Yardım Orjinal Hoparlörü Değiştirince Navigasyondan Ses Gelmez Dedi Tesisatçı

bunyaminbenli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Metalik Gri
İyi forumlar öncelikle. 2016 doblo premio model olan aracımın Navigasyonlu teyp'ine tesisat bağlatmak için tesisatçıya gittim. Ön ve arka hoparlörleri değiştirmek istediğimi söyledim. Değiştiririm ama navigasyondan ses gelmez (sağa dön, sola dön) dedi. Fiat yetkili servisi aradım evet ses gelmez dedi. Bunun haricinde her şey normal şekilde çalışır dedi. Beyin var gibisinden bir şeyler söyledi. Google amcaya sordum bir şey bulamadım. Başka bir tesisatçıya gittim biz hallederiz herkes yapamıyor dedi. Ama fiyat bi hayli yüksekti (390 tl). Bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Neden ses gelmesin navigasyondan? Benim için sıkıntı değil navigasyondan ses gelip gelmemesi. Bizim kafamız navigasyon olmuş. Ama benim birader ile babam ben seviyorum navigasyonu ses gelsin diyorlar. Bilen eden varsa bu konuda aydınlatabilir mı? Şimdiden teşekkürler.

Emre35

Saygın Üye
Doblo
Adı
emre
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik Depo Operasyon yöneticisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
Renk
bronz kahve
bence hıc bır alakası yok sonuc olarak navıgasyona ayrı bı ses cıkısı vermıyor. tek teyp tek kablo alakasız bısey solemısler.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@Emre35

Katılmaktayım

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Hoparlör ile onun ne alakası var ki çok saçma bişey

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
mantık olarak kabul edilebilir bir durum değil bu farklı bir bağlantısı vardır çözememişlerdir farklı birine göster derim ben işin ehli birini bulursan her türlü çözülür

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Yeni hoparlör başka bir yere mi bağlanacak, ne ilgisi var? Yeni hoparlör telefondan veya radyodan gelen sesi tanıyacak ama navigasyondan sesi tanımam diyecek, nasıl bir mantık varmış sorsaydınız? Ben olsam yeni bir hoparlör bağlar denerdim, eğer sadece hoparlör değişecek ise... Ve elwkteonikçi yada elektrikçiye güvenmiyorum ben. Eğer "böyle bir sorun oluyormuş, bunu halledebilir misiniz" diye sorduysan mutlaka büyük/zor işler yapılması gerekiyor diye konuşuyorlar. Ben 2 hafta önce (20 ₺ civarı olur kanatiyle) aux kablosu bağlatmaya götürdüm tavsiye edilen bir oto elektrikçiye. 3 ₺ lik kabloyu bağlayarak köprü yapacak d3 e... Bana baktı takkeli sakallı anlamaz zannetti sanırım. Teybin media butonuna 2 defa basıp aynen şöyle dedi; " bu teyplerde aux yok, aynı zamanda aux yazılımı atmam lazım. Sana 100 ₺ olur". Allah razı olsun team dobloyu kuran ve yardımcı olan (başta videoları çeken kardeşlerimizden). Böyle simsarlardan kurtulmaya vesile olanlardan. Yani hakkını istesin kardeşim. Ben 50 ₺ alırım vakit bilgi, tecrübe vs benim elimin emeği 100 ₺ dir desin. Ama gözünün içine baka baka yalanlar düzülmesi nasıl bir ahlaktır, çocuklarına haram yedirme vicdansızlığıdır... Yani artıj dığru söyleseler inanmak gelmiyor içimden. Elinden geldiğince kendin araştır, denemeler yap derim. Son çare onlara gitmelisin. Bu söylediklerim güvenlik ve hayati işlemler için değil, bu gibi zevki durumlar içindir. Elektrikçi arkadaşlar varsa üzerine alınmasın lütfen. Elbette her elin parmakları bir değil ancak benim midemi bulandırdı işte biri, yoğurdu üfleme zorunluluğu hissediyorum. Yüksek fiyat çekene de sözüm yok, el emeği değerlidir, isteyen yaptırır.

bunyaminbenli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Metalik Gri
Arkadaşlar mesajimda da belirttim zaten. Bunu başka bir yer yapıyor ama 390 lira diye fiyat çekti bana. Ayrica bunu soyleyen başka bir kişi de fiat yetkili serviste calisan bir eleman.
Mantık şöyleymiş
"Bu arabanın bazı özelliklerini teypten yönetiyorlarmış. Yani teypte beyin varmış. Başka bi yere sordum o biz hallederiz dedi zaten. Herkes yapamıyor dedi. Ama bana bunu söyleyen aynı zaman da fiatta çalışan yetkili servis elemanı.

Burada olay ses çıkışı değil. Ufak bir işlem yapıyorlar ama ne bilen arkadaşlar özellikle yardım ederse 390 lira kaptırmayalım

Emre35

Saygın Üye
Doblo
Adı
emre
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
Renk
bronz kahve
olay soyle eger orj. teybıne anfı baglamak ıstıyorsan teybın cıkıs kablolarına ufak bı deck cıhazı baglanıyor ortalama fıyatı 75lira kadar kı teybın ıcıne hıc bır mudahale yapılmıyor sadece cıkıs kablolarına baglanıyor. eger kı sadece hoporlorlerı degıstırmek ıstıyorsan orj. hoporlor sokulup yerıne yenılerı monte edılıyor teyple hıc bır ıslemı yok yanı. olay sadece bundan ıbaret.

bunyaminbenli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Metalik Gri
@Emre35
Kardeşim sen beni hiç anlamamışsın. Yardım etmeye çalışıyorsun ama konuyu dağıtıyorsun. Ben anfi nasıl bağlanır demiyorum. Bu zamana kadar hep kendi tesisatımı kendim bağladım. Ama sıfır araç diye Tesisatçıya gittim. Tesisatçı ve Fiat Servisinden bir eleman orjinal hoparlörleri çıkartırsan navigasyondan ses gelmez dedi. Teypte beyin var dedi. Bizde biliriz yani ayırıcıyı, kapasitörü vs.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
teyp deki beyinle haporlerın ne alakası var bence sizden para koparmak adına söylenmiş bi durum diye düşünüyorum yani aklım mantığım almıyor bence siz bu durumu facebook grubumuzda paylasın orada muhakkak haporler değiştiren bi d4 kullanan kardeşimiz çıkar

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Arkadaki hoparlörleri sök yerine başka bir hoparlör bağla sonra kontrol et ne olduğunu görürsün konuşarak çözülecek bir şey degil

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Hoparlörde ozel bir amfi mi var acaba navigasyon sesi için?

bunyaminbenli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Metalik Gri
Bi deneme yanılma yapacam artık durum onu gösteriyor. Ama söküp takınca bile bi daha ses gelmez dedi

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
@bunyaminbenli
Hoparlör değişikliği yapı denerseniz diyelim dedikleri gibi navigasyon sesi gitti. Garantiniz varsa, orjinal hoparlörler ile götürür çalışmıyor dersiniz.

Emre35

Saygın Üye
Doblo
Adı
emre
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
Renk
bronz kahve
ok. anladım senı allah kolaylık versın.

bunyaminbenli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Metalik Gri
@Abdullah313
Mantıklı eyvallah

cemalberk131047

Azimli Üye
Adı
cemalberk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
serbest meslek
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
beyaz
Alakasi yok d4 doblomda deck cevirici ile tesisat baglandi her sesi aliyorum zaten deck cevirici sizinde bildiginiz uzere direk teypten cikan ses kablosuna baglaniyor teypten cikan her ses sinyali amfiye gidip hoparl9rden geliyor iciniz rahat olsun hicbir sikinti yasamazsiniz

ramazan6155

Azimli Üye
Adı
Ramazan
@cemalberk131047
Abi ne kadar maliyeto oldu orjinal teyp ile verim alabildin mi memnunmusun yardımcı olabilir misiniz banada..

Emre35

Saygın Üye
Doblo
Adı
emre
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
Renk
bronz kahve
bende aynı sekılde deck cevıcı ıle 1 yıl kullandım cıhazı gayet verılkar bır sesı var tabı cokta ust duzey bısey beklemeyın ama aracta ehıc bır sıkıntı yasamadım. zaten olay orjınal cıkıs watını dusuren bı ara parca tesısatla yada sısıtemı degıstıren bı durum degıl anlıcagınız malıyetı ıse kalıtesıne gore 40 ıle 100 tl arası

Emrullah atay

Azimli Üye
Adı
Emrullah
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2017
Arkadaşlar bende merak ettim arkası nasıl diye söktüm şimdi bırak navigasyon sesini hoparlörden ses gelmiyor ne yapabilirim