Sıfır Km Araç Alırken Dikkat Edelim

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Evet konu başlığında dediğim gibi sıfır araç alırken dikkat edelim arkadaşlar.İnternette gezinirken bu video yu gördüm.

Ben bunu iki kez şahit oldum.

1- Benim arkadaş Bir bayiye gidip sıfır araç aldı. Aracı 1,5 yıl kullandıktan sonra sattı alan kişi expere götürüyor exper bu aracın arka bagaj kapısı deşişik diyor. Arkadaşda Exper raporunu alıp bayiye gidiyor. Bayi önce bizde böle bişi olamaz diyor. ben kaza yapmadım bunu bir inceleyin diye ısrar edince araçın bilgilerine giriyorlar ve fabrikadan gelirken araç tırın üzerinde en arkada olduğundan bagaj kapısı hasar görmüş bayiye geldiğinde henen bagaj kapısını değiştiriyorlar aracı sıfır diye satmışlar. Arkadaşda ne olacak şimdı diye sorduğunda kusura bakmayın yapacak bişi yok demiş.

2 - Mesaide Antep de otogar bölgesinde çalışırken sıfır araç yüklü bir tır geldi müsait bir yere park etti. Üzerinden en arkada olan aracı indirdi. yanına biri geldi ve aracı aldı gitti. Bende başka görev için oradan ayrıldım. 4 saat sonra tekrar geldiğimde tırın soföru bekliyordu kendisine hayrola neden bekliyorsun dedim. Şoför aracı bekliyorum dedi. Gönderdiğin araca ne oldukı sıfır bir araç dedim. Sorma gelirken dorsenın tekeri top attı lastiğinden kopan buyuk parça aracın ön kapısını yamulttu bende onu yaptırmak için kaportacıya verdim kaportayı düzeltip boya yapacak dedi. Bende bu sıfır araç bunu alan kişi ne olacak dedim. Şansına küssün dedi. ( Araçlar Ukrayna ya gidiyor)

murat58

Daimi Üye
Adı
murat
Modeli
Renk
Kahverengi
Aynen sivastada gordum sıfır arabanin kaportada göçük vardi kaportaci ariyordu birde sifir otomobilde görmüştüm arac taşınırken devrilmiş komple boyali cikmisti geri iade ettiler

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Desenize sifir arabayide expertiz yaptiricaz

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
videoda bulunan haberi izlemiştim. aston martinden tut land rover a akdar çok lüks araçları taşıyan bir gemi devrildi. Ama o arabaların hepsi hurdaya gönderilecek, çiziği olanları bile hurdaya çıkardılar içim acıdı.

Ama sıfır araçlarda da boya vs olabiliyor malesef. Tır a yüklerken falan sürtüyorlar sonra bayide hemen boyuyorlar.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Paylaşım için teşekkürler.

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Sahtekar çok fazla var yav.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende çok gördüm sıfır arabayı boyadıklarını ama ALLAH veriri cezalarına bazıları bildiriyor boyalı diye fiyatı düşüyor ama bazıları söylemiyor ama ALLAH tekrardan sıfır araba nasip ederse ben gözle kontrol edip daha sonrada boya cihazı ile kontrol edip alaırım zaten boya varsa zaten ötmeye başlarlar

murat58

Daimi Üye
Adı
murat
Modeli
Renk
Kahverengi
Valla d4 alicam korkuyorum bu olaylar artti çünkü

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
arabayı teslim alırken boya cihazını isteyin kontrol ettrin sizde bakın

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
ben bundan sonra 0 km araç almayacağım dedim kendime .
fakat olurda alırsam . daha pazarlık aşamasında satış danışmanına , kardeş kusura bakma .
ben bu aracı alıcam ama sen bana teslim ederken boya ölçümü yapıcağım. iş o zamana gelince sakın üstüne alınma .
baştan adam gibi söylerim. 50 - 60 - 70 bin Tl paralar veriliyor kimse kusura bakmasın , para kazanmak nasıl hepimiz biliyoruz.
zaten o konuşmadan sonra bildikleri değişim var ise bana vermezler.
ama yinede ölçüm yapacağım.

bir tanıdığım boyayı bırak alt katta servise soktu lifte kaldırdı arabayı . :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ben Serdar Abi nin doblosunu teslim etmeden önce komple bakmıştım araba sıfır km ama lifte bile kaldırmıştık:) yinede kontrol etmek şart hele birde tanıdığın sevsdiğin biri olunca

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Rabbim fırsat vermesin.bize de uyanıklık nasip etsin.İstanbulda bir fiat bayisi söylemişti taşınırken tavan hasarlı diye.bunun için fiyatı uygundu biraz sıfır araçta.tabi ben o zaman 2. el arıyordum.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Genelde doblol gibi ticarilerde tavan hasari olabiliyor dikat etmek gerekli