıkırtı gelmesı gerçi genelde fordlar tıkırtı hep duyuluyor

bencede doblo herzaman lıderdı yinede liderlıgı bırakmaz bakalım yenimakyajlı yenı doblo gelecek connectte yıl sonuna kadar gelır

zaten dediğim gibi d3 ten ınıp kesınlıkle courıer alınmaz d3 bana daha bı guven verdı daha eybetlı daha ferah ve goruş olarak çok daha ıyı d3

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
rica ederim Mustafa Abi