start stop ariza verdi

cengelkoyf

Azimli Üye
Hayirli sahurlar.Arkdaslar 2012 Doblo sahibiyim.Bu aksam isiklarda durdum.Start stop devreye girdi.Frendn ayagimi cektigimde araba calismadi.Tabiri caizse mars basmadi derlerdi eskiden.Ona benzer birsey oldu.Gecenin bir vakti coluk cocuk yol ortasinda kaldik..Motur yag basinci dusuk mesaji verdi once arac.Sonra start stop devre disi dedi.Start stop tusu calismadi.Yertkili servisle baglantiya gectim.Start stopmu? Tamam araci hemen aldiralim dediler.Boyle bir problemle karsilasan varmi?Yarin servise sorucam neymis diye.Bayram ustu aracsiz kaldigimami yanayim,1 senelik arabanin verdigi arizayami yanayim....:(

cengelkoyf

Azimli Üye
Hayırlı bayramlar diliyorum şimdiden herkese.Kendi yazdığım probleme kendim cevap veriyorum.Arkadaşlar yeni Doblolar da "ki start stop olan ve elektronik beyin olan bütün araçlarda olabilir" periyodik bakıma götürdüğünüzde beyni güncelleyip güncellemediklerini muhakkak sorun.Beyinler hataları kaydettiği için periyodik bakımda beyinin güncellenmesi gerekiyormuş.Güncellenmezse yani hatalar silinmezse araç kendini güvenceye almak için beynin hata kotası dolduğunda bir nevi bilgisayarın çöp kutusu gibi start stopu devreye sokup arabayı durduruyor.Bu arada arabayı 15.000 bakıma götürdüğüm servis İZMİT KOCAELİ DEKİ BEYKAR. Bana herşeyi tam yaptıklarını söylemişlerdi.Bilginiz olsun istedim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
çok geçmiş olsun can sıkıcı bir durum şuana kadar start stopla ilgili aküden dolayı arıza yaptığını biliyorum ilk defa duydum aracınız normal marş yaptı mı aracınızı sorunu giderdiler mi

cengelkoyf

Azimli Üye
Çok sağol.Evet çok cansıkıcı bir durum.Gec saat 11 de çoluk çocuk yolda kaldık.Beyini güncellediler.Çok şükür birşey yok.Bu servis hatasını duyurabilirsek faydalı oluruz düşüncesindeyim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyide sizin araba bakıma gitti mi ki 15binkmde dediniz ilk bakı 20 binde ben her bakımda baktırtıyorum güncellemesini yaptırıyorum

cengelkoyf

Azimli Üye
15.000 Di sanırım ufak bir kaza yaptım.hazır servise gitmişken bakımını da yaptırdım .Tabi 20.000 gelmeden güncelleme yapmıyorlarsa onu bilemiyorum....

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kazada aracın elekronik aksamına zarar gelmiş miydi

cengelkoyf

Azimli Üye
Yokhayır.ön tampon komple aşağı indi.Far yıkama hortmları hasar slmıştı.Servsin dediği beynin hata kapasitesi dolmuş.Güncelleme yapınca problem kalmadı.Araç süper bir araç.Daka önce kangoo vardı.Rengini eşim beğendi.Bahçede arabayı yıkamaya bayılıyor.Yskında foto koyarım.Ön korumalığı ,iç basamak koruyucuları o seçti.Bir kadının öflemeden 2 saat araç yıkadığını bir düşünün...Özel jant ve tkerlek temizleyici sünger ve fırça aldı kendine.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
süper ama doblo kendini sevdiriyor bende doblom ile saatlerce uğraşıyorum

cengelkoyf

Azimli Üye
Yalnız 1 mayıs olaylarında mahalle arasında sağ arka farın oradan anahtar takıp ön kapıya kadar çizmişler.:( auto king ile anlaşması var kaskonu.pasta cila kuttarırmı bilmem.Hoş burada SPİDER diye bir firma var.Araç aksesuarı satıyor.Oradan rötüş kalemi aldım .O da çizik etrafında kalıntı bırakıyor.Ne yapsam bilemedim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
çok geçmiş olsun memlekette kansız çok derin çizikler için ilk önce rutuş kuruyunca su zımparası ardından pasta cila çözebilir

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
Yokhayır.ön tampon komple aşağı indi.Far yıkama hortmları hasar slmıştı.Servsin dediği beynin hata kapasitesi dolmuş.Güncelleme yapınca problem kalmadı.Araç süper bir araç.Daka önce kangoo vardı.Rengini eşim beğendi.Bahçede arabayı yıkamaya bayılıyor.Yskında foto koyarım.Ön korumalığı ,iç basamak koruyucuları o seçti.Bir kadının öflemeden 2 saat araç yıkadığını bir düşünün...Özel jant ve tkerlek temizleyici sünger ve fırça aldı kendine.

Öncelikle çok geçmiş olsun.Bir senelik aracın beyin hata kapasitesi nasıl dolmuş onu merak ettim demekki araçta bi arıza var ve her marşta beyin gizli arıza kaydetmiş olmalı.Bu sorun sadece beyin güncellemesiyle giderildiyse araç arıza yazmaya devam edecek ve bir sene sonra yıne aynı şey olacaktır diye düşünüyorum.

slhle_d

Daimi Üye
Yolda yakit bitirince de start stop devre disi kaliyor. Servise git uyarisi veriyor.100 km falan kullaninca kendiliginden duzeliyor ve uyarilar da ekrandan gidiyor. Bilginize.

cengelkoyf

Azimli Üye
Evet .Haklısın öyle birşeyde olmuş olabilir.Yakıt dolumu gerekiyor uyarısı vardı.Böyle bir twcrübe yaşadık.Kötü oldu.Can sıktı.Olmamasını diliyorum birdaha.

cengelkoyf

Azimli Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun.Bir senelik aracın beyin hata kapasitesi nasıl dolmuş onu merak ettim demekki araçta bi arıza var ve her marşta beyin gizli arıza kaydetmiş olmalı.Bu sorun sadece beyin güncellemesiyle giderildiyse araç arıza yazmaya devam edecek ve bir sene sonra yıne aynı şey olacaktır diye düşünüyorum.

Makinaya soktular.Hiç bir problem çıkmadı.İnşaallah olmaz.

generalmurat55

Daimi Üye
Adı
Murat
Bugun bendede oldu sari unlem isareti uc gundr araci calstrrken yaniyor bazen calstrmada yanmiyor start stopu deneym dedm calsmyr...sıfır araba bu 4 aylik ne olabilir pekte kullanmiyrdm bu ozelligi