TeamDoblo Detay Temizlik Araç Yıkama Aksesuar&Tuning İçin Öneriler

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
kapı aralarından tut en ufak yerlerine kadar temizlenmesini isterim

berkayy

Daimi Üye
Doblo
Adı
Berkay
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Şöför
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Slm herkeze bu işi severek yapabilmek, yaptığı işe saygısı olan titiz çalışabilecek arkadaşlar bu işi yapabilmeli. Bekleme salonu, ikramlar, müşteri karşılayıp teslim yapabilecek (müşteri karşısında düzgün bir muhatap) olmalı bence

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Serdar Abi detaylıca konuşuruz:D

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
Hava ızgaraları el freni araları gibi detay yerleri atlamadan yaparlarsa çok güzel olur

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Benim olmazsa olmazım arka koltuk oturak altı ve bagaj temizliği. Aracı teslim alınca ilk oraya bakarım.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
Haaa birde ızgara ayna fitil gibi yerlere kurulmadan önce hava tutulması lazım kurulmadan sonra oralardan su akması hoş olmuyor

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@serdarengin
Eeee o zaman enkısa zamanda ankarayada bekleriz

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
@volkan guney
sstandart:)

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@serdarengin
Çok iyi gerçekten

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
mümkün olursa yapılmamış şeyleri denemek istiyorum.Aklımda birkaç fikir var ve eğer zarar ettirmezse uygulamak istiyorum:)

eKibaroglu

Azimli Üye
Adı
Enver Kibaroglu
Modeli
Renk
Beyaz
En uyuz olduğum şey, aracı yıkama alanına çekerken aracı hızlı sürüp pati çektirilmesi.
Ben bunun yüzünden bir yıkamacıyı hastanelik ettim. O yüzden artık kendim yıkıyorum :D

selmanbahar

Onursal Düzce Yöneticisi
Doblo
Adı
selman bahar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
metalik siyah
Slm arkadaslar bizim burda yikama isini yapan 3 adet büyük firma var ve araci sen kapiya birakiyorsun sen kafetaryaya geciyorsun aracini kafetaryada olan televizyonlardan izliyorsun heryerde kamera var aracin yikanirken hermasada olan leptop larla ister takiliyorsun istersende cay kave iciyorsun ve bu hizmetlerin hepsi ücretsiz sadece aracin yikama parasini veriyorsun ben doblo yu yikattim 30 tl aliyorlardi ama aracin icine buharla temizleme yapiyorlardi ama fiyat olarak bizim buradaki arkadaslara fiyat yüksek geliyor bizim buralarda en yaygin olan 1 tl lik makineya atiyon kendin yikiyon hem aracini yikarken zevk aliyon hemde kafan takilmiyor kimseye ve o kadar sira oluyorki benim bile acasim geliyor biryer bulursam 1 tl at süpür 1 tl at köpükle 1 tl at yika etti 3 lira ve bu tür dükkanlarda 3 yada 4 makina var ve bir dunyada kuyruk ve bir arac yikama isi toplamda 7 dk

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Benim yıkamadan beklediğim hijyen. Genelde yıkamacılara gitmiyorum, aracın içi dışı çok kirlenirse gidiyorum onlar sildikten sonra eve gidip ıslak mendille, kolanyağ ile kendim tekrar elle değidiğim yerleri siliyorum. Adamların elinde bir bez var her yeri silip duruyorlar, temizlik görsel kalıyor. Sözüm ona cam siliyorlar akşam oluyor karşıdaki adamın farından önümü göremiyorum bu seferde tututup camları ıslak mendille silip peçete veya kağıt havlu ile kuruluyorum. Torpido parlasın diye sürdükleri şeyi kapı plastiklerine de sürüyorlar elimle oralara dokunduktan sonra elim kirleniyor bu nedenle elin değdiği yerler gerçek anlamda temiz olmalı. Birde kuru buz ve buharla yıkama gibi uç yöntemleride barındırıırsa iyi olabilir. Ben 50 tl verip aracı gerçek anlamda temiz yani hijyenik bir şekilde temizletmek isterdim.

1. Gerçekten hijyen sağlayan bir iç yıkama (elle değilecek yerlere dokunulduğunda elin kirlenmemesi)
  2. Buharla temizleme
  3. Kuru buzla temizleme

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
20141219_171518.jpg Ben otopark oto yıkama isletiyorum bu isi yapıyorum diye söylemiyorum ama bazen öyle bir araba geliyor ki birakin arabaya binmeyi kokudan pislikten icine kullanmak bile istemezsiniz sucu yikamacilardan baska bide kendinizde arayiniz aylarca yikatmazsiniz çok temiz olsun istersiniz he bide cok is az para istersiniz.

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Hem temiz olsun diyor hemde 15dk bitsin istiyor bi aracin itinali bir temizlik olsun istiyorsan en az 1saat süre verilmeli.

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Yikamacidan heryerin temizlenip yıkanması isteniyor yikamada yapilan islem bellidir genel temizlik yapılsın isteniyor bu islemin yapılmasını istiyosaniz kuaföre sokucan arabayi az ekmek cok köfte istemeyelim lütfen.

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
her ne iş olursa olsun insan işini severek yapmalı meşhur bilim insanı Albert Einstein ın oğluna yazdığı mektuptan bazı kesitler yayınlanmış bugün okudum ve hakverdim bu adam işi biliyor dedim.demişki Albert "işinle uğraşırken hem sevdiğini ve vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsan,o işte başarıya ulaşırsın,o işi yapanlardan daha güzel yaparsın"demiş hatta çoğu zaman yemek yemeyi bile unutuyormuş.Ama şu bir gerçek dün güzel olan birşey bugün o güzelliği barındırmayabilir.teknoloji ilerledikçe yeniliklerinde yapılan işlere dahil edilmesi teknolojinin takibinin yapılması gerekir.mesala değişmeyecek olan saygı,sevgi ve ilgi.Çalışanlar hem araca ilgili olur temizliğinde özenirse sahibinede saygılılarsa gerekli bilgilendirmeler yapılıyorsa ve sen oturduğun yerden izleyebiliyorsan bu güzel olur diye düşünüyorum.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Arabanın çok kirli olmasından kastım, otomatik fırçalı makine ile temizlenmeyecek halde dış kir, içeride ise süpürgelik işlem, benzincilerdeki 1 tl lk süpürge iyi çekmediği için içi sürülmesi gerektiğinde yıkamacıya gidiyorum. Yoksa içeriye yemek döküp al temizle demiyorum. Ayrıca her yerin yıkanması değil zaten şu anda yaptıkları işlemi düzgün yapmadıklarını söylüyorum, camları siliyorlar ama daha çok kirletiyorlar elindeki her yeri sildiği bezi camlara sürüyor, yada tüm arabaların camını aynı bezle sildiği için bez kirli, onu bilemem ama şundan eminim camı ne zaman silseler daha beter oluyor. Birde tüm yıkamacılar alışmış plastik aksam görünce temiz bezle silmeden elindeki parlatıcı bir sıvı ile siliyor o sıvıda yağ gibi pis birşey elinize bulaşıyor rahatsız ediyor.

Yani çok iş az para değil, yaptığı işi düzgün yapsın yeter.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
He birde ben süre belirtmem geçer kenara ne yapıyor bakarım, araba hazı derler, etrafını gezer eksikleri gözterir tamamlatırım. Sonra dediğim gibi eve gider birde ben temizlerim.