Motor Titremesi

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
Öncelikle selamın aleyküm doblo mun motoru rolantıdeyken ve normal gidişteyken bile iç aksamlardan cızırtı geliyor ve rolantıdeyken zangır zangır titriyor neden kaynaklanıyor olabilir acaba

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
benimkide aynı oluyo kulaklara baktiracam

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Yunus başkanın dediği gibi motor kulaklarına baktırın. Eğer hepsi sağlamsa pompa yada enjektör sorununuz olabilir. Rölantide dalgalanma var mı devir saatinde?

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
Dalgalanma yok Pompayı bilmemde bence enjektörde sorun var çünkü bi ara çekişten iyice düşmüştü serviste enjektörler degişilecek denilmişti bizde biraz tuzlu geldi diye vazgeçmiştim bence ondandır onun sebebi de kötü yakıt kullanımı çok sinir oldum heryerden trim sesleri geliyor caz cuz

bozcan26

Eskişehirli
Doblo
Adı
Barış Özcan
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@Fethi KORKUT
Benim aracım 2012 d3 rolantide dalgalanma oluyor nedendir acaba

ybf55

Azimli Üye
Doblo
Adı
HAKAN
Kan Grubu
A RH -
Meslek
memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
GRI
aynı sorun bendede vardı rolantide titreme sabah ilk çalışmada eksozdan duman atma oluyodu sesli çalışıyodu sorun enjektörlerde arkadaşlar sanayide enjektör pompa yapan yerler var gittim enjeltörlere baktılar birinin kafadı boxulmuş değiştiler diğerlerinide temizlediler taktılar walla araba çok değişti çok rahatladı ne duman atması ne titremesi kaldı ps den arıza lambasınıda sildiler doblo çok rahatladı bilginiz olsun
1,3 yeni kasa 2011 elegance aracım
not yapılan işlem bedeli 200 tl

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
@bozcan26
Motor kulaklarından biri yada birkaçı kopuksa yapabilir. Mazot pompasında sıkıntı olabilir. Enjektörlerde sıkıntı olabilir. Beyinde bir problem olabilir.
Motor kulaklarının kontrolünü yaptıktan sonra aracı arıza tespit cihazına bağlayıp bakmak gerekir.

Kral06

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar herkese merhaba bendede doblo d3 var benimde çok sitletli motor titremesi ve aracın her yerinden hissedilmesi söz konusu idi yardımcı olmaya çalışayım biraz götürdüğün ustalar volan dedi enjektör dedi bazı ustalar direk motor inecek dedi 2bin ile 8 bin arası masraf var dediler enjektörlere batırdım skinti yok yine bi can skintisiyla evden ciktim araç kartelden yağ kaciriyodu ustanın biriyle tanıştım ben bi bakıyım dedi usta karteli yapti contasini yeniledi hava filtresinin altindaki motor kulagina bakalim dedi en son is bittiğinde motor kulagini sokunce anladik kopmus gozle bi kac usta bakti anlayamadı sokmeden bilemezsiniz arac su anda masallah titremeyi gectim kuş gibi oldu her ustaya kapilmayin park lambasinin ariza isigina yag musuru bozuk 500tl masrafi var diyen ustalardan uzak durun motorunuz sitletli titreme varsa kalkışlarda ses yapmıyor durduk yere istop etmiyosa kafadan direk motor takozlarına baktirin usta ondan deil başka biyerdendir dese bile parasıyla deilmi keyfi taktiriyorum deyip sokturun

abayrak

Azimli Üye
Adı
AHMET BAYRAKTAR
Arkadaşlar herkese merhaba bendede doblo d3 var benimde çok sitletli motor titremesi ve aracın her yerinden hissedilmesi söz konusu idi yardımcı olmaya çalışayım biraz götürdüğün ustalar volan dedi enjektör dedi bazı ustalar direk motor inecek dedi 2bin ile 8 bin arası masraf var dediler enjektörlere batırdım skinti yok yine bi can skintisiyla evden ciktim araç kartelden yağ kaciriyodu ustanın biriyle tanıştım ben bi bakıyım dedi usta karteli yapti contasini yeniledi hava filtresinin altindaki motor kulagina bakalim dedi en son is bittiğinde motor kulagini sokunce anladik kopmus gozle bi kac usta bakti anlayamadı sokmeden bilemezsiniz arac su anda masallah titremeyi gectim kuş gibi oldu her ustaya kapilmayin park lambasinin ariza isigina yag musuru bozuk 500tl masrafi var diyen ustalardan uzak durun motorunuz sitletli titreme varsa kalkışlarda ses yapmıyor durduk yere istop etmiyosa kafadan direk motor takozlarına baktirin usta ondan deil başka biyerdendir dese bile parasıyla deilmi keyfi taktiriyorum deyip sokturun
Benim de buna yakın bir sorunum var motor soğukken yapmıyor ısınınca ışıklar
Da filan durunca belirli saniye aralıkla titriyor 5-6 saniye de bir titriyor sonra normal çalışıyor

Eko55

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ekrem
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Benimde 1.9 fiat doblo combim var 2006 model baktirdim cok ustaya enjektörleri memeleri devişti baya maliyetli oldu gene tetreme var aracta kac ustaya gittim bos muhabbetler

Günay1975

Azimli Üye
Doblo
Adı
Günay akçay
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Benimde 1.9 fiat doblo combim var 2006 model baktirdim cok ustaya enjektörleri memeleri devişti baya maliyetli oldu gene tetreme var aracta kac ustaya gittim bos muhabbetler
Bende de titreme vardı alt motor kulağını değiştirdim şu an titreme yok