Ön Göğüs Sökümü

firukk

Daimi Üye
Adı
Faruk İLİKLİ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Plastik Enjeksiyon
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Fotoğraftaki kısım içeri göçük. Sanırım tırnakları çıkmış yada kırılmış. Bunu kendim halledebilir miyim ?

Havalandırma ızgarasının radyonun falan olduğu kısmı kendim sökebilir miyim ? Sökersem gerisini ben yapabilirim diye düşünüyorum.

Dosyalar

• 20170628_190807.jpg
    20170628_190807.jpg
    69,9 KB · Okunma: 64

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun. söken arkadaş varsa yardımcı olacaktır. bence zor. başka yerlerede zarar verme ihtimali var. servis en garantisi olur bence.

firukk

Daimi Üye
Adı
Faruk İLİKLİ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Plastik Enjeksiyon
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
@MEHMET78
Serviste sökerken tornavida ile girişiyorlar yaralıyorlar parçaları o yüzden kendim halledebilir miyim acaba dedim

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Oncelikle teyibi cikartin cikardifinizda icerdeki vidalari goruceksiniz onlari aokun 4 -5 tane vida olmasi lazim daha sonra vitesin ordaki ufak gozde vidalar var onlari sokun

firukk

Daimi Üye
Adı
Faruk İLİKLİ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Plastik Enjeksiyon
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
@UğurBalci

Aux kablosu için sökecem teybi o zaman bakayım yapabilir miyim

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Ben geçen ay 2 defa sökmüştüm. Biraz anlatmaya çalışayım; önelikle yıldız ve torks tornavida lazım. teybi çıkartın, demir kasasını sökmek için 6 vida sökeceksiniz. Kasayı çıkarınca arkasında yanlardaki vidalar sökülecek. En arkafa 30 cm kadar içeride 1 adet torks vida var, normalde görünmüyor onu sökmeden çerçeve gelmez. Daha bitmedi, teybin üstündeki siyah (gözlük vs konan yer) plastiği kastıratak çıkarın, biraz zorlar. Plastik çıkınca 2 vida daha görücen sonra alttan çekince hemen çıkacak çerçeve. Vitesin üzerindeki 2 tork vidayı sökmek gerekmiyor onlar sadece en alttaki klima düğmelerinin çerçevesini tutuyor. Kolay gelsin.

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Vidaları sökerken düşürürseniz bir daha bulma ihtimaliniz hiç yok. Ben 1 tane düşürmüştüm, vites kutusuna kafar derin gidiyor. Derinlerdeki vidaları tam çıkmak üzereyken diğer elinizi sokma olasılığı da az. Ya ucu mıknatıslı tornavida kullanın, veya tornavidadın uzun demirine uca 2-3 cm yakın neodyum (güçlü) düğme mıknatıs yapıştırın ki tornavida mıknatıslansın. Ben böyle yaptım

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
@firukk
Aynen dediğiniz gibi servis de kenarları yaralarlar bir an evvel sökmek için, sizin gibi özenli olmayacaklardır, sırada bekleyen araçlar varken... Üstteki siyah plastiği çıkarmak için en arkasından (cam tarafından sizde tornavida sokarak kastırarark tırnak attırmak zorundasınız. Benim plastik aparatlarım var ama başta ben de tornavidanın başını deri içine alarak girdim, siz kadife, polar kumaş gibi hafif etli bir kumaş kullanabilirsiniz.

firukk

Daimi Üye
Adı
Faruk İLİKLİ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Plastik Enjeksiyon
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
@Abdullah313 Abi çok çılgın anlatmışsın. Okurken söktüm sanki ön göğüsü :) :) :) Ellerine sağlık uygun bir zamanda deneyeceğim. İnşallah servise gerek kalmaz.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Benim sattığım doblonunda kırıktı biraz hızlı bastırunca kırılmıştı tırnağı komple değiştiği için parça biraz pahalıydı o şekilde kullanmıştım

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Benim derdim kalorifer motorum calismiyor ona jlasmaya calisiyorum acaba teybi sokerek usttenmi torpido gozununh oradanmi ulasmaliyim