Sürgülü kapı açma kolu

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
2011 doblomun bugün sürgülü kapının içten açma kolu sistemini söktüm ne yapabilirim diye. Yağlamakla yetindim halatı Malum son demde açıyor. Hem yumuşatmak için hemde sonuna kadar basmadan açabilirmiyim diye. Şunu anladım kilit sistemi açma kolunu zorluyor çok gerekli bir gösterge sistemi değil bu kolları D4 iç açma kollarıyla değiştirebilirmiyiz. image.jpgimage.jpg

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Kapinin ayari bozulmustir kapi raylarini mekanizmayi duzenli olarak temizleyip yaglayin

bizimkide 2011 kapilar ilk gunki gibi hic bir zorluk yok

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@doblo vip premio
Bugün kapı kilitlerinin rayların eski yağlarını komple temizledim ve yeniden yağladım. Halatları yağladım bakacaz şimdilik hafif yumşama oldu. D4 sürgülü kapı iç açma sistemi D3 e göre iyileştirme olmuş zaten ilk baktığım yerlerin başında geliyordu D4 de

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
o tetik kalkmadıkça adam gibi bir düzelme yaşanacağını sanmıyorum.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Benim kayar kapılar zor kayıyordu bakımda servise söyledim yağladılar ve ayar yaptık dediler, şimdi hem açma mandalı yumuşadı hemde kayar kapı daha rahat açılıyor artık.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@MEHMET78
Daha göze hoş görünen bir sistem yapabilirler madem bu araçlara otomobil havası verdiniz ki ben öyle düşünüyorum o kapı açma kolunuda daha şık yapabilirler. Uzun süre binsem otomatik yaptırırım o kapıları kimseyi yormamış olurum tek tuşla açılır tek tuşla kapanır.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
neden bilmiyorum ama şu hali ile kapı kolları bana çok pratik geliyor. Karabükte bi taksiye binmiştim doblo idi ilk kasa. adam kapı açma kolunu normal öndeki kapı kolu gibi mandallı yaptırmış deldirmiş falan kapı döşemesini. Hiç pratik gelmedi bana, kapı kolunu açıyorsun ama açarken kendi dirseğin karnına saplanıyor :) geri gitmesi lazım ufacık mandal ile işkence gibiydi. Bu sistem gayet iyi bence, tek sorun bilmeyenler bigün kapıyı sökecekler o ayrı :D

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@2009_premio
Zaten sorunda o kapıyı sökecekler diye korkumdan :D yoksa derdim şeklinde değil önemli olan kapıyı çok zorluyorlar oda ayarını bozuyor;)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
@İlhan68aksaray
evet abi keşke o tetik mandalını kırmızı falan yapsalarmış, hadi içeriden açtık tamam bu seferde kapamak için dışarıdaki kapı kolunu sökmeye çalışıyorlar :)

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
:):harika: Sonuna kadar katılıyorum anlatıyorum anlarsa anlamazsa ikinciyi anlatmıyorum iniyorum kendim açıyorum veya kapatıyorum

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
evet abi artık ben inip açıyorum amaaa :D dur ben inip açayım dediğim anda stress yapıp kapıyı daha da zorlayanlar oluyor illa kendisi açacak :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
banada çok pratik geliyor genelde zaten ben açıp kapıyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
benim arkadaşın kapıyı düşürmüşler nasıl becermişlerse.oda aramış basmış bu kapıyı icat eden mühendislere diyerek müşteri hizmetlerine. d1 kapı kolları daha kullanışlı idi bence.adam bir defa tetiği görmüyor ki.ben artık tabanca tetiği diyorum öyle anlatmaya çalışıyorum.

yasinmert

Aktif Üye
Adı
Yasin Mert Güney
"Açamıyorsan zorlama" yazıp yapıştıracağım en sonunda. Belki dikkatlerini çeker :) Bi ara bi tanıdık kapıyı açmak için cam açma tuşunu yerinden çıkaracaktı :D Kilit konusundaki alışkanlık ford minibüslerinden geliyor muhtemelen.

Hakan5816

Daimi Üye
Adı
Hakan
Modeli
Renk
Metalik Siyah
maalesef 2011 in başına kadar çıkan d3 lerde kapı kolu bu denli sorunlu aynı sorun bendede var d4'ün sistemiyle değiştirmeyi düşünüyorum acaba ne kadar tutar @doblo vip premio sen bilrsin abi serviste çalışıyon.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d3 ile d4 arasıında kapıo mekanizmasında fark yok ki 2014 ten sonraki d3 lerde o kırmızı tuşu kaldırdılar d4 tede aynen devam ediliyor

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@doblo vip premio
Kapı kolunu söktüğümde çalışma şekline baktım ve tetikte hafifbir boşluk var o yüzden tetik sonda basıyor ve oda sorun oluyor. D4 de ise kırmızı tuş olmadığındam tetik ortalarda basıyor. Benim gözlemlediğim ve denedim o aradaki boşluğu cırt kelepce ile doldurdum tetik erken basıyordu ama bu seferde kapı kilidi çalışmıyordu. Yani kırmızı kilit tuşunada burada iş düşüyor.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Kapı kapalı iken 7 yaşındaki yiğenim kapıyı içten açabiliyor ama kapı sonuna kadar açık iken içten kapıyı kapatamıyor nedeni ise alt tarafdaki kızağı kilitleyen mekanizma olarak gördüm. Aslında güzel bir sistem D1 de kayar kapıya arkadaşımın eli kısılmıştı. Yumuşatmak için ne yapılabilir ona bakılmalı.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Ama bilmeyen kapıyı bir silkeliyor veya değişik yerlere basıyor bakıyor sorun birazda buradan kaynaklanıyor. Kapıyı geriye doğru çekip tetiğe sonuna kadar basıldığı zaman çok rahat kapı kapanıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence doblodakii sistemi binenler ilk anda çözemesede bence güvenli bir sistem özellile el sıkışmalarını önlüyor kilit sistemi