OBD2 Chip

oguzala

Azimli Üye
Adı
Oğuzhan
beyler bu yeni çıkan chip hakkında ne düşünüyorsunuz? sizce zarar verir mi hem de 60 tl'miş

cengiz522

Fenomen Üye
Adı
Cengiz ertürk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Gsm teknik servis
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
aytozu gri
@oguzala
Merhaba nasıl bir şey bu link verebilirseniz inceleyelim

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Cengiz abi bu cihazı kullanıyorum daha doğrusu benim kullandıgım iodb2 diye bir cihaz piyasada genelde türkçe olanı yok fiyatı 60 tl başlıyor türkçe olanları 150 tl civarında aracın anlık bütün verilerini gösteriyor tabi aracın izin verdigi ölçülerde her parçanın durumunu göstermesi zaten beklenemez küçük bir şey ancak anlık veriler ve bazı arıza kayıtlarını silmekte kullanabilirsiniz

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@oguzala
Kesinlikle bir zararını görmedim ancak ben 2005 d1 doblomda kullanamadım başka araçlarda çalıştı dobloya uyum saglamadı hatta arızalı diye cihazı bile degiştirdim genede çalışmadı ama şimdiki aracımda kullanıyorum almak istiyorsanız kullanan birisinde ilk önce bir deneyin çalışıyorsa alın birde şu var alacagınız alet in çalıştıgı program çok önemli telefona yada tablete yüklediginiz program düzgün çalışmazsa cihazın hiç bir anlamı yok

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Bu cihaz benim kullandıgımdan farklı degil kardeş yakıt tasarrufuylada alakası yok çok aman aman kullanacagınız bir şey degil anlık verileri görüyorsunuz bir kaç gün sonra hevesiniz geciyor bunların yaptıgıda satış pazarlama taktigi yeni birşey yada farklı bişey yapıyormuş havası verip satmaya çalışıyorlar sırf yakıt için alacaksan hiç alma geçenlerde keşke açsaydın konuyu denizliden geçtim cihazı gösterirdim

oguzala

Azimli Üye
Adı
Oğuzhan
@Alirüzgar
o kadar fazla güçe etkisi yok ise alınmaz ama bi 10-15 hp ise düşünüyorum ama bilemedim

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Cihazın güçle yada yakıtla alakası yok zaten dedigim gibi sadece satabilmek için böyle uydurmuşlar güçlemsin istiyorsan uygulanan programlar var piyasada forumda ecufast diye arama yap oradan bilgi sahibi olursun tabiki bu fiyatlara degil

Talip3606

Azimli Üye
Adı
Talip
Modeli
Renk
Mistik gri
@oguzala
Sanirim sorduğunuz aracın beygir ve tork artışı ile ilgili çip. Bu konuda teamdoblo nun anlaşmalı ecufast firması var. Genel yorumlara ve kullanıcıların memnuniyeti çok iyi. Bende yıl sonuna doğru yaptırmayı düşünüyorum. Ama internette 50-100 liralık bir çipi ben aracıma takmam. Fiyatı 700 tl civarında ancak teamdoblo üyelerine 400-500 tl aralığında diye biliyorum. Diğer arkadaşların dediği gibi yakinda pek düşüş beklemeyin ancak doblo ların standart kalkiş güç kaybı sıkıntısına ve 3 vites kadar tork ve beygir performans ına değer . Okuduğum kullanıcı yorumları çok olumlu ecufast ile ilgili.

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
Bir arkadas almış kullanmış ve sanırım aracında calismama gibi sorun olmuş
Cihazı sokunce eskisi gibi calismaya devam etmiş. Araç euro 5 linea
Al sen dene diye bana verdi.
Taktım , programı kurdum yerinde birkaç sefer gaz verdim.
Bir iki foto çektim sanırım bahsi geçen cihaz.
20150831_144230.jpg

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Evet arkadaşın bahsettigi cihaz sadece bu işe yarıyor anlık verileri gösteriyor benim kullandıgım türkçe olanı öyle bahsettikleri gibi yakıt tasarrufu felan yok

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
@oktay_1975
geçenlerde bende aldım benim arabada da çalışmadı bu. durum şöyle ki: cihazı obd soketine taktım programı çalıştırdırdım o anda göstergeler yanıp sönmeye başladı yakıt ibresi depo ful olmasına rağmen dibe çöktü marşa bastım yakıt bitmiş gibi marş almadı bitürlü, sonra kapadım kontağı cihazı çıkardım kontağı açtım sorun yok direk çalıştı. Cihaz ya bizim arabalarla uyumlu değil gibi. defalarca denedim hep aynı durum.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Bende d1 dobloda çalıştıramadım ithalatcı dirmayla görüştüm çok nadirde olsa böyle olaniliyor dediler ama başka araçlarda denedim düzgün bir şekilde çalışıyor sanırım doblolarda uyumsuzluk problemi var

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
@2009_premio
Aynı sorunu bizim arkadaş yaşamış.
Aracı linea euro 5 motor

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
Sabah 500 L de denedim göstergeler çalıştı.
Bazı veriler nodata yazmasını rağmen çalışıyor.
Görsel olarak iyi ,arti bişeyler katmayacagi ortada.
Hp değeri falan yazıyor ama değer olarak ne gösterdiğini henüz bakamadım.
Güç tork gibi değerleri görmek iyi olur
Ama henüz kapsamlı denemedim.
Bilginize

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Benim kullandıgım alet bunları gösteriyor 3 . Resim ön cama yansıması için ters duruyor sadece anlık veriler citroen picasso da sorunsuz çalışıyor

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    42,1 KB · Okunma: 8