Yardım Orjinal Hoparlörü Değiştirince Navigasyondan Ses Gelmez Dedi Tesisatçı

Meşhur gurme huseyin usta

Ne yaparsan yap , aşk ile yap.
Doblo
Adı
Hüseyin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçılık
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
Beyaz
teyp deki beyinle haporlerın ne alakası var bence sizden para koparmak adına söylenmiş bi durum diye düşünüyorum yani aklım mantığım almıyor bence siz bu durumu facebook grubumuzda paylasın orada muhakkak haporler değiştiren bi d4 kullanan kardeşimiz çıkar
Ben değiştirdim telefonun sesi gitti

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
İnanma seni kandırmak için söylenmiş

Salih445

Aktif Üye
Doblo
Adı
Salih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Hoparlörde beyin yoktur fakat, Teyp yazılımında ohm ölçümü yapıp hoparlörlerde kısa devre/açık devre var mı diye kontrol ediyordur, muhtamelen (kendi düşüncem) 2ohm'un altında ve 8ohm'un üstünde olursa arıza verip o çıkışa her sinyali göndermiyordur, bu sadece tahmin, ama hepsi aynı 4/8 ohm bir hoparlör ile değişirse teybin bunu anlaması imkansız. Deck dedikleri cihazın modelleri olduğu için her modelde olmasa da ucuzlarında bu tarz sorunlar olabiliyordur bu da tahmin.

Salih445

Aktif Üye
Doblo
Adı
Salih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
dobloda kitapçıkta çift bobin hoparlör yazıyordu, belki çift bobin olduğu için bir bobini ses, diğer bobini telefon ve navigasyon için olabilir bu da tahmin. :)

bunyaminbenli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Metalik Gri
aradan yıllar geçti ama akılda kalmasın durumu kısaca özetliyeyim. arka hoparlörlerde sıkıntı yok ama ön hoparlörleri sökünce ses vermedi. o da kapı hoparlörlerini sökmedi teypin arkasına bir yere attı bağlı bir şekilde. ön hoparlörleri amfi'ye bağlamadı ama Teyp çıkışlarında da ayırmadı. Belki başka bir yerde bunun da çözümünu bulmuşlardır, ama benim gittiğim yer böyle bir uygulama yaptı