Ses Sistemi Yaptıracaklara Öneriler

Konu, 'Ses, Görüntü, Müzik Sistemleri' kısmında Qarizma232 tarafından paylaşıldı.

Sitemize Yüklenen Son Resimler

ecufast kavaklıdere oto
fiat ilan
 1. Qarizma232

  Qarizma232 Yeni Doblocu

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  64
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Bildiğimiz gibi ses sistemleri aracımızın can damarlarındandır.Ne yazık ki hiç bir otomobil firması bunu önemsemez gelişi güzel bir hoparlörler dizerler.Bu sistem bize yetmeyince yatırım yaparız ses sistemi takarız, takdırdık madem verim alalım paramız boşa gitmesin.Bu maddeler kendim tecrübe edindiğim yada işi bilen birinden öğrendim.Umarım yardımcı olur.
  1)Teyp seçimi çok önemlidir.Genel olarak teypin güzel görünmesi ekran olması veya bütün girişlerinin olmasını isteriz ama bunun yerine güzel bir anfi çıkışı olması daha önemlidir.Ekranlı dandik alıcağınıza ekransız sade kaliteli bir teyp alın unutmayın sesi veren teyiptir.
  2)Woofer yada subwoofer seçimi de çok önemlidir.Hazır woofer ve subwoofer demişken temelde ikisi aynı ancak subwoofer daha alt frekans seslere inebildiği için daha güzel ses verir.Wofferımızı anfiye göre seçmemiz gerek tutupta 160rms ye 600 rms verirsek sesi boğuk alırız birde aşırı ısınma sorununa neden olur.
  3) Ek Kablo yaptırmamaya dikkat edin.Ek kabloda parazit yapması yüksektir.
  4)Kablo seçimi de çok önemlidir.Örneğin kablonun inceliği ve kalınlığı sese etki eder.Bir midle tweet arasında aynı kabloyu kullanmamız yanlıştır onun yerini daha incesini tercih edebiliriz.
  5)Her parçayı ayrı ayrı test edin benim ilk tesisat yaptırdığımda ki hatamdı hepsi birlikte denedik midlerimden verimli ses alamıyordum.Mutlaka her parça tek tek dinlenmeli.
  Bir not olarak ta aklınızda bulun sigortayı sağlam seçin ki dayansın :)
  Bitirmeden ilk ses sistemimde hatta burada sormuştum bunlar gidermi diye ondan sonra bu yazıyı yazacağım aklımdan bile geçmezdi umarım yardımcı olmuşumdur
  Keyifli Forumlar :)
   
 2. Konuya yazılan tüm cevapları görmek için üye olmalısınız veya zaten kaydınız varsa, üye girişi yapmalısınız.

Sayfayı Paylaş