Team Doblo Sigarayı Bırakıyoruz Kampanyası

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
j4pN7g.jpg

blpEdn.jpg

Evet arkadaşlar şuandan itibaren Team Doblo Ailesinde sigara birakma kampanyası başlatıyorum.

Bugun mesaide saat 22:00 de son sigaramı içtim ve bu kararı aldım.

Benimle birlikte sigara birakmak isteyen arkadaşlar nık ve isim yazdıra bilirler.

Ben dahıl ve kayılımcı arkadaşlar hergün saat 22:00 de bu başlık altına şu mesajı yazıp Tem Doblo Ailesine tekmil vereçegiz.

Mesaj : Ben bugün sağlım ve ailem için sigara içmedim. yazaçagız.

Kampanyaya katılımçılar

1. @m_ates27 ____________ Mustafa ATEŞ
  2. @efsane05 ____________ Ahmet KELEŞ
  3. @volkan guney ________ Volkan GÜNEY
  4. @Dursun ______________ Dursun

Son düzenleme:

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Dun aksamki muabbet ise yaramis.. Helal olsun insallah devami gelir...

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Aynen öle oldu Mehmet Ali gardaşim valla

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Sigarayı biraktıgımın evdekilerin haberi yok daha ilk buraya söledim. :)

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
@m_ates27
Yanliz sigarayi birakip akcigerleri duzelteyim derken kebaba yuklenip tansiyonu kolestrolü patlatmayasin.. Aman dikkat..;)

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
ilk günlerde kilo alaçağım ama onunda yolunu buldum. Ev ve işin arası 4 Km havalarda düzeldi 2 günden beri yuruşle gidip geliyorum. Araba ve toplu taşımaya binmıyorum.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ağam tebrik ederim.gaza gelip ben de bırakacam demek istiyorum ama benim bi pis huyum var.hayatta verdiğim sözden dönmem.şimdi bırakacam dersem bırakmam lazım.o işi de gözüm kesmiyor.

ben evlenmeden sigarayı bırakamam.

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@RAPTOR
o zaman sana kız arayalım Raptorum :)

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Evlilik gibisi varmı ya

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@asaglam
evlilik iyidir gibi hocam ya şuan o aşamadayım heyecanını yaşamak herkese naasib olsun inşallah :)

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Helal Olsun @m_ates27 Mustafa Abim. Bende bırakıyorum o zaman. Aha da bıraktım :) Ama yanlış giden bir şeyler var. :kötü::kötü::kötü:

BEN ZATEN HİÇ BAŞLAMADIM Kİ :harika::harika::harika:

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
KISA DENEME....
2012 aralık ayının 16 sının saat 14:56 sıydı:) soğuk ve puslu bir kış öğlenden sonrasıydı..
Yağmur insanın sadece üstünü ıslatabiliyor ama cigaramdan çektiğim derin ve o son nefes ciğerimi bayram ettiriyordu...
O son nefes....
Hala tadı aklımda,kızgın kumlardan serin sulara atlar gibi,
o çok sevdiğim çorbaya kaşığı sallar gibi....
O son nefesi vermek istemedim ama her güzel şey gibi onunda sonu vardı...
Ayrılma vakti gelip çatmıştı,Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan
nidalarıyla son sigaramın son nefesini de vererek çok basit bir şekilde sigaramı,o çok sevdiğim,vefakar cefakar,sadık rafık,20 yıllık dostumu geride bırakmıştım...

Utanıyordum,ben böyle biri değildim,dostlarımı asla yüz üstü bırakmayan ben,en sadık dostuma sırtımı çevirmiştim.
İlk günlerde bu bana çok koyuyordu,24 saati,1440 dakikası,86400 saniyesi hep onu düşünüyordum...
Onsuz olamıyor,yapamıyordum..
Ciğerim yanıyordu,derin bir yalnızlık çökmüştü içime,göğsümün üstüne sanki bir öküz oturmuştu...
Kimseyi görmek,kimseyke konuşmak istemiyordum...
Bana onu hatırlaratn her yerden kaçıp,inzivaya çekilmek,ömrümün geri kalanını acımla başbaşa geÇirmek istiyordum..
Günler birbirini hızla kovalıyordu,teselliyi fındık fıstık ve kuru üzüm karışımlarında arasamda kimse onun yerini tutmuyordu..Git dide artan asabiyetimle çevremdekileri kırdığımın farkında olsamda,kendime engel olamıyordum.
Fındık fıstıkla olacak iş değildi bu,başka çare bulmalıydım,kendimi sakıza verdim..
Evde,arabada,ofiste heryerde heran yanımda ..
canım o nu istediği an kendimi uyuşturmak için bir sakız,bol mentollü:(( bana mentol de onu hatırlatıyordu..
arkadşlarımda,evimde...en çok arabam...onu bile sevemiyordum,zira her bimdiğimde ilk yaptığım sigaramdan bir nefes,sonra vites...
Artık ayrılalı haftalar olmuştu,herkes başarımdan bahsederken,derinden olan özlemimi anlamıyorlardı,
dayanamıyor her gece rüyalarımda görüyor,gördükçe kan ter içinde uyanıyor ve balkonda,her zaman duran yerinde,küllüğün solunda ,fesleğenlerin sağında onu arıyordum ama artık o da benden vazgeçmiş gibi yerinde olmuyordu,içim sızlıyordu..
hatamı yapmıştım..
bunca yıllık beraberliği bitirmek doğrumuydu,hemde bu şekide,kesip atarak...
artık aylar geçti,mevsimler,yaz geldi,deniz sahil kumlar,şezlong ve kitabımın yanında soğuk bir..ın yanında yine aklıma geldin eski dost...
şimdi ben çerezin soğuk içeceğimin yanında,okey masasında,batak oynarken,3 kişi dostlarıyla beraberken ben çekirdekmi çıtlayacaktım...olmuşmuydu bu,yakışmışmıydı....
günler günleri aylar ayları ve yıllar yılları...
o eski dostum sanki hayal gibi gözlerimin önünde,sıcaklığını hissedemiyorum,rüyalarıma bile gelmiyor artık,terketti o da beni,benim ona yaptığım gibi...
artık dişlerimdeki sararıklık,nefesimdeki iğrenç koku yoktu...körüklediğim sıgaradan sonraki o dehşetül vahşet ağır koku yoktu üstümde...
koşabiliyordum,yüzebiliyordum ve bunları dilim dışarıda kalmadan,ciğerlerim patlamadan yapabiliyordum enteresan...
Yoksa dedim birden kendi kendime...yoksa....
Yoksa o eski dostu unutmuş olabilirmiydim...yapabilirmiydim bunu o na...Bu yakışırmıydı bana,yakışmışmıydı....
Aslında dedim kendi kendime,aslında benim onu sevdiğim kadar o beni sevseydi,yada sevmişmiydi?
Ona benim verdiğim değeri vermişmiydi bana?
Evet ya tabiki vermemişti...Şimdi anlıyorum....O eski dostumun gözü paramdaydı,hatta sadece param değil,sağlığımdaydı da...
Nasıl anlamadım beni kıskandığı için ortamı kötü kokutup itici yapıyordu dişlerimi sarartarak,öksürterek insanları kaçırıyordu bir vebalı gibi..
Tabi ya aslında dost gibi görünüyordu 10 senede bir ev parası yemişti beden..Arabama kış lastiği almak için 40 kere düşünürken 4 ayda en baba kış lastiğini yiyordu gözüme baka baka...Sadece o olsada iyi,çocuklarımın rıskına da göz dikmişti namussuz...Nasıl anlayamadım...
Her gün yeni bir hayinliğini görmeye başladım şimdi...meğer sadece ben onu karşılıksız sevmişim,o beni hiç sevmemiş....
Demekki 20 yılımı boşa harcamışım değmezmiş...Artık esirin değilim eski dostum,artık kölen değilim...Biri senden bahsettiğinde gülüyorum,o beni kullandı ama ben onu kullanmıyorum diyebiliyorum...
hainlerin olduğu yerde,mazidesin benim için,sana eski dostum bile diyemiyorum,içimden sadece hasss....tirrrr diyorum...:)))

Anılarım,
''İmamın Pamuğu'' Kitabımdan
01/01/2015
İstanbul
Serdar Engin
not:her hakkı saklıdır,bulamazsınız:)
alıntıları belirtiniz:)

Son düzenleme: