Süt Kokusu Nasıl Çıkar Yardım Edin

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Arabanın sol arka koltuğun önünde şişe devrilmiş kapak tan sızdırdır. Araba da 3 kat paspas var en üstte kıvırcık altında kauçuk altında da halı paspas var süt kauçuk paspasta kalmış döşemeye geçmemiş paspaslarin üçünüde evde parfumlu deterjanlarla yikadik ama arabanın içine sinmiş koku 2 gün araba havalandı ama yine koku var ne yapmaliyim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
anladığım kaddarı ile süt döşemeye geçmemei bence o süt dökülen pasasları bir kaç defa daha yıka eğer döşemedede var ise kesinlikle halı yıkama mak,nası ile yıkayı çok iyi bir şekilde vakumlayın yoksa silme ile o koku çıkmayabilir

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@Rizeli92081
Kokuyu biraz azalttik ama kokuyo yine hissediliyor cıkaramassak kuaför yaptircaz artık

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@doblo vip premio
Saol un hafta sonu denicem

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Süt dökülmesinden dolayı biz taban döşemesini değiştirdik

O koku zor çok zor geçiyor

onuroran

Onursal Üye
Adı
onur
Sut kokusu zor geçen kokulardan bir tanesi geçmiş olsun

ercubat

Yeni Üye
Adı
ERCÜMENT
Sut kokusunu gidermek icin biraz bulasik detarjani ve camasir suyu karistir paspasini sil sut kokusu gidicek.camasir suyu kokusuda iki gune gider.

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
merhaba
can sıkıcı bir durum
benim sahin aracım vardı içinne fırın ağzı suyu döküldü. en son arabayı sattım kokudan kurtuldum.:):):)

siz çok emek vermişsiniz bence biraz zamana bırakın. tabana geçmediği için koku gider. sabr kardeş.

AN7807

Onursal Üye
Adı
Arif
Meslek
esnaf
Modeli
Renk
beyaz
Bakteri bombasi patlatin arabada yikamacilarda bulunuyor 10 dk kapilar kapali klima acik araci calistirin gecer

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@ali0635
Bizimki tabana dokulmemis paspasta kalmış ve koku aracın içine sinmiş

2012 doblo premio

Saygın Üye
Adı
Selçuk
Modeli
Renk
Beyaz
metal bir tabağın içine iki yemek kaşığı kuru kahve koyun,ufak bir parça mangal kömürünü ocakta maşa yardımı ile köz haline getirin ve kahveni üstüne koyun. bu arada metal tabakta oluşacak sıcaklık alt tarafa geçmesin diye altına kalın bir tahta veya herhangi bir şey ile tedbir alın .
köz ile birlikte yanan kahvenin kokusu içerideki kötü kokuyu yok edecek aracınızın içini kahve kokusu kaplayacak.
başka bir yerde bunu denedim tecrübe ile sabittir

2012 doblo premio

Saygın Üye
Adı
Selçuk
Modeli
Renk
Beyaz
15 günlük bir tatil için evde oluşan elektrik arızası sebebi ile buzdolabının içinde yiyecek içecek varsa bozuldu ki oluşan koku anlatılacak gibi değil, serviste çalışan bir kardeşimin tavsiyesi ile buzdolabını bu şekilde kurtardım.

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Arkadaşlar bu sorunu daha detaylı araştırarak çözdüm. Öncelikle şöyle söyleyeyim sütün döküldüğü yerde koku yapmasının nedeni bakteri üretmesidir bu kokunun gitmesi için bakteriyi tamamen yok etmek gerekmektedir. Kokuyu gidermek için sütün döküldüğü yere kesinlikle suyla müdahale etmeyiniz çünkü bakteriler suyla daha derinlere döşemenin altına ilerleyebilirler ve kokuyu gidermek daha da zor olacaktır. Sütün döküldüğü yere karbonat döküp yayın kuru şekilde öylece 1-2 gün kalsın. Elektrik süpürgesi ile karbonatı çektirin aracın içindeki kokunun azaldığı ni farkedeceksiniz zaten sonrasında beyaz sirke ile o bölgeyi silin güzelce yedirerek silin ve elektrik süpürgesi ile çektirin arabanın içi sirke kokacaktır ama süt kokmasından iyidir. Bu işlemden sonra büyük çoğunlukla koku gidiyor ama az da koku kalmıştı benim aracımda son işlem olarak hijyen bakteri spreyi aldım spreyin çoğunluğunu süt dökülen yere gerisini araç içine sıktım ve süt kokusundan kesin olarak kurtuldum.
Konuyu ben açmıştım çözümünü de detaylı olarak yazdım. İnşallah faydalı olur.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Daha önce süt kokusu yüzünden taban döşemesini tamamen değiştirmiştim yani çok kötü bir şey

zazacan

Daimi Üye
Adı
Özcan
Kan Grubu
A RH +
İşletme
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Sedefli Siyah
Yeni Doblomda süt taşıyorum aksi gibi :D

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Ayni sorunj yasadim daha once D2 aracimda.. dosemenin altindaki keceye siniyor koku komple atip yeniden dosedim.. ustteki hali kisminida yikayip serdim tekrar uzerine oyle kurtulmustum kokudan...