Stop Etme Sorunu

HüseyinTAM

Azimli Üye
Adı
Hüseyin
Renk
Gri
Herkese iyi günler dilerim . aracım 2010 elegance modeli. Arızayı şu şekilde belirteyim ,

1.arıza =ilk marşta çalışmama ve ibrelerdeki akü bitik olduğunda başına gelen varsa bilir tık tık tık diye vurma ikinci marştan sonra çalışma ( 1 veya 2 defa oldu akü henüz 3 aylık inci akü )

2.arıza = aracım çalışır vaziyette ilk kalkıştan hemen sonra 1.vites rolantide giderken birden stop etti teybim kapandı korna çalar vaziyette takılı kaldı kontağı kapattım sonra geri çalıştırıp yoluma devam ettim .

Ailemizden bu şekilde bir arızayla karşılaşan varmıdır acaba ? Kavaklıdere oto servisini aradım derdimi anlattım beyindendir kontrol edilmesi gerekli dediler ama servise gitmeden önce tabikide forum üyelerimizden abilerimizden soorunu yaşayan kişiler varsa onlardan bilgi almayı isterim ..

Herkese çok teşekkür ederim ..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@HüseyinTAM
geçmiş olsun. kavaklıderede müslüm bey yardımcı olur. başına gelen arkadaşımız varsa da yazarlar.

Mustafa5560

Azimli Üye
Adı
Mustafa keser
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
megan 1 aracımda buna benzer sıkıntıdan 2 kere yolda kaldım (araç 90 100 km ile giderken stop etmişti) ilkinde aküden motordaki sigorta kutusuna düzgün elektrik gitmiyor diye o araya yeni hat çektik bir süre sonrada 2. kez yolda kaldık marş basıyor çalışmıyordu sigorta kutusunun orada inmo beyni varmış ön camdam su slınca bu arkadaş oksitlenmiş bozulmuş o zaman çıkmasını alıp tanıtma falan 600 tl yi bulmuştu sonrasında sıkıntı çıkarmadı

ibrahimsinik

Aktif Üye
Modeli
Renk
beyaz
@HüseyinTAM
hocam sorun çözüldü mü senin problemine benzer problem bende yaşıyorum yolda giderken stop ediyor aynı zamanda esc hill holder asr ve hava yastığı devre dışı yazıyor. akü değişti bütün değerler normal bilgisayara bağlandı sorun yok sanayide çalışıyor eve gelince başlıyor yeniden. işin kötü tarafı garantiden çıkalı daha 2 ay ancak oldu

ibrahimsinik

Aktif Üye
Modeli
Renk
beyaz
arkadaşlar aracı sanayiye bırakmıştım bugün uğradım usta şaseleme de sıkıntı var akşama kadar halledecem dedi sorun çözülür inş

HüseyinTAM

Azimli Üye
Adı
Hüseyin
Renk
Gri
Doğrudur abiler benim aracımdada şase problemi varnış ben şans eseri kensim çözdüm .
Alarmın siyah küçük kutusu sigorta kutusunun arka tarafından düştüğünü fark ettim kurcalarken ve sabitledim sorunum çözüldü şase yaptıgının farkındaydım ama yerini bulamıyordum .