Tampon / Lastik Parlatma Yöntemleri

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar kuşkusuz ki Aracı gösteren önemli etkenelerden biri de jant , lastik ve tamponun parlaması. Tamponda ve lastikde uygulayabileceğimiz basit parlatma yöntemi bilen varmıdır. arap sabunu ve cola demeyin ne olur :) Bunlar için spreyler var 5 - 10 tl arasında kedimiz bi şekilde karışım yapabilir miyiz. bu karışımın yan etkileri olmasın yalnız ;)

lastik_parlatma.jpg

diamond

Saygın Üye
VRC-500ML.jpg
ben bu ürünü kullanıyorum lastik & torpido da aracın dışındaki plastik akşamlarda ise
09-02336.jpg
*dog*

diamond

Saygın Üye
siyah kutudaki iyi gelir palstiği resmen yeniliyor çok yenisi gibi oluyor tabi çizik felan varsa çiziği kapatmaz :) sadece solmuş plastiklerin rengini geçici olarak yenisinin rengi gibi yapıyor su görmeyen yerde 1 aya yakın canlılık gösterir.

diamond

Saygın Üye
bunlar sanırım yardımcı olur dış plastiklerde o siyah olanı kullan çok güzel bir ürün.

dscn5208ko8.jpg

dscn5210ww9.jpg

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
diamond tarafından yazılan metin:
VRC-500ML.jpg
ben bu ürünü kullanıyorum lastik & torpido da aracın dışındaki plastik akşamlarda ise
09-02336.jpg
*dog*

hacı bunları nerden bulcaz be ya

diamond

Saygın Üye
yurt dışından aldım abi ben türkiyedede satışını yapan yerler var ben size bilgi veririm şu an acil işim var çıkmak zorundayım pişman olmassanız bu ürünleri alırsanız çok kaliteli.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Kerim Meguiars nettte var mı. geçen hafta da biyerde söylemiştin o zaman da bulamamıştım

diamond

Saygın Üye
25 - 30 tl türkiye satışı ama yurt dışında 5€(sterlin) kargo ücretide 5€ tutuyor 10€ geliyor ama hakkını veriyor gerçekten dış plastikleri parlatmada yeni gibi yapıyor. alacaksan yurt dışından ürün getiren arkadaşlar var kotalarını doldurmadılarsa onlarla iletişime geçelim yok türkiyeden alacam diyosan eskişehir'de sanayilere veya oto boyo koruma yapan meguiars malzemesi satan yerlere bir danış. ben sana 1 kullanımlık göndereyim veya azcık birşey :D koklamalık bendede az kaldı zaten bir dene.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
diamond tarafından yazılan metin:
25 - 30 tl türkiye satışı ama yurt dışında 5€(sterlin) kargo ücretide 5€ tutuyor 10€ geliyor ama hakkını veriyor gerçekten dış plastikleri parlatmada yeni gibi yapıyor. alacaksan yurt dışından ürün getiren arkadaşlar var kotalarını doldurmadılarsa onlarla iletişime geçelim yok türkiyeden alacam diyosan eskişehir'de sanayilere veya oto boyo koruma yapan meguiars malzemesi satan yerlere bir danış. ben sana 1 kullanımlık göndereyim veya azcık birşey :D koklamalık bendede az kaldı zaten bir dene.

Tamam ben bulucam haber veririm :)

kokplot

Onursal Üye
araba temizlerken bir soğuk kola alırım. soğuk kola ben aracı temizlerken bitmeden ılır. ılık kolayı bir süngere döker temizlemiş olduğum tekere de tamponada sürerim. teker kapkara tampon çiziksiz pürüzsüz gözükür etrafa:) ucuz bir yöntem.

sona cebimden bu işe harcayacak para çıkarmak istemem, zaman bulamam, alacak er hiç bulamam bu dağın yeşillik başında:)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
kokplot tarafından yazılan metin:
araba temizlerken bir soğuk kola alırım. soğuk kola ben aracı temizlerken bitmeden ılır. ılık kolayı bir süngere döker temizlemiş olduğum tekere de tamponada sürerim. teker kapkara tampon çiziksiz pürüzsüz gözükür etrafa:) ucuz bir yöntem.

sona cebimden bu işe harcayacak para çıkarmak istemem, zaman bulamam, alacak er hiç bulamam bu dağın yeşillik başında:)

Cola çok basit geliyor abi ya. ne bileyim Tıp varken hacı hoca ilaçları ile iş yapmak gibi :)

kokplot

Onursal Üye
Ekrem tarafından yazılan metin:
kokplot tarafından yazılan metin:

Cola çok basit geliyor abi ya. ne bileyim Tıp varken hacı hoca ilaçları ile iş yapmak gibi :)

abii kolanın aslı var :D mayam kökü derler bilirsin. mayam kökü iyidir ama işin aslı kolada şeker olduğu için. birde dağın başında türkiyenin bi ucunda uğraşamıyorum böyl ince ayrıntılarla ben. çocuklar seneye iyice merak salarlar onlara devrederim artıkın:)

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
birde kolayı sürünce aklıma takılan sinekler falan yapışıp kalırmı şekerine veya zeromu alalım :D :D :D

kokplot

Onursal Üye
zero niye alıyon. zeroda şeker yok zaten:D

sen hakiki kola al şeker bol bol . sineklerde dönme dolaba biner gibi yapışıp durmaz merak etme:)

daha eskiden yanık (atık eskimiş motor yağı) sürerdik tamponlara. oda bayaaa bi yağ kokusu verirdi :D

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
birde kolayı sürünce aklıma takılan sinekler falan yapışıp kalırmı şekerine veya zeromu alalım :D :D :D

Ben bi karışım denedim bugün , Antifiriz , Cola zero , Bulaşık deterjanı ve su. Çok iyi parlatıyor ama kalıcı olmuyor 2-3 saate soluyor :)

kokplot

Onursal Üye
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:

Ben bi karışım denedim bugün , Antifiriz , Cola zero , Bulaşık deterjanı ve su. Çok iyi parlatıyor ama kalıcı olmuyor 2-3 saate soluyor :)

bu karışımla patlama olmadıysa kesin tamponların erimiştir . :D git bi kontrol et aga ne olur ne olmaz :D

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
yok lastiklere uyguladım abi :D her sabah lastikleri siliyorum akşama kadar idare ediyor. siyah siyah durdukça ben de mutlu oluyorum. Ben şööle maliyeti ucuz litre litre alabileceğim bişey istiyorum. ama cola olmaz be abi :D

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
abi o kadar karışımı hnagi cezaretle yaptın yada sen tamponları değişmek için bahane falanmı arıon :D

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
şeker çok olacaksa bimin kolalarından yada turka aliim :D :D :D

kokplot

Onursal Üye
yok lastiklere uyguladım abi :D her sabah lastikleri siliyorum akşama kadar idare ediyor. siyah siyah durdukça ben de mutlu oluyorum. Ben şööle maliyeti ucuz litre litre alabileceğim bişey istiyorum. ama cola olmaz be abi :D

abi sende modern sürücüsün. yoktan var edebilirsin bişiler dene bakalım tamponları eritmeden:)

onu bilmemde camsilden bıktım . camı daha çok yağlandırıyor. dinlenmiş su hiç leke bırakmıyor.*tup*