Sarı Kilit Uyarısı

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
Abiler geçen aracı bi tanıdığa verdim geri aldığımda gaza bastığımda aracın gaz yemediğini, gitmediğini fark ettim. Ekranda ise sarı aracın üstünde duran bir kilit uyarısı vardı. kontağı kapatıp, tekrar açtığımda düzeldi. ama ekranda bu defa motor arıza uyarısı duruyordu. ilerledim gittim tekrar aynı sorun oldu. yani anlayacağınız 2-3 günde bir gelmeye başladı bu sorun. Sizce neyden olabilir bu. araç çok mu hor kullanıldı yoksa başka bi sebepmi ? aküle bağlantısı da olabilir mi ?

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
işareti tam hatırlamıyorum ama bende de geçen sene buna benzer bir uyarı verdi ekranda aracınızı kapatmayın dfm .... gibi birşey temizliği yapılıyor yazdı, araba rölantıdayken devri hafif inip yükseldi, 5-6 dk sonra işaret gitti. Sizinki bu mu bilmem.

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
Yok bu değil. O uyarı geldikten sonra araç stop ediyor. çalışırkende gaza istediğim kadar basayım gaz almuıyor

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
sarı kilit immobilizer işareti. İmmo da sorun olabilir

efesvndk

Azimli Üye
Adı
EFE
Modeli
Renk
BEYAZ
Immo anahtarla ilgili. beyın okumazsa komut vermez ve stop ettirebilir

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
Aracı kontağı ilk çevirdiğimizde lambaların sönmesini bekleyerek çalıştırıyoruz normalde. Bir kez de hiç beklemeden direkt marş yapın çalışıp tekleme yapmıyor lambalar normal sönüyorsa ve yine normal gaz yiyorsa pompanıza baktırın. Yarım kontak çevirip lambaların sönmesini bekleyerek çalıştırırsanız pompada sıkıntı varsa düzensiz çalışır ve ne kadar gaz verirseniz verin tepki olmaz.

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
bir deneyeyim abim bunu. Bizim memlekette de adam gibi usta yokki abim götürüyorum sanayiye iki kabloya bakıyor çalıştırıp stop ettiriyor sonra da diyor yok abi sorun yok serviste de fiyatlar acayip uçuk :S

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ilk önce arabanız kaçmodel hangi versiyon 1.3 mü 1.6 mı profil bilgilerinizi giirerseniz daha net cevaplar gelecektir

kilit işareti immobilizerın lambası ama bunun motor arıza ikazı ile alakası yoktur anladığım kadarı ile aracın çekişi düzeldi ama ara ara motor arıza ikazı yanıyor eğer kötü yakıt alındı ise yakıttan kaynaklı olabilir

turbo basıncı ile ilgili bi hata vermiş olabilir kısacası motor arız ikazının bir çok nedeni olabilir bence siz bi arıza tespit cihazına bağlatıp kontrol ettirin yoksa net sonuca ulaşamıyabilirsiniz

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
aracı verdiğiniz kişi kötü yakıt almış olması muhtemel

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
Abiler 3-4 gündür servis ve sanayi de dolaşıyorum. Sorunu anlayabilen olmadı. En son gaz kelebeği dediler. P.tesi onada baktiracam Sorunu da asagida özetliyim

2006 1.4 benzin/LPG doblo aracım var. Araçta motor arıza ışığı yanıyor zaman zaman. Ve çalıştırdığımda araç gazı yemiyor devir göstergesi yükselmiyor ve araba gaza sonuna kadar bastığınızda bile çok az hareket ediyor.

Ancak kontağı kapatıp yeniden çalıştırdığımda (gaza tamamen yüklenerek marşa basıyorum) çalışıp normale dönüyor ve yolda devam ettiği sürece arıza vermiyor bazen 1 denemede bazen 5 denemede çalışıyor.

Benzindede gaz da da aynısını yapıyor ve en garip tarafı bazen motor arıza ışığı dahi yanmıyor bir kaç gün sorun gözükmüyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@mucahit12
buna benzer sorun d1 imde olmuş mazot pompasındaki sensör değişmişti.sizde de dedikleri gibi kelebek açmazsa yapabilir ya da sensör illaki vardır ondanda olabilir.bence yetkili servise gitmenizi öneririm.

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
Kime gittimse kelebek dediler orjinalini taktırdım aynı sorun dvam ediyor sensörler sağlam bulamadı kimse sorunu en son araç beyni dediler :acpsnr:

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
En son Fiat servisinde yetişme ve oradan ayrılarak kendi işini yapan bir elektrikçiye gittim araca bakar bakmaz orjinal buji kullanmıyorsun yanlış buji takmışlar dedi. bujileri dğeiştirdim. yenisini aldım. numaraları varmış. sırasıyla taktı. araç düzeldi. bir kaç gündür sorunsuz kullanıyorum. 15 gündür her yere gittim az daha boşu boşuna aracın beynini değiştiriyordum :) sorun çözüldü gibi

sulusaray

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Beyaz
Benim Aracımın da Turbo Hortumu delinmiş ti Araç Gaza basınca gaz yemiyor du.

Son düzenleme:

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
anlayan bi başka oluyor şanslıymışsın.

1) ben ilk başta aracını emanet ettiğin güvenilir birimi diye soracaktım immo uyarısı verdiği için anahtarının kopyalatmış olma ihtimali olabilirdi.
2) bujileri değiştirince düzeldi dedin,peki emanet ettiğin kişi bujilerimi değiştirmiş.?
3) sen bujileri değiştirmişsin aracın düzelmiş,madem orjinal değildi veya uygun değildi.bunu senin bilmen gerekirdi.yani orjinal olmayan buji araçta performansı etkiliyorsa kullanıcıya bi şekilde bilgi verir.

Yanlış anlama seni sorgulamıyorum.sadece sorunun başka bir kaynağı olabilir diye tahmin ediyorum bence sorunun çözüldüğüne bu kadar emin olma çünkü süreçte halen kocaman kocaman ???????? işareti bulunuyor.

ama yinede çok geçmiş olsun umarım büyük bir sorun yoktur...

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
@efsane05

Emanet verdiğim hor kullanmış. Bujiler ise benden önceki sahibi satmadan önce bakıma almış o arada olmuş. Aradım adamı az sitem ettim kim taktı bu bujiyi diye. Oda bakımda değiştirmiştim sanayide dedi